Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, mesazh të fortë Ramës dhe Bashës: Bëni gati plaçkat

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri i ka drejtuar sot një mesazh të fortë kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa i krahason me diktatorët, Kulluri shkruan se diktaturat jane mbeshtetur gjithnje tek ideologjia e masave dhe servilizmi i mediokerve. Por ne demokraci nuk mund te ndodhe kjo gje.

Më tej, Kulluri thekson se dikaturat dhe demokracite jane si uji me vajin! Dhe ne fund humbin “udheheqesit imagjinare te masave”! Keshtu qe te dashur Edi dhe Luli, beni gati plackat se fundi dihet!.

Postimi i plotë i Kullurit:

Mentaliteti i te qenit i rrethuar me armiq eshte tipar themelor i autoritarizmit! Viktimizimi i udheheqesit qe lufton kunder te gjitheve por qe “ka popullin me vete”eshte pjelle e paster e mendjeve perverse diktatoriale!

“Udheheqesi” nuk pranon debat, vetem merr vendime! Nuk peson humbje, por vetem fiton! E Ne fakt sa me shume shkon buze gremines aq me shume therret “fitore”!

Ramiz Alia me shoke iken me turp nga pushteti dhe perfunduan burgjeve te rrethuar nga nje popull qe s’kish buke te hante!

Berlinezet jashte bunkerit te Hitlerit flinin te uritur neper germadha, ndersa Fuhreri me Even e tij dhe ca komandante pa ushtri benin plane si te mbroheshin me ca 15 qe ishin me te vegjel automatiket! E plot e plot te tjere!

Diktaturat jane mbeshtetur gjithnje tek ideologjia e masave dhe servilizmi i mediokerve. Por ne demokraci nuk mund te ndodhe kjo gje. Sistemi mbeshtetet mbeshtet tek konkurenca e ideve, respekti per tjetrin, gara e lire mes njerezve, respekti per ligjin dhe institucionet!

Dikaturat dhe demokracite jane si uji me vajin! Dhe ne fund humbin “udheheqesit imagjinare te masave”! Keshtu qe te dashur Edi dhe Luli, beni gati plackat se fundi dihet! Tung

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *