“Rilindja” humbet edhe kur kandidon e vetme

Nga Astrit Patozi

Rasti i Shkodrës na shërben për të kuptuar se qeverisja e “Rilindjes” ka degraduar aq shumë, sa ajo mund të rrëzohet e të humbasë edhe aty ku kandidon e vetme.

Por kjo nuk është një arsye që mund t’i gëzojë ata që kanë frikë nga zgjedhjet.

Sepse që atyre t’u vijë radha për të fituar, duhet të presin shekuj ose ajo ditë mund të mos vijë kurrë.

Ndërkohë, ky është një lajm shumë i mirë për të gjithë ata opozitarë, që besojnë dhe luftojnë për ta larguar me votë këtë qeveri të korruptuar, në rastin e parë që u del përpara.

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në ““Rilindja” humbet edhe kur kandidon e vetme”

 1. Alban says:

  Hhahahaha, tamam e ka Patozi, te dyja palet kryesore jane njesoj

 2. gimi says:

  Pikerisht nga humbjet ka nr. me te madh te deputeteve qe ju megjithese keni ndej tu i vjedhe gjate ketyre 30 vjeteve . Pikerisht nga humbjet ka te gjitha bashkite e vendit .Ju edhe ne vitin 1992 qe ju fali zgjedhjet ambasadori Amerikan Rajerson se i kishte ne xhepin e vet votat e shqiptareve qe ne vitin 1991 u fituan bindshem nga e majta Rajersoni tha , jo nuk keni votu mire duhet me ba votime edhe njehere ne 92 shin e duhet me fitu partia demokratike . Rajersoni ishte demokrat i kulluar ashtu si Serbija qe prej atje erdhi ne Shqiperi dhe na pruri edhe demokracine serbe .

 3. Ylli says:

  Ahahahahahahahahah! Dole edhe ti HAJDUT , që NUK të hodhi Luli ‘KOCKË’ , dhe bèj si LEHAQËN Profesionist!! NUk i lë Llogjet e Kavajës ti MALUKAT , që Lozje BIXHOZ në Mal të Zi me LEKËT dhe €UROT , që ju VIDHJE dhe ZHVATJE SHQIPTARËVE !!! SHKO mor Batakçi dhe Maskara Burrë

  1. pompisti says:

   Ik o pallosh e merru me problemet familjare dhe mos i qaj hallin fituesit, pasi deri ne 2025 do ti kesh ne pushtet.

 4. Lul kamarieri says:

  Eh Titke je i djegur .

 5. F.A. says:

  Fale punes se palodhur te Bashes dhe Partise qe ai drejton, PS po e pastron vehten cdo dite dhe nga pak. Por, c’ti besh PD, ate kush do e ndihmoje per te permirsuar gjendjen brenda saj, pasi ajo kurre nuk heq dore nga zakoni per te mos u marre me vehten, por me shtepine e tjetrit. Duket sikur PD per mission ka te beje PS me te mire e me te forte dhe jo te pergatise vehten per te ardhur ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *