Erjon Braçe sulmon gjyqtarin e Vlorës që hoqi bllokimin e resortit të njohur në Dhërmi

Nga Erjon Braçe 

Gjykata private e evaziuonit fiskal, Havana, kërcënimet dhe zero milimetra pas!

Nje gjykates, tek pulle nje i tille, ne nje gjyq pa lajmeruar e pa qene palet, madje ne “dhome keshillimi”, ka hequr bllokimin mbi Havana në Dhërmi.

Gjykatesi as i kishte lajmeruar Tatimet.

Gjykatesi ka “gjykuar” ne gjykaten e Faktit Vlore, edhe pse kjo gjykate nuk ka kopetence mbi ceshtjen;

Çështja e “Havana” në Dhërmi është lënë e Gjykatës Administrative.

Me tej, nje permbarues ka hequr shiritat e bllokimit te #Havana edhe pse nuk ka vene ne dijeni Tatimet deri ne fund te orarit te tyre zyrtar.

Pra, cdo gje e miremenduar, rakorduar e kryer sic deshen;

E gjitha në kurriz të interesit publik, të ardhurave të buxhetit, dëmtuar rëndë nga mos dokumentimi i vijueshëm, i përsëritur i qarkullimit tek “Havana”.

Kete here edhe ne gjykaten private!

Poo, tani e kam shume te qarte:

Evazioni fiskal ka gjykatën e tij private, në drejtësinë e vjetër e të korruptuar!

E gatshme te mbroje interesa private e te vrase perfundimisht interesin publik!

Pas politikes, paralizuar nga vullneti politik per luftuar drejt evazionin e mbrojtur edhe nga politika,

#DrejtesiaeVjeter eshte e fundit qe po i del zot evazionit!

Natyrisht, kjo eshte beteje e do vijoje, pa leshuar asnje milimeter!

Ndaj, tani po depozitohet apelimi i vendimit te djeshem, tani po depozitohet kallezimi penal per kanosje ndaj inspektoreve te tatimeve, tani po behet gati dosja e kesaj ceshtje e lidhur me gjykaten per ne komisionin e #Vettingut!

Nderkohe, nuk mbaron ketu!

10 komente në “Erjon Braçe sulmon gjyqtarin e Vlorës që hoqi bllokimin e resortit të njohur në Dhërmi”

 1. Ti je zv.km merr vendimin qe duhet, pse per kete j3 ne detyre.

  1. undefined says:

   E reja, ajo pozitiva nuk mundet te trimfoi kaq lehte mbi te vjetren, ndaj edhe ju asnje hap pas. Ju kemi votuar dhe do tju votojme per te shkulur keye te keqe te madhe qe ka zaptuar ekonomone dhe drejtesine e ketij vendi.

 2. Laik says:

  Ky gjuqqtari la marre shembull nga presidenti si kalohen kompetencat. Asnjerit nuk i hun gjemb ne kembe.

 3. Dogana& tatimet says:

  Per kete ceshtje serioze qe u shnderrua ne komike , ka nderhyre nje oligark qe eshte mik , bythlepires, hajdut dhe ortak me Berishen dhe Ramen .
  Edhe ky rast , si shume te tjere , tregon qarte se shteti eshte i dobet , i pafuqishem dhe i superkorruptuar

 4. Genti says:

  Po ça e re është erjon brace. Ky mor mik, vuri drejtor te hetimit tirane sekserin dhe shoferin e Gaz Demit. Romeo Shehun, i cili është hajdut xhepash i cili nuk ka shkollë, i cili bëri konkurs fiktiv, i cili edhe po ta pyesëah sot nuk di asgjë për tatimet. Dhe që është thjesht HAJDUT. La nam nëpër biznese. Ky Erjon Brace, mori nje hajdut nga lushnja dhe te paafte si servet sula dhe e ka bere pergjegjes te kontrollit ne tatime tirane. Ky mire hajdut qe mburret se i con qoken cso muaj erjonit por nuk rri ne zyre me shume se ora 11. Ju thote kolegeve qe eshte me kontroll dhe iken ne shtepi ne lushnje. Dhe nderkohe plani i tatimeve tirane u mbyll me minus 10 milion euro per muajin e shkuar. Ky Erjoni vogel, vuri mikun e vet ne krye te drejtorise se tatim paguesve te medhenj ne tirane, nje njeri i cili nuk ka asnje koncept tatimesh dhe plani i muajit u mbyll me minus 800 milion leke gati. Servetin ky erioni i vogel po e ben gati per drejtor tatimesh rajonal ne fier sepse aty ka mundesine te beje ndere dhe te marre leke me shumice nga grumbulluesit ne diviake, lushnje dhe fier. Po a nuk eshte turp qe ky zevendes kryeminister e harxhon kohen dhe rrogen qe i japin tatimepaguesit per te bere apele se kush mungon ne zyre ne oren 8 te mengjesit ne tatime? Po pse keshtu do behet ky vend ? Kryeminister, po ta ben gropen erioni. I thone grope tatimesh kesaj. Do jete e rende pas pak muajsh.

 5. sapa says:

  Po ai permbaruesi kush ishte homoseksueli Lefter Cani?

 6. ppa says:

  Une mendoja kush ishte gjyqtari ; eshte ky “kryetari” prej Tropoje qe rri kot ne ate vend, merr rrogen dhe nuk ka per t’u paraqitur fare ne veting, sepse i mungojne te gjitha – arsimi etij apo lidhjet me trafikantet ; te vjen per te qare per kete shtet, ku e kane katandisur Sali Berisha e Ilir Meta ; forca Rama, forza Brace, mos u ndalni dhe mos tutni nga keto llumra; njerezit e thjeshte jane me ju!

 7. Roberto says:

  Skender Haluca,llum i llumrave qe shetiste me pistolete ne brez ne kohen e Saliut dhe tani ekziston akoma neper gjykatat shqiptare?? Dhe ku,ne Vlore??? Nga Tropoja ne Vlore?? Po c’lidhje ka thoni ju??? Apo Vlora ka shume”probleme” qe Skender Haluca,hujduti dhe krimineli me cizme do zbatoje ligjin??? Hidheni ne kosh te plehrave kete pleh. Nje nga njerzit me negative te rregjimit kriminal Berishjan.

 8. azi says:

  Uaaaaa sikur ta dija qe ishte kryekari qe ka dhene kete vendin skandaloz ,ai po vjedh tani se e di qe nuk e kalon dot vetingun dhe thote te marr cfare te me dali perpara .Keta jane gjyqtaret e saliut .O popull kush te gjykon

 9. Adi says:

  Erjon te portali – mos bej gam gam rrugeve!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *