Myslim Murrizi: Një pyetje kam o Lul molla, ky Kashau ka qënë i arrestuar për korrupsion? Mos na e mbush kryesinë e PD me një komunitet që s’do familjen

Nga Myslim Murrizi

Epo shyqyr që po respekton kontribuesit dhe demokratët që kanë qëndruar fort 6 vite në opozitë o Lul molla!

Emerimi si sekretar i marredhenieve me jashtë dhe njekohesisht antare kryesie ne PD i z Arben Kashahu, eshte kjo qe realisht demokratët “presin”

Arben Kashahu nje “opozitar” i pareshtur prej vitit 2013, nje “qendrestare” dhe demokrat i vendosur, nje kontribues i çmuar i te gjitha aksioneve opozitare nga viti 2013.

Eshte pikerisht ky qe nuk ka lene aksion opozitare, beteje e proteste pa mare pjese si organizatore, eshte perplasur me policine, eshte mare disa here ne komisariat, eshte proçeduar shoqeruar e ndaluar nga pushteti i Rames me shume se Aureli, Luçiano, Klevisi, Bardhi, Bujari.

Bile eshte goditur me shume se Dollapi, eshte helmuar me gaz lotsjelles 6 muaj rresht, çdo dite ka qene tek hallet e qytetareve te unazes, shkozes, çermes, pogradecit, tek teatri tek parcelat e droges e kudo qe demokratet e kane kerkuar.

E si te mos promovohet ne karriere nje “ kontribus” i tille?

A ka thene Luli qe do rrespektojme kontributet e çdo demokrati?

A beri 4 seminar me konservatoret Anglez qe te gjithe te zgjidhen nga antaresia???

Epo le te me thote nje demokrat se kush eshte, kur ka ardhe ne PD, çfar kontributi ka tek PD dhe çfar ka bere per pd ky Kashahu qe emerohet sot sekretar??

Nje pyetje edhe per Lul Mollen:

Meqenese flisni shume per krimin dhe korrupsionin, per dekriminalizimin dhe pastrimin e politikes nga te njollosur,

A ka qënë Arben Kashau nën hetim, i ndaluar, i proceduar apo i arrestuar si anëtar i Komisionit të skandalit të tenderave të uniformave të Ministrisë së Brendshme gjatë viteve 2005-2010?!

Rrespekto statutin e PD qe ka tre kollona baze o Lul:

Zoti, Familja, Prona!

Mos mbush kryesine e PD me individe te nje komuniteti qe nuk pelqejne familjen!

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Myslim Murrizi: Një pyetje kam o Lul molla, ky Kashau ka qënë i arrestuar për korrupsion? Mos na e mbush kryesinë e PD me një komunitet që s’do familjen”

 1. kashun gelldyp cengel dollme says:

  ore mendo si ta ndryshosh emrin osman se le nam blla blla

 2. Komentuesi says:

  Te lumt zoti Murrizi.

 3. Doni me per Belulin.. says:

  Luli gjithnje “gur shahu” ka qene dhe aty do te mbetet deri sa “lojtari” ta heqe nga fusha e lojes.
  Por edhe te durojme kete Murrizin e Berishes ne karriket e parlamentit, nuk ka bythe ku te rrije..

 4. myslym man says:

  o Mysllum, po dosjen tende e ke pare? po leket si i ke bere o gjys llum? se ti je dystaban nga logjika, dhe nuk ke mundesi te besh biznes, pervec korrupsionit gjate periudhes se qeverisjes se pd.
  pse ti pd-ne do ta shohesh vetem me tipa si ty qe riciklohen si ne grope septike? ti do qe luli te fusi doren ne koshin e kalbur te pd dhe te nxjerri figura ( te kalbura dhe me ere si ty), dhe ti ricikloje, ashtu sic fut doren ti te thesi i eurove dhe nxjerr ato qe jane mykur per ti perdor apo thare?
  Po kur ishe ne tatime ne lushnje ca dosje ke pas? po me universitetin privat, dhe me firmen e ndertimit?
  po rri urte o llym, se sa here qe shfaqesh ne media, i jep nje spin te ri eres tende te vjeter.
  dakord llymo?

 5. Zeqir Xhaferaj says:

  A ka njerëz të ndershëm në Shqipëri?!

Lini një Përgjigje te kashun gelldyp cengel dollme Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *