Kuqezinjtë ia dalin para tifozëve dhe rihapin garën, Shqipëria shfryn me gola ndaj Islandës

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore të madhe në “Elbasan Arena”, aty ku ka mundur me rezultatin 4-2 skuadrën e Islandës

. Kuqezinjtë kanë bërë autokritikë për humbjen e pak ditëve më parë në Francë, ku u turpëruan me rezultatin 4-1, duke shfryrë ndaj islandezëve.

Ka qenë fillimisht Dermaku ai që ka shënuar golin e avantazhit, por islandezët kanë barazuar.

Më pas, radhën për të shënuar e ka pasur kapiteni Hysaj megjithatë miqtë kanë barazuar sërish.

Në fundin e takimit, Roshi dhe më pas Çikalleshi i kanë dhënë kuqezinjve këtë fitore që i mban sërish në garë për një vend për në Europianin e ardhshëm

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Kuqezinjtë ia dalin para tifozëve dhe rihapin garën, Shqipëria shfryn me gola ndaj Islandës”

  1. ME EMER says:

    .. Bravo djema , mundesi keni me teper gje qe bje ne sy , por duhet pak me teper perqendrim , pak me teper loje kolektive , por dhe gjuajtje te befasishme ne porten kundershtare , pra duhen “snajpere” ..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *