PD: Shqiptarët s’po lindin më, për shkak të Ramës e “Rilindjes”

Tritan Shehu i PD-së thotë se Shqipëria është në krizë demografike, për shkak se  Rama dhe “Rilindja” iu kanë vrarë shpresën.

“Shqiperia po shkon drejt rrezikut te ekzistences shqiptare.

Me cilet po programon neser ta mbushe atdheun tone Rilindja keshtu?

Politikat “nataliste” te Qeverise me Bonuset per lindje deshmuan se jane vetem nje teatralitet qesharak.

Te dhenat e fundit te vete INSTAT tregojne renie te lindeshmerise me 5,7 % dhe te rritjes se popullesise me 5,5 % ne tremujorin e dyte 2019 ndaj atij 2018, duke folur per mungesen apo deshtimin e plote te politikave nataliste apo per rritjen e popullesise te kesaj Qeverie, duke e vendosur vendin ne rrezik mbijetese kombetare.

Qarku i Gjirokastres, me i abandonuari nga ky rregjim, ka arritur nje renie me 10% te lindeshmerise.

Vendi eshte aktualisht ne nivelet e emergjences demografike duke shkuar drejt katastrofe si pasoje e renies drastike ekonomike, varferise se thelle, papunesise shume te larte vecanerisht per te rinjte, me korrupsionin e larte, pasigurine e plote, arrogancen qeverisese etj, qe kane cuar edhe ne “vrasjen” e shpreses, duke detyruar te rinjte vecse te braktisin vendin, te hezitojne per te krijuar familje apo per me shume te behen me femije.

Pra Shqiperia ne kete menyre do te mbetet pa shqiptare.

Kujdes, nje skenar tragjik po na pret”, shkruan Shehu.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “PD: Shqiptarët s’po lindin më, për shkak të Ramës e “Rilindjes””

 1. Qytetar says:

  Ste ka kaluar efekti i preshit akoma !!!!???

 2. zoga e vodices says:

  DRITAN kujdes preshin se me duket ai te ka lene cykyk ndikon edhe vapa po kthjelloy ocyryk i berishesh se mund te fusin edhe ndonje presh akoma me te trash dhe athere vetem elbasani munde te beje derman spese kur ishe ti ne pushtet shqipetaret ronin si ne parajse dhe lindin vetem binjak ose trinjak sepse edhe pa patur nevoje te punonin sepse qeveria jote me politikat e saj mbulonte te gjitha shpenzimet dhe populli jetonte i lumtur prandaj ju zhduku dhe nuk do te degjoje me per ju qe jeni gjalle apo keni kthyer patkonjte nga dielli ore karagjoze.

 3. USA says:

  Rama Po i le me barre kur nuk ngacmon saliu se eshte bere si dashnoja rames si u be fatosit ca kohe pastaj e harroi.

 4. prasi Lushnje says:

  do te fusim prasin ne bythe ty o Tritan dhe do pjellesh

 5. edi says:

  Si te lindin Shqipetaret femra Kur ate punen e tyre e ben Lulush Basha Shalengjitur, dhe nuk mund te pjell .Madje ato te dy si fshatare patriote nga Dibra Lulushi dhe Monika u kllonuan dhe nuk shohin jo femi ,Por me kalimin e kohes do te sjellin DOBIC demokrat-L.S.Iist+KOMUNIST

  =

 6. Malo says:

  Po te hash miell serbi dhe ukraine patjeter qe do te bien lindjet.

 7. LULJA says:

  ESHTE PROBLÈME PRESHI SHOKU TRITAN TI E KE PROVUAR NE LUSHNJE .
  E DISKRETITUAT PD FARE LARGOHENI SA ME PARE SA NUK ESHTE VONE .

 8. Ushtaraku says:

  Ne kohen tuaj kishte rritje marramendese te lindjeve. Sidomos kur Flamur Noka deklaronte se grate e Kukesit jane shume pjellore dhe lindnin nga 4 herene vit.

 9. Durrsaku says:

  O Tani, o Karloq 24 karat.
  Vetem nje pyetje :
  Pse ne kohen e Enverit (diktatura me e eger ne Europe), njerezia pillnin minimalisht nga tre kalamaner.
  Pse ore kriç mashkull, mos u preu koqet meshkujve Edi Rama ?
  Je trap i patentuar.
  Siç duket, nuk te punojne ty koqet. Pyet ter shoqe te te thote.
  Budalle.

 10. Politikane kurva says:

  Prasin po e hane shqipetaret. Kane lene parate dhe shpirtin ne shqiperi dhe asnje te ardhme nuk shohin..
  PRANDAJ JU KOMENTUESIT NGA KRYEMINISTRIA OSE BASHKIA. FLISNI ME TRU NE KOKE JO ME BYTH.
  JU QIFSHA RILINDJEN, RIVDEKJEN E TE GJITHE QKANE QENE PARA RILINDJES.
  POLITIQENER HAJDUTE, BYTHLEPIRES, KURVA BURRA E BAXHELLA GRA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *