SONDAZHI: Mazhoranca stabël, opozita në rënie

Nga Eduard Zaloshnja

Në shkurt, kur opozita e bashkuar (PD+LSI+PDIU+PR+PBDNJ+PAA+ të tjera) filloi protestat dhe deklaroi se do të bojkotonte Kuvendin dhe do të pengonte zhvillimin e zgjedhjeve me Ramën kryeministër, kuotat e saj u rritën në sondazhe të ndryshme.

Kështu nga një sondazh i përmuajshëm që zhvilloj për një revistë që botohet në anglisht këtu në Tiranë, më rezultoi se opozita e bashkuar kishte përafërsisht 740 mijë vota në shkurt.

Ndërsa PS-ja dhe partitë satelite të saj (PSD+PDS+ të tjera) kishin vetëm 705 mijë vota.

Por zgjedhjet nuk u penguan dot nga opozita, dhe tani bashkiakët e rinj po shkojnë një nga një në zyrat e tyre.

Dhe ç’ka ndodhur me kuotat e opozitës? Kanë rënë ndjeshëm… Siç ilustrohet në grafikun shoqërues, opozita e bashkuar ka pësuar një rënie prej 100 mijë votash nga shkurti në gusht.

Ndërsa PS-ja dhe partitë satelite të saj janë në kuotën e 715 mijë votave.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “SONDAZHI: Mazhoranca stabël, opozita në rënie”

 1. free media is worthy says:

  Kokedick ngeli gjithmone.E paska marre kestin e radhes te Turpit.I zente ne fyt.Njeri pa pike integriteti e vlere.Po media e lire me hajvane si puna jote si I ka kuotat? Kete sondazh bej te parin o mercenar.

 2. Pd rrumpalla says:

  Zaloshnja…duhet te jeshe shume fytyre e ndyre, po shume ama
  Si more e dinin qe kishin 740 mije vota, dhe i dogjen mandatet duke e pasur fitoren ne xhep .Si kujton ti te jemi kaq te pa ditur dhe te hamë karamelen qe na
  servir ti

 3. ca me thane ju says:

  Komentet qe kane te bejne mr verioret i boton menjehere si per valdrin ,minxhoz.
  per zaloshnjrn ramen jo…pse jalla keshtu

 4. BASHA-IK ! says:

  OPOZITA O PJERDH FARE.
  BASHA- IK !👎👎

 5. dino says:

  Ik o Zaloqe ik shko merr nje brisk e hajde na i rruaj neve opozitareve….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *