LSI kundër ambasadorit të BE, Vasili i përgjigjet Sorecës: Reforma në drejtësi s’është “perlë” por një kapje, një dështim i dashur ambasador. Hapni sytë e shihni

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili reagon ndaj deklaratës së ambasadorit të BE Luigi Soreca, i cili një ditë më parë deklaroi se reforma në drejtësi është perla e Shqipërisë, jashtë rajonit apo në botë.

Vasili thotë se kjo reformë është një dështim, një kapje dhe e degraduar, ndaj e këshillon Sorecën që ta shohë këtë refoirmë me syrin e 83 përqind të shqiptarëve.

Postimi i plotë i Vasilit:

Reforma ne drejtesi, u kap, u zhbe dhe degradoi ndaj emrin e ka deshtim dhe jo perle!?

Ambasadori Soreca thote per Euroneës:

“Reforma në Drejtësi është ndoshta ‘perla e Shqipërisë’, jashtë rajonit apo në botë.”

Reforma qe shohin te gjithe shqiptaret eshte shnderruar ne nje kapje dhe deshtim qe s’ka nevoje per ndonje shkolle te madhe per tu kuptuar edhe nga shqiptari me i fundit.

Nuk eshte perle drejtesia qe ne Gjykaten e Durresit jep dy vendime per bashkine se e urdheron Edi Rama duke u bere turpi i botes.

Nuk eshte perle prokuroria qe mbyll dosjet skandaloze,qe jane te hapura nga mediat me te medha te botes.

Nuk eshte perle drejtesia qe ne KLGJ dhe KLP mbushet me anetare te tyre pa asnje integritet fallsifikatore evazore dhe spiune te sigurimit.

Nuk eshte perle drejtesia qe nuk vepron ndaj KQZ qe refuzon dekretet e Presidentit per zgjedhjet.

Nuk eshte perle drejtesia qe nuk heton e denon hajdutet e qeverise tek unaza e re, teatri, koncesionet etj etj, por denon qytetaret e grabitur nga qeveria.

Kjo lloj perle po ben te lulezoje krimi,droga korrupsioni dhe parate e pista dhe po e le Shqiperine jashte BE.

Ndaj i dashur ambasador Soreca shihe me kurajo dhe ne sy deshtimin e drejtesise ashtu si bejne mbi 83% e shqiptareve qe nuk besojne më tek ajo.

Po ta shohesh keshtu si shqiptaret, edhe reformen mund ta kthejme te 21-22 korriku i 2016 kur u miratua, por edhe Europes mund ti afrohemi sado pak.

Ndryshe i dashur ambasador na bie qe ne te mbajme perlen dhe deren e Europes ta kemi te mbyllur pergjithmone perpara fytyre, por une dua te besoj qe ju nuk jeni dhe nuk paguheni ketu per kete.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “LSI kundër ambasadorit të BE, Vasili i përgjigjet Sorecës: Reforma në drejtësi s’është “perlë” por një kapje, një dështim i dashur ambasador. Hapni sytë e shihni”

  1. arti says:

    Vasili je bere si qene i helmuar.

  2. Janaq says:

    Dole pèrsèri O MAÇ i RRJEPUR HAJDUT dhe KUSAR i LSI HAJDUTÉRISÉ dhe BABÉZISÉ ! ! SI NUK u Lodhe njèherè more PALAÇO CIRKU , qè tè hyrè Frrika nè ZEMÈR nga BURGU ,sepse je i VETDIJSHÉM pér MEGA ZULLUMET dhe MEGA VJEDHJET qé ke béré !!! Reformèn nè DREJTÈSI e mbèshtet 95% e SHQIPTARÉVE more KRYEKUSAR PLAK!!! PLAK MATUF KOKÈRRJEPUR dhe POTURRE MBUSHUR !!! Je Krijesé e NEVERITSHME dhe e URRYER

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *