FOTOT: Mercedes-Benz vjen me “bishën” e re elektrike

Mercedes vjen me VISION EQS. Ajo është makina e re elektrike, e cila vjen pas EQC SUV dhe furgoni EQV. 

Para se ta shfaqë në tërësi, këtë model që është i ngjashëm me S-Class dhe do të rivalizojë me sedanin elektrik Porsche Taycan, Mercedes ka treguar disa pjesë të kësaj makine. 

“Mercedes-Benz VISION EQS tërësisht elektrik, shfaqet më dhjetë shtator” thuhet shkurt krahas imazheve të shpërndara nga gjigandi i makinave. (TemA) 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *