FOTOT: Historia tronditëse nga Librazhdi, e nënës 84-vjeçare që kujdeset për dy djemte me probleme mendore e jetojnë jashtë

Shumë familje shqiptare jetojnë në kushte tronditëse.

Një prej tyre është familja e kësaj 84-vjeçareje, e cila edhe pse e moshuar, duhet të kujdeset për dy djemtë e saj më probleme mendore, njëri 60 e tjetri 34 vjeç.

Ata jetojnë në fshatin Spathar të Librazhdit, në kushte aspak njerëzore, në një shtëpi që vetëm e tillë nuk mund të quhet, pai është drejt shembjes dhe mund t’i zërë brenda.

Më poshtë po botojmë disa foto, si një apel për institucionet shtetërore, për të ndihmuar këtë familje që përveç problemeve shëndetësore, duhet të përballet edhe me varfërinë dhe luftën për mbijetesë.(TemA)

3 komente në “FOTOT: Historia tronditëse nga Librazhdi, e nënës 84-vjeçare që kujdeset për dy djemte me probleme mendore e jetojnë jashtë”

 1. Timi says:

  Le te organizohemi dhe ti ndihmojne! Gazeta tema te marre rolin e organizatorit per te mbledhur fonde ndihmash nga gjithe shqiptaret dhe ti bejme nje shtepi per te qene.

 2. Qytetari says:

  Dhimbje.Si mund te ndihmojme ? Gazeta jo vetem lajm,vecanerisht ne nje rast te tille, por edhe te terheqe publikun per te treguar solidaritet.Hapni nje llogari bankare.Shteti te reagoje,nese do,por ne me aq sa mundemi te ndihmojme.Qytetari

 3. Ledia says:

  Pershendetje, jam dakord me Z. Timi.
  Per fat te keq ky lajm ska marre aq shume komente sa ato te vipave…nderkohe qe e meriton vertet.
  Ledia

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *