Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën sikur harron

Koço Kokëdhima ka reaguar për rastin e Valdrin Pjetrit.

Ai thotë se ai nuk është vetëm i PS-së, por dhe PD-së, pasi ka qenë drejtor në kohën e qeverisjes së Berishës.

“Përgjatë 6 viteve në pushtet Rama ka promovuar dhe mbrojtur stoikisht figura të lidhura me krimin, që kanë kryer vepra të rënda penale, por më në fund i ka braktisur. I tillë është edhe rasti i Valdrin Pjetrit të dënuar nga gjykata e Firences në 12 qershor 2003 për shpërndarje dhe prodhim të lëndëve narkotike të kryer në bashkëpunim.

Karriera e tij në administratën shtetërore implikon njëlloj si Rilindjen dhe SHQUP-in. Ky person i dëbuar nga Italia, gjatë qeverisjes së Berishës në vitet 2010-2014 kishte detyrën e administratorit të Agjencisë së Pasurive të Sekuestruara dhe Konfiskuara (ligji Anti Mafia dhe Financim Terrorizmi).

Më pas, në qeverinë e Ramës, mbajti pozicionin e drejtorit të Drejtorisë së Pronave, kryetar i Komisionit të Demontimit të Municioneve dhe drejtor i Përgjithshëm i Shërbimeve Mbështetëse në Ministrinë e Mbrojtjes.

Nga janari në maj 2018 ishte kryeregjistrues në Zyrën Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Tiranë dhe më pas Prefekt në Shkodër”, thotë Kokëdhima.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Koço Kokëdhima: Valdrin Pjetri ishte drejtor edhe në kohën e Berishës, PD tani bën sikur harron”

 1. muci-muci says:

  po z.Koco por ligji dekriminalizimit eshte miratur pas 2013…
  gjithesesi ke drejte

 2. Rrofte Enver Hitleri says:

  Hajde resume hajde…. OMG!!! Shqiperia ndertuar plotesisht mbi oastrim parash. Droge, prostitucion, vrasje e korrupsion. Rrofte Rama, Berisha, Meta e Monika se ky popull e ja humb trurin plotesisht gjate komunizmit. Enveri na mpiu palcen si komb!

  1. Ore Ti anonimi me siper qe perdor “Rrofte Enver Hitleri”, akoma pas 35 vitesh te “mundon” si Hitleri dhe Enveri, kur jeta nuk ecen mbrapsht por vetem perpara. O injorant i zyrave ose i parazyrave te PD-SHQUP_it, akoma me endrra juve te gjithe ne seline e ish-SHQUP_it, se do mund ta rrezoni Edi Ramen me njerez te futur po nga strukturat tuaja te fshehta ne radhet e PS, sic po del dhe Valdrin Pjetri, qe s’paska pasur asnje lidhje me te Majten. Mos harroni se e dhe ky “Djale Shkodre” i ka rrenjet tek KRIMI me emrin PD e pastaj me nje “cirk kercim” u fut tek PS, por nga kush shtrohet sot pyetja. Kush e futi ne PS kete Valdrin Pjetrin, kush…??? Cili ne radhet VIP te PS e promovoi kete person me te kaluar ne PD. Kjo duhet pare me urgjence ne kryesine e PS, qe askush qe ka qene ne radhet e PD te mos futet kurresesi ne radhet e PS, sepse po dalin te gjithe te ardhurit nga PD-Berisha me “infeksione” krimi, brenda e jashte vendit. Rdi Rama dhe Kryesia e PS duhet urgjentisht te pastroje PS nga njerzit e PD dhe LSI, si ne radhet e PS dhe te Administrates Shteterore. Nuk ka kohe me per “tolerance” me njerzit e infektuar nga krimi i PD.

   1. kol says:

    Ti trap i forumeve te PS dhe Koco Dhima qe jeni per lufte klasash qe duhet ta kishte zhvillu PD-ja. Ti e meriton te jesh ne ps dhe ne rrs po deshe por nuk mund te analizosh nese e meriton apo jo Valdrin Pjeytri te jete ne PS.Sa per dijeni kur ne Shkoder nuk fliste njeri per PS familja e tij nuk ka pushu kurre se lehuri per PS si vazhduese e PP dhe Enver Hoxhes por ke te drejte kur thu po PD nuk kishte tjere nga rradhet e saj qe kerkon kos hua nga rradhet e PS per keto detyra qe ja ka dhene Valdrini me shoke.

 3. Edi says:

  KUR ISHTE ME PD ISHTE I PASTER TANI ME PS DOLI I PISTE . NESE KA GENJYER DUHET TE LARGOHET

 4. Edith Durham says:

  Nese KE pasur ndonje Here palce o amebë parahistorike.

  Enveri Ju beri me tru se e kishit poshte bishtit.

 5. dritani says:

  Kesaj i thone te lash mutin me shurre!

 6. Lord Bajron says:

  Nese KE pasur ndonje Here palce o amebë parahistorike.

  Enveri Ju beri me tru se e kishit poshte bishtit.

 7. X says:

  Mund te pyetni Boden e Simonin se si nje njeri pa nje dite pune fillon pune per here te pare Drejtor ne Ministri te Financave.Dhe shihni cfare punesh ka bere, aty ku ndahet gjeja e gjalle

 8. USA says:

  Keta njerezit e berishes jane te sukseshem me rilindjen. Bej qef o berishe sa te jeni ju e shkaterruat Shqiperine e mjere.

 9. votuesi says:

  Po mo muci-muci ne 2013 u miratua ligji i dekriminalizimit, por kjo nuk e justifikon P.D qe te mbante ne administrate njerez te burgosur per trafiqe. Mut PS emut PD. Faji eshte i njellojte nuk dua te justifikoj PS po te dyja tek keta njerez jane mbeshtetur.

 10. Bledi says:

  Kur u miratua ligji i dekriminalizimit z. Koço ? Sepse para atij ligji s’kishte detyrime veç certifikatës së penalitetit. Pastaj dil e na mbaj fjalime, mos na derdellit kot.

  1. alphade says:

   Rama vrapon prapa plehrave qe lene bandat pedeiste e leseiste . Sa turp ! Ndersa socialistet idealiste i ka lene hijeve te Parkut Rinia ! Sa turp !

 11. alphade says:

  “Rrofte Enveri…” ! Enveri me kot u perpoq te na “heqe bishtin” por c’e do i shkoi mundi kot….

 12. meçoja says:

  “KUSH E SOLLI UJKUN NË VATHË”?(NGA 2010-TA DERI NË 2014?Akuzat e kanë “shtëpinë” në Prokurori.Po u vertetuan,të veprojë ligji.Nëse jo,ligji të veprojë për akuzë të pa vertetë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *