RD (Berisha) i sulet Topallit: Një grua e shpërfyturuar, që është kthyer në pastruese të “Rilindjes” dhe që e tund Rama. Je kartë e djegur

Gazeta zyrtare e Partisë Demokratike, “Rilindja Demokratike”, ka sulmuar ashpër ish-kryeparlamentaren dhe numrin dy të kësaj partie, Jozefina Topalli.

Kjo, pas akuzave të ashpra të Topallit, në drejtim të Lulzim Bashës.

Ajo që të bën përshtypje në këtë sulm, është gjuha denigruese e “RD”-së, ndaj një prej figurave më të rëndësishme të Partisë Demokratike për më shumë se dy dekada.

Por, në PD kjo gjë nuk është një gjë e re, pasi kush del kundër vijës zyrtare të Sali Berishës, sulmohet dhe denigrohet në mënyrën më të poshtër të mundshme.

Nuk ka rëndësi se kush është ai/ajo dhe kontributi që ka dhënë ndër vite për Partinë Demokratike.

U shfaq sërish Jozefina. Ajo që nuk flet ansjëherë par hallet e shqiptarëve, por kujtohet sa herë ka hall Rama. Sa herë i del ndonjë kriminel, ajo shfaqet me telekomandën e Kryeministrisë dhe si një robot përcjell në facebook statuset që i shkruajnë oborrtarët në qeveri.

Një shpërfytyrim i asaj që ka pasur të gjitha privilegjet e pushtetit të PD dhe tani mundohet të kapë çfarë të mundet nga regjimi kriminal duke u kthyer një pastruese të njollave të kreut të organiztaës kriminale. Përpiqet të hiqet si mbrojtëse e të djtahtës shkodrane në një kohë që kur ishte atje ku ishte në pushtet shkonte në Shkodër dhe kërkonte të majtët, se të djathtët mendonte se i kishte në xhep. E mbushi administratën e Kuvendit me të majtë nga Shkodra dhe në krye të institucioneve kryesore të Shkodrës vendoste ata pak të majtë që ti kërkoje me qirinj nuk i gjeje në Shkodër.

Rama e tundi sërish sot Jozefinën nga gjumi letargjik për të hequr sado pak vëmendjen nga kriza e rëndë në të cilën ndodhet dhe bomba që i ka shpërthyer me trafikantit të rradhës të drogës që e emëroi në krye të Bashkisë së Shkodrës. Jozefina që mundohet të bëjë opozitën e opozitës pa kuptuar se përtej luksit të saj të siguruar nga privilegjet e pushtetit të djeshëm dhe regjimit të sotëm, ka një popull që nuk jeton si ajo dhe që të vetmin shpëtim e shikon tek largimi i së keqes.

Jozefina e ka kuptuar se tani është një kartë e djegur, se askush nuk i shkon më pas dhe se koha e saj ka perënduar një herë e mirë ndaj ka venosur ti ngjitet nëpër këmbë kreut të qeverisë për të kapur çfarë të mundet. Mirë e bën. Kap çfarë mund të kapësh, por vetëm shpejt se nuk i dihet, dhe ndoshta nga Tetori nuk do të kesh më çfarë të kapësh”, thuhet në shkrimin e “RD”, që duket se është bërë me dorën e vetë Berishës, i cili në këto raste përdor pseudonime.

Për më tepër që dihet se kjo gazetë kontrollohet pikërisht nga Berisha dhe nuk sulmohet askush nga PD, pa lejen e tij.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “RD (Berisha) i sulet Topallit: Një grua e shpërfyturuar, që është kthyer në pastruese të “Rilindjes” dhe që e tund Rama. Je kartë e djegur”

 1. Taku says:

  Ajo femer nuk duhet te ringrihet kurrrrrrrr.

 2. Artani says:

  Jozefina u be armik me Lulin se ai e braktisi çadren. Nuk e besoj qe Jozefina po mban anen e Rames. Ajo ka hallin e saj se ka mbetur pa pune. Luli thone se nuk e kandidoi Topallin meqe ka qene bashkepunetore e sigurimit.

 3. Selami says:

  Ik mor hale bastard kriminel po ti kujt i sherben xhepit ju jeni me mut se rilindja. Duhet te zhdukeni ju te gjithe ti edi likja luli lali atehere shqiperia do te shofi zhvilim jeni te gjithe te perfolur vjedhje kurrupsion dhe mbi te gjitha shitni bythen ke erdogani jeni [email protected]

 4. Jugu says:

  Anjehere nuk me ka pelqyer RD-ja si gazet pervecse ne vitet e para.
  Por me kete shkrim e ka qare, I ka thene Zhozit cfare ajo meriton, vecse ja ka thene pak vone.
  Zhozi vertet sa here qe ka ndonje skandal per ri-pjelljen e Rames, ajo shfaqet dhe flet jo per Ramen/pushtetin, jo per hallet e njerezve, jo per kriminelin qe e serviri Rama si kryetar bashkie, por flet per Bashen vetem per te larguar vemendjen nga problemi real.

  Edhe ju si gazete jeni te tmerrshem. Na e paraqitni Zhozin si “fenomene, njeri me emer e arsimim, dinjitet dhe personalitet”, kur jo me shume se 2 vjet me pare nuk linit fjale me te keqe pa thene per te si zhele e lavire, si fshese ne dore te Berishes, si bebelino, etc. Lereni Ramen te bej detyren dhe nese se ben dot le te iki, me zore nuk mund ta mbani edhe pse mund te keni perfitime te majme me te ne pushtet. Shikoni gazeten Dita qe vertet po tregohet me realiste.

  1. bureto says:

   Dita ka vërtet një fizionomi tjetër, dhe nuk mund të krahasohet ne RD, Koha Jonë, e ndonjë tjetër. Dita, ashtu si dhe Tema të paktën në forumet e saj i lë mjaft hapësirë mendimit ndryshe, gjë që nuk e mundësojnë shumë të tjera. Sipas meje, e meta e ‘Ditës’, është se në median shqiptare është e vetmja si një zë i enveristëve, edhe pse këta janë periferikë.

 5. Xhaxhi says:

  E bënë jozefinen si puna e kurvave, mbaron punë, e kap prej zhelesh dhe e hedh

 6. Ylli says:

  Kam qene tifoz i RD se 91 e deri nga mesi i 92 .Pastaj kur u be komplet partiake ,as syte nuk i hidhja me.
  Tani jo e jo….kam neveri ndaj gazetarise shqiptare por nuk heq dot dore akoma per shkak te ca penave qe akoma me zgjojne kersheri .
  Pa pike keqardhje me duhet te pranoj qe per Jozefina Topallin fatkeqesisht RD ka te drejte .
  Pse nje grua e vetpercaktuar fisnike ,e share ,e urryer ,e tallur ,e pergojuar ,e shkelur ,degjeneruar ,e akuzuar nga socialistet nder vite ,arrin me shpejtesi sketerre te kthehet ne leckebythe e socialisteve .
  Dinjiteti i karakterit ku eshte i qifsha robt kesaj shoqerie qe pjell njerez pa dinjitet e pa karakter .!!
  Jozefina Topalli….per inat te Lulit ,ske lene mullixhi te Rilindjes ne kembe !!
  Sa turp ,sa keq dhe sa peshtire !!

 7. shkurt2014 says:

  E para plaku i vicidolit eshte nji nga flliqsirat me te ndyra te te gjitha kohrave,kriminel klasit,hajdute e vrases nji antishqiptare i vertete.plaku i vicidolit ndjeke rrugen e komandantit te tije dulle by… qirit,po kundershtove plakun e lul shkerdhaten plaku e flliqsirat si kta,nxjerrin vrere,e akuza nga me te ndyrat.Pore te tidhe jane komunistat e spiujte,vetem kta duhet te vjedhin e te plackisin cdo pasuri e para qe ke vendi.Pore fale zotit mendohet se se shpejti do te fidhoje SPAK,qe do pastroje e burgose kta kriminele,si plaku e te tjerte si plaku qe skane lene gje pa vjedhur.

 8. h says:

  Qentë filluan të kafshojnë njëri-tjetrin.

 9. d says:

  Shikoni se po lirohet vendi i presidentit tani dhe topalli eshte kandidate e pare qe do propozohet nga rama.
  Sa te jete rama ne krye te ps do reabilitohen te gjithe funderinat e pd ne poste drejtuese.
  Popullit i duhet te merret me gafat me dashje qe bene rama.
  Jane nje ky eshte zinxhiri Rama-Sali-Meta-Monika-Basha dhe prapa tyre vjene kulunia e hajduteve dhe krimineleve.

  Mjere ne si popull, do na duhet kohe e gjate qe te riparohen keto qe po behen. Sepse nuk eshte shume e lehte te heqesh njerzit nga postet drejtuese. Ilirin e vuri sa hap e mbyll syte po ec e hiqe tani, eshte shume e veshtire.

 10. Nick says:

  Hahaaaa…u desh rd-ja qe te “demaskonte” zhelefinen?!??! Po ku keni jetuar keto 30 vitet e fundit mor aman? Ne hënë?!?!

 11. xhulio says:

  Kurre nuk do beheni njerez, kurre nuk do jeni demokrat, perderisa denigroni nje emer, nje njeri. Ku eshte pare ne boten demokratike qe nje njeri kur don te shprehet kunder kryetarit apo shefit, qenka spiume, qenka e qenka qe seshte gje, vet vetvetja. Turpi eshte i cilit do qe çensuron mendimin e gjithsejcilit, vetem ne shtetin komunist, te pritesh koka nese kritikoje shefat, e pra, ose pranoni qe asgje nuk ka ndryshuar nga mentaliteti komunist, dhe pranoni qe demokrat nuk jeni kurre, perderi sa shpirti shfaqet me reagimet krejt te pa vend.

 12. Alban Dega says:

  Me teper se nje replike sikur te ishte shkruar sot

  ORE SALI LUL FLORENC HOXHA … KUSH JU KA LINDUR TY ?

  – Te gjithe derrat nje fecke kane

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nje grúa?
  Nje nene ?
  Apo ndonje bushter !?
  Sali Berisha apo Lulezim p… jeshke mashkulli?
  Nena Parti?
  Apo nje grúa, nena jote !?
  Si shpjegohet gjithe kjo urrejtje e diskriminim ndaj grave !?
  A keni nena, motra, bija, shoqe ku qe ushtruat dhune dhe terror ndaj grave e vajzave te Bashkise se Tiranes, qe zbatuat pogrom sapo Lulezim Fazlici fitoi me zgjedhje vjedhje me 8 maj 2011 si shperblim per ekzekutimin pa gjyq, pa asnje faj te 4, plagosjen e dhjetra, perfshi edhe gazetare ne detyre, rrembimin ala Kuklusklan dhe Skuadrone Vdekjeje te qindra protestuesve paqesore dhe zbrazjen e 4000 plumbave drejt te tjereve ne qender te Tiranes ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmit e as komunizmi?
  A e di Florenc Hoxha se secili prej ketyre akteve futet ne kategorine e krimeve kunder njerezimit, sipas Konventes se Gjeneves dhe Konventes Evropiane te Lirive dhe te Drejtave te Njeriut qe i con lideret e tu politike ne Gjykaten Nderkombetare te Hages!?
  Ti jo vetem mbiemrin e ke Hoxha por mendesine e ke 24 karat Hoxhiste qe shkon deri aty sa shpall nje nga vlerat intelektuale e personalitet te spikatur te PD- se Jozefina Topallin “ armik kllase” dhe sjell si argument te vetem dhenien e nje tenderi 23 milione euro bashkeshortit te saj nga “ kryarmiku i kllases” Edvin Kristaq Rama,
  Pra sipas teje dhe atyre qe te komandojne Jozin e paska blere armiku i kllases per ta minuar e zhbere PDSH-ne, cka askush me shume se Sali Berisha dhe Kulufi i tij Lulezim Basha nuk kishte ditur ta bente me keq duke mbajtur, promovuar e mbajtur rreth vetes antinjerez si puna jote, Flamur Noka Stanishici, Edi Palokari nga trute, Enkeled Gebels Alibeu, Klevis Kerric Balliu, Ervin Mistrec Salianji, Gazmend Peder Bardhi … e krejt ceta e “ Bandes se Gangstereve” politike, biologjike e oturako- nacalniko-mediatike .
  Pislleqet, allishverishet, pazaret korruptive te Sali Berishes, Lulezim Bashes, Flamur Nokes… me Athinen, Beogradin dhe Mosken kane filluar qysh ne fillimet e viteve 90-te kur Jozefina Topalli nuk ka pasur asnje funksion qenesor ne PD.
  Ato arriten kulmin ne 10 vjetet e fundit me fillimin e ofensives strategjitke boterore Fake News, te RIA-s, GRU- se dhe tri agjencive te tjera te posacme qe nuk u dihet as emri te Vladimir Virisaranovic Putinit.
  Ato nuk i zbuloi as Jozefina Topalli e as Edi Rama…
  Ato pazare te felliqta i zbuluan syshqiponjat amerikano- britaniko- gjermane FBI… dhe M-16 Skotland Jardi…
  Ato i zbuloi edhe vet Lulezim Basha me gojen e vete qysh ne shkurt-marsin 2017 kur njoftoi me entuziazem Cadren
  1- per “ Marinsin Amerikan Brown, qe nuk ishte vecse nje Vollodja i Putinit,
  2- per instruktoret ukrainas qe nuk ishin vecse operative te RIA-s dhe GRU-se se Kremlinit,
  3- per “ mosbindjen civile” te Saladinit qe nuk ishte vecse kopja e keqe e “ Luftes Civile” te Sputnikut, “ Izvjestias” dhe “ Rusia Today” … te Vladimir Gospodinit!
  4- per takimin me ambasadorin rus ne Tirane dhe bisedimet lexo udhezimet, e cmuara te tij per minimin e Shqiperise…
  Ndaj mesoni te genjeni se mashtrimet tuaja jane aq te trasha sa nuk i hane as gomaret e Vicidolit dhe te Cepanit.
  Jeni bere aq te peshtire e Babale sa edhe pergjimet e kamikazeve tuaj ne Prokurorine e Pergjithshme Adriatik Palla, Besim Xen Hajdarmataj…
  orvateni ti shisni si prodhim te Pieter Tiede Gebelsit dhe Bild-it gjerman, te cileve u paguat rreth 3 milione euro te vjedhura shqiptareve vetem per botimin e tyre, kur edhe perkthimin dhe tjetersimin verbal dhe imitimitet e njehesimit te zerit ne disa prej tyre, e bete ne bashkepunim me agjenturat e sofistikuara te Perandorise se Djallit Putanin*.
  Ndaj heshtni… Shuni se malit te krimeve tuaja pa fund po u shtoni perdite krime te reja!
  E drejtesia, ligji vonon por kurre nuk harron!
  * Putanin perdoret nga une per strategun e agjenturave ruse dhe Rusise e cila ka care rrugen e historise tash e dy shekulli ne mos me shume me p….jeshkat e Putanave te saj ne krevatet e mbreterve, princave, liderve, milionereve…. te Evropes ne mbare Boten.
  Po ashtu ky epitet perputhet plotesisht me rrenjen e mbiemrit te kryespecialistit dhe strategut te tyre Vladimir Putin.

  ALBAN DEGA
  11 Korrik, 2019 18:22 te 6:22 pm

 13. edi says:

  Komentatore ,lodhuni edhe ca jave me Berishen Lulushin dhe Meten me Monen dhe fundi i tyre eshte pantera e Zeze per to SPAK ,.Jozefina ishte dhe eshte grua e forte qe eshte folur nga tere Planeti Bastarde Hajdute dhe te pa bese si keto kater kercunj Berisha Meta lulushi Monika jane llumi qe sollen dhe kerkuan ta mbjellin ate KLLONIM BASTARD

 14. Likja says:

  Gjarperi plak. Kafshon kudo dhe kedo qe i del perpara…kur i prek interesat …

 15. hola mucacos says:

  vemje te peshtira kta kryqmutat tane tpa bese tradhtar e kan ne gen poshtersin, zhele zhele te flliqur.

 16. Franci says:

  Nga dita ne dite te krijohet bindja qe duhet te krijohet urgjentisht nje parti e djathte pasi ish komunisti Sali Berisha na e ktheu PD ne parti marksist- leniniste.

 17. Zoran says:

  Toke e vend i nemen tash 500 vjet. Turku shkjau komunizmi e tash 30 vjet prap komunizmi. Saliu dhe kompania e tij bashke me ket qe drejton shtetin shqiptar ju oroj me shpirt e zemer dhe i lutem zotit dit e nat qe te shofin keq e ma keq ne fmit e tyre sepse ather do kuptojn se cfar i kan ba popullit shqiptar. Me vjen keq qe shprehem keshtu – sepse ka nga ata qe fmit e tyre Jan te pafajshem – por duhet patjeter ta paguajn e tek fmia e tyre besoj se do kuptojn se Ca’ kan ba.

 18. Ky gerdalla plak ne nje vend tjeter do ishte mbas hekurave!!eshte fatkeqesia è nje kombi!!sa per xhozin u zgjua pak vone…muti me shurre slahet!!!PD eshte parti e se keqes…ky i gjati po hum pike…thoshte i madhi Konica…SHQIPERI TE KAM DHJERE/NUK DO BEHESH ASNJEHERE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *