Surprizat e motit: Vranësira, reshje shiu dhe stuhi në bregdet

Pasi termometri arriti shifrën ekstreme të 41.6 gradë celcius në fundjavë dhe të hënën e të martën, moti ka shënuar një kthesë të beftë pjesën e dytë të kësaj të mërkure, që do të karakterizohet nga rreshjet e shiut dhe era, që do të mbizotërojnë në harkun e 24 oëve.

Kjo luhatje e motit,  është shoqëruar me stuhi në zonat bregdetare. Shiu edhe pse parashikohet të pushojë të nesërmen, do të ndikojë tek temperaturat e ditëve të mbetura të javës, ku mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të freskëta.

Megjithatë, meteorologët parashikojnë që vala e të nxehtit afrikan do të dominojë sërish 10 ditëshin e fundit të gushtit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *