FOTOT: Njihuni me “njeriun peshkaqen”

Pierrick Seybald nuk ka aspak frikë të futet në ujë dhe të qëndrojë shumë pranë një prej grabitqarëve më të rrezikshëm të planetit.

34-vjeçari është fotografuar teksa përkëdhel dhe qetëson me një prekje peshkaqenin tigër, në ujërat e Polinezisë franceze.

Ai shihet se si praktikisht i flet peshkaqenit, i cili njihet si një kafshë që nuk i kursen njerëzit, por çuditërisht pranë Seybald, ata shfaqen tepër të qetë.

3 komente në “FOTOT: Njihuni me “njeriun peshkaqen””

 1. ceni boston says:

  Sypeshkaqeni doni te thoni?! Zeni cuni I Sales dhe lodra e Armines?

 2. Kollodoku says:

  Kta jane tiger sharks ose peshkaqeni tiger, nga qe jane me pulla si tigri. Jo agresive.
  Ky i forti pse nuk del fotografi me white sharks ose peshkaqenin e bardhe??

 3. enter"" says:

  Thjesht ka prekur peshkaqenin tek hunda, nje pike delikate qe e ve peshkaqenin ne nje gjendje komplet relax. Asgje me teper.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *