Sherri për balerinën që u mbyll me vrasje nga Erkoçeviq, historia që tronditi Shkodrën në 2014

Policia e Shtetit arrestoi sot 28-vjeçarin Sadetin Erkoçeviq, lindur dhe banues në Shkodër, pasi po përgatitej të kryente një krim të rëndë në Tiranë. Erkoçeviq është një emër i njohur për policinë dhe i shpallur në listën e 31 më të kërkuarve në Shkodër. Ai akuzohet për vrasje me dashje në vitin 2014.

Në atë kohë, pas një sherri për një balerinë në një lokal me muzikë live i riu ka vrarë me armë zjarri shtetasin Indrit Ylli dhe ka plagosur shtetasin Jetmir Molla.

Si ndodhi ngjarja më 2014:

Në lokalin “Enigma”, në fshatin Zus, në Shkodër, kishte shkuar i ndjeri Indrit Ylli se bashku me kushëririn e tij, Ervin Ylli, dhe një shokun e tij, Fabian Hoxha. Në këtë lokal, më pas ka shkuar edhe shtetasi Jetmir Beqiri (Mollaj), së bashku me shokun e tij, Altin Haxhi. Shtetasi Jetmir Beqiri (Molla) është kushëri me të ndjerin Indrit Ylli dhe me shtetasin Ervin Ylli.

Ata janë takuar në lokal dhe kanë shkëmbyer pije me njëri-tjetrin. Në një moment, rreth orës 24.00, i ndjeri Indrit Ylli është çuar së bashku me Jetmirin dhe shokun e tyre Fabian dhe kanë filluar të kërcejnë në mes të lokalit.

I ndjeri Indrit është afruar tek tavolina, ku qëndronte Elion (Esmeraldo) Hato, së bashku me shokët e tij dhe ka marre nga tavolina e tyre një balerinë për të kërcyer me të.

Në këtë moment, mes të ndjerit Indrit Ylli dhe shtetasit Sadetin Erkoçeviq (Lisi), i njohur me emrin “Timi”, ka filluar një debat lidhur me balerinën, debat që ka përfunduar në përdorimin e armëve./BW/

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Sherri për balerinën që u mbyll me vrasje nga Erkoçeviq, historia që tronditi Shkodrën në 2014”

 1. Alban says:

  Erkoceviq nga ‘minoriteti serbo-malazez’ qe ka Shkodra.

 2. Glauk says:

  Ore ky Sadetini eshte bbythqir sllav apo e ka mbiemrin e vertete lisi dhe e ka ndryshuar mbiemrin per ti shpetuar drejtesise?

  1. Trashani says:

   Ben pjese tek pakica podgoriçane myslimane qe iken ne vitet 20 dhe erdhen ne Shqiperi. Raca me e ndyre ne Shkoder, ne daç komuniste ne daç spiun e ne daç kriminele, ashtu si edhe Bajrajt etj.

  2. Gon says:

   Sipas veprave poashtu edhe nga emri Sadet.-in s‘mund te jet serbo-sllav.

 3. nord.al says:

  Erkocevic dhe te gjith vicet ne Shkoder jane turq te sllavizuar, mbetje te hordhive osmane ne Malin e Zi qe i ka perzene Kral Nikolla si jashteqitje.

 4. AM says:

  Ca behet kshu, sa emra kane keta? Erlindi (molla timi qato bato rrota bota. Po pse jane zene per perdormin e balerines? Dhe jo zenke dosido, po me pistoleta dhe me te vdekur. Kjo është vetvrasje!

 5. Labi says:

  Ne ate moment qe ve kembe ne nje lokal nate me balerna , e aq me teper ne Shqiperi duhet ta dish se nuk ke me as zot as fe. Shkurt nje mut ka vrare nje mut, ne kete rast bie ne kundershtim shprehja se qeni qenin nuk e ha.

 6. Julian says:

  Nuk e kuptoj ç’bënte jashtë ky ? A nuk duhet të ishte në burg ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *