Monika Kryemadhi kundër Bashës: Të përballemi me bishën, të shkojmë në zgjedhje me Ramën kryeministër. Meta është një makineri politike, vështirë të ndalet

“Ne duhet ta luftojmë bishën, ky kryeministër duhet të marrë përgjegjësitë e tij, por LSI nuk kushtëzon  asnjëherë momentin e zgjedhjeve”.

Kështu është shprehur kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

Ajo ka deklaruar se në këtë pikë nuk janë dakord me kreun e PD, Lulzim Basha.

Në një intervistë për News 24, ajo tha se ndryshe nga kërkesa e PD për të shkuar në zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër, LSI nuk e kushtëzon momentin e zgjedhjeve.

“Unë them gjithmonë dhe jam partizane që ne duhet të përplasemi dhe duhet të luftojmë me bishën në të kundërt nëse ne nuk luftojmë me bishën nuk ka kush ta mundi bishën dhe në këtë rast bisha është kapja e pushtetit nga kryeministri. Pavarësisht po themi ligjëratës politike që ngre kryetari i opozitës dhe Kryetari i Partisë Demokratike që me një qeveri tranzitore dhe pa Ramën kryeministër, për ne si Lëvizje Socialiste për Integrim mendojmë që është e domosdoshme përballja në zgjedhje e të gjithë opinionit publik”, deklaroi Kryemadhi.

“Mos e shikoni që djegia e mandateve na largoi ne nga politika për të gjetur mekanizma të tjerë jashtë politikës. Djegia e mandateve, bojkotimi i votimeve të 30 qershorit, të cilat zgjedhjet lokale me dekret Presidenti i bie të jenë më 30 qershor, por djegia e mandateve ishte elementi për të ndarë një lloj opinioni që ishte se opozita është një fasadë në Parlament, sepse në momentin që kjo opozitë nuk kishte shansin që të ankimonte atë”, tha ajo.

Ju jeni dakord me z. Basha kur thotë që unë hyjë në zgjedhje pra opozita, vetëm pa Ramën Kryeministër me një qeveri tranzitore e cila do të zhvillojë, do të krijojë atmosferën për zgjedhjet parlamentare dhe lokale në të njëjtën ditë ?

Kemi 2 gjëra që të jemi të qartë, unë e kam thënë gjithmonë pavarësisht se ne si front opozitar themi që ky kryeministër duhet të marri përgjegjësitë e tij. Ne si Lëvizje Socialiste për Integrim nuk kushtëzojmë asnjëherë momentin e zgjedhjeve. Pse e themi nuk e kushtëzojmë momentin e zgjedhjeve, sepse ne mendojmë që zgjedhjet janë i vetmi instrument i cili ne një farë mënyre do të zhbëjë gjithë këtë nyje të lidhur, të ngatërruar keq, për shkak të kapjes së pushteteve, për shkak të mos funksionimit të sistemit të gjykatave, për shkak të mos funksionimit të sistemit të shtetit, për fakt të mos funksionimit të demokracisë. Unë them gjithmonë dhe jam partizane që ne duhet të përplasemi dhe duhet të luftojmë me bishën në të kundërt nëse ne nuk luftojmë me bishën nuk ka kush ta mundi bishën dhe në këtë rast bisha është kapja e pushtetit nga kryeministri.

Pavarësisht po themi ligjëratës politike që ngre kryetari i opozitës dhe kryetari i Partisë Demokratike që me një qeveri tranzitore dhe pa Ramën kryeministër, për ne si Lëvizje Socialiste për Integrim mendojmë që është e domosdoshme përballja në zgjedhje e të gjithë opinionit publik sepse në fund të fundit në votimet e 30 qershorit shqiptarët i dhanë një përgjigje jashtëzakonisht të madhe jo vetëm mazhorancës ku i thanë që e bojkotuan në mënyrë 85% por në fakt i dhanë dhe një përgjegjësi shumë të madhe opozitës duke i thënë që 85% e tyre ju përgjigjën po themi aksionit politik të opozitës për të mos marrë pjesë në votimet moniste të mazhorancës por nga ana tjetër përgjegjësia e opozitës tashmë është që të marri përsipër përgjegjësitë për t”i drejtuar këta 85% shqiptarë drejt hapjes së negociatave, drejt pozicionim të Shqipërisë si një vend në BE, drejt qartësimit të një rrugë të qartë që e kanë të domosdoshme shqiptarët për të mbyllur njëherë e përgjithmonë tranzicionin politik në të cilin po kalon Shqipëria dhe unë mendoj që zgjedhjet janë e vetmja zgjidhje faktikisht sepse ajo që ne mendojmë dhe themi është që zgjedhjet politike janë i vetmi ilaç, antibiotiku i vetëm që shkatërron virusin që ka kapur kapjen e shteti shqiptar.

Për këto që sapo thatë a mos ka ndonjë debat në partitë opozitare, pra disa parti kërkojnë që të përballen me Ramën edhe qoftë ai kryeministër dhe disa parti tjera jo…

Kjo është pozitive, do të thotë që demokracia brenda frontit opozitar funksionon, pra asnjëri nga ne nuk është vasal i njërës apo tjetrës, qoftë, partitë e vogla, qoftë partitë e mesme, qoftë partitë e mëdha respektojnë mendimet e njëri tjetrit dhe për mu kjo është shumë pozitive, debat ka, sigurisht që ka debat sepse kemi edhe ideologji të ndryshme, kemi edhe programe të ndryshme. Nëse nuk do të kishte debate, atëherë do të tregonte që fronti opozitar është fiktiv, por debati që na bën të diskutojmë me njëri tjetrin, edhe kompaktëson më shumë frontin opozitar, pse? Sepse në fund të fundit përfaqësojmë interesa të ndryshme, grupe të ndryshme, bindje të ndryshme, dhe ky grupim partish politike nga e majta në të djathtë duhet të jetë shumë bindës, shumë programor dhe shumë gjithëpërfshirës të gjithë asaj shtrese shqiptare që janë 85%, të cilën ne tashmë duhet ta kthejmë në një përkrahje të zgjidhjes dhe të dhënies fund tranzicionin dhe të kësaj krize politike që për hir të së vërtetës Shqipëria vazhdon që nga 91 e këtej.

Tentativa e 3 partive opozitare, e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partia Agrare Ambientaliste dhe të Partisë Republikane për tu regjistruar në datën 13 tetor, në datën e dekretuar si datë zgjedhjesh nga Presidenti është përkthyer si përçarje mes opozitës nga media të caktuara, si i përgjigjeni kësaj?

Kjo nuk është e vërtetë, unë mund të them që ne dogjëm mandatet, por nuk ikëm nga politika, ne vazhdojmë të jemi në politikë, mos e shikoni që djegia e mandateve na largoi ne nga politika për të gjetur mekanizma të tjerë jashtë politikës. Politika për fat të mirë apo për fat të keq është mekanizmi që do ti japi zgjidhje krizës dhe këtë mos e harroni asnjëherë, pavarësisht teknikave dhe mjeteve që ne përdorim. Djegia e mandateve, bojkotimi i votimeve të 30 qershorit, të cilat zgjedhjet lokale me dekret Presidenti i bie të jenë më 30 qershor, por djegia e mandateve ishte elementi për të ndarë një lloj opinioni që ishte se opozita është një fasadë në Parlament, sepse në momentin që kjo opozitë nuk kishte shansin që të ankimonte atë. E dini ju ligji për dividentin, i cili u kthye nga Presidenti në Parlament, opozita nuk është njoftuar për të marrë pjesë në komision, janë njoftuar në orën 7:05, kur mbledhja fillon në orën 7:00 dhe kur kanë vajtur deputetët e opozitës mbledhja kishte mbaruar dhe brenda ditës, pa u thirrur Presidenca, pa dëgjuar vërejtjet, pa diskutuar me anëtarët e komisionit që janë të opozitës, u hodh në seancë plenarë.

Çfarë do të thotë kjo? Kjo do të thotë që unë nuk pyes për ty dhe ti nuk ke ku të ankimohesh. Po të ekzistonte një Gjykatë Kushtetuese, në momentin që opozita ankimonte në Gjykatën Kushtetuese, ndjekja e të gjithë funksionimit të Komisionit të Ekonomisë dhe të Parlamentit do të kthente prapa të gjithë procesin. Pra, opozitën kush e mbron? Opozita çfarë ka? Fjalën ka dhe Gjykatën Kushtetuese, nuk ka gjë tjetër, mjet tjetër mbrojtës. Mazhoranca ka Parlamentin që e kontrollon, ka qeverinë që e kontrollon, ka policinë, ka ushtrinë, ka financat, ka taksidarët, ka çdo gjë për të cilën ushtron dhe imponon qëndrimin e saj. Opozita çfarë ka? Fjalën dhe Gjykatën Kushtetuese sepse edhe mediat përsëri janë të kontrolluara, të cilat në një farë mënyre mazhoranca po mundohet t’iu blejë heshtjen. Mirë kur nuk i organizon dot që të dalin në mbrojtje qeverisë, tani u thotë mos flisni të paktën, mos më shani.

Meta ka qenë përpara komisionit hetimor parlamentar i cili po e akuzon për shkeljen e kushtetutës. Mendoni se ky komision do ta marri aktin ekstrem deri në shkarkimin e presidentit?

Mua nuk më shqetëson fare kjo gjë. Nuk është pjesë e axhendës time politike dhe e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Axhenda jonë është të nxjerrim Shqipërinë nga ky lloj fukarallëku të cilën e ka future regjimi I Edi Ramës. Besoj se z. Meta I ka kapacitetet e veta për tu përballur politikisht dhe di të them që është një makineri politike që është shumë e vështirë për ta ndalur.

Për tu ndalur pak te ndërkombëtarët, si e shpjegoni arsyen pse ndërkombëtarët edhe pse kishin shumë arsye që mund të reagonin, raste më përpara kur ka pasur kriza politike, kanë qenë shumë aktiv, ndërkohë këtë herë nuk kanë qenë kaq aktiv dhe nuk kanë mbajtur qëndrime koherente?

Ndërkombëtarët mos i mendoni që do të vendosin për fatin e shqiptarëve. Do ta vendosin vetë shqiptarët sepse janë ata që do të shkojnë në një proces dhe ndërkombëtarët gjithmonë janë të prirur për të ruajtur një lloj stabiliteti sepse është si puna e asaj që nuk të intereson ty si e ka shtëpinë komshiu lart, të pastër apo të pisët por në momentin që fillon të pikon tavani nga komshiu lart ti do shkosh dhe do ti trokasësh në derë. Edhe për Shqipërinë, në momentin që nuk do t’u krijojë probleme për stabilitetin në rajon, deri në momentin që do jetë një Shqipëri stabile, sigurisht që ndërkombëtarët do të kërkojnë që ta ruajnë këtë lloj stabiliteti. Në momentin që Shqipëria do të fillojë të lëvizë, normal që do të duan të krijojnë një lloj lëvizje.

Por ajo që të bën përshtypje është që stabiliteti i një qeverie e cila 7% të buxhetit të shtetit e shpërndan të koncensionarët, është varfëri e shqiptarëve. Ajo situatë që ne gjendemi, është një situatë që për ndërkombëtarët sot  për momentin nuk ndihet, por do të ndihet në momentin që do të hapen negociatat, ndërsa për Shqipërinë sot ndihet. Ndihet në asfiksimin e shoqërisë shqiptare, në mungesën , ndihet në ekonomi sepse mjafton të shohësh rritjen ekonomike që është përgjysmuar, tregon që ekonomia shqiptare po rrënohet çdo ditë dhe më shumë, po monopolizohet çdo gjë dhe po të shkosh në tryezat e shqiptarëve do të shohësh që atë pagë që kanë marrë 6 vjet më parë, marrin po të njëjtën pagë por është rritur çmimi i energjisë elektrike,është rritur çmimi i ujit, janë rritur çmimet e ushqimeve të shportës etj.

Kështu që automatikisht shqiptarët janë më të varfër, konsumojnë më pak ushqim në tryezat e tyre, konsumojnë më pak para për shkollimin e fëmijëve , konsumojnë më pak para për standardin e jetesës, ndërkohë që qeveria arkëton më shumë taksa nga të varfrit dhe nuk arkëton absolutisht asgjë nga të pasurit.

Po ashtu në publik SPAK konceptohet si një strukturë e cila po tmerron politikanët, prokurorë dhe gjyqtarë të korruptuar. Kjo është arsyeja e ngërçit politik që po përpiqet të krijojë opozita, pra frika nga SPAK-u.

Çfarë ka në dorë për ta ngritur SPAK-un opozita, sepse atë e ngre Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe jo opozita. Kë do votojë opozita, prokurorët? KLP ka një vit që është ngritur, që vjet në shkurt dhe akoma nuk ka zgjedhur Prokrurorin e Përgjithshëm, sepse kanë luftë midis Ëngjëll Agacit, Ulsi Manjës, Fatmir Xhafës se kush do të zgjidhet Prokuror i Përgjithshëm. Më thoni një njeri që ka në KLP që propozon opozitaqë do të zgjedh edhe Prokurorin e Përgjithshëm edhe SPAK-un?

SPAK-un dhe Byronë e Hetimit e zgjedh Këshilli i Lartë i Prokurorisë. Ky është mashtrim dhe një demagogji që bëhet. Më thoni një njeri në grupin e Vetting-ut që ka opozita? Asnjë! Më thoni një prokuror ose një gjyqtar në 15 vite jetë të LSI-së, që është propozuar nga ne në të gjitha proceset e zgjedhjeve që kanë qenë nga Parlamenti. Zero, asnjë propozim, sepse kemi bindje. Sistemi i drejtësisë duhet të jetë i pavarur. Vetëm një sistem drejtësie i pavarur ndërton një shtet të fortë. Edhe pse Shqipëria është një vend i vogël, edhe pse ne të gjithë njihemi me njëri-tjetrin, ne na duhet një sistem i pavarur.

Të jeni të bindur që çdo politikan, të paktën flas për LSI, që ka pasur probleme me drejtësinë, nuk do të pengohet nga LSI por përkundrazi do të inkurajohet që të përballet me drejtësinë, por SPAK-u nuk mund të përdoret kurrë si kamxhik për luftë politike. Sepse sot luftën politike më të madhe e bëjnë qytetarët shqiptarë. Janë ata që të gjykojnë me votë dhe ajo është drejtësia më e madhe. Çdo drejtësi politike do të bëjë hero çdo njeri që do të gjykohet për politikë dhe i vetmi gjykim sot janë qytetarët me votë. Kush do drejtësinë e vërtetë, të shkojmë në zgjedhje, të dalim të gjithë në mënyrë të barabartë, ti japim shansin qytetarëve, ai është gjyqi më i mirë për çdo politikan shqiptar. Gjyqi më i mirë për politikanët shqiptarë sot janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme. Pastaj gjyq politik, gjyq mediatik, gjyq të pandershëm ka sa të duash. Në fund të fundit gjykimin tonë përfundimtar nuk na ë bëjnë as politika, as ambasadat, as gjyqtarët, as prokurorët, por Zoti lart.

Disa ditë më parë në Shqipëri ka qenë një zyrtar i lartë i DASH, David Kostelancik erdhi në Shqipëri, i cili ka takuar pothuajse të gjithë aktorët politikë kryesor në vend. Mësohet sipas Kuvendit, në një takim me z. Ruçi, ai i ka kërkuar mazhorancës që ti shtrijë dorën opozitës dhe të ketë konsensus për reformën zgjedhore. A mendoni se opozita është e gatshme sot të ulet bashkë me Partinë Socialiste për një kodë të ri zgjedhor le të themi?

Unë nuk e di çfarë drejtori I departamentit të shtetit ka diskutuar me z. Ruçi. Unë mund të them që takim I tij me Lëvizjen Socialiste për Integrim ishte shumë miqësor ku ne jo vetëm shfaqëm alternativat, mundësit tona dhe angazhimin tonë për të ecur përpara me të gjitha reformat që janë të domosdoshme në Shqipëri dhe të jenë reformat të pa kapura politikisht nga asnjë parti politike, kushdo qoftë ajo. Ka qenë një takim për ne shumë frytdhënës, shumë pozitiv.   Sigurisht që diskutuam edhe disa alternative për daljen nga kriza të cilat unë nuk jam e autorizuar për ti bërë të qarta. Sigurisht që drejtori për Evropën ishte I sapo emëruar në detyrë dhe donte të njiheshe me situatën duke pasur një këndvështrim të vetin në një bashkëbisedim të vetin me shkaktarët e krizës politike, qoftë me Partine Demokratike, qoftë me Lëvizjen Socialiste për Integrim, po më shumë me kryeministrin dhe kryetarin e parlamentit sepse kemi hyrë në një proces të cilin jemi në një farë mënyre në një parlament me 82 deputet, jemi me një parlament I cili nuk ka ndjek procedurën e djegies së mandateve në mënyrë ligjore sipas rregullores dhe sipas kushtetutës. Kështu që do të shkosh në një reformë zgjedhore e cila do të votohet vetëm nga 82 deputet të cilët janë legjitim.

Dy të tjerë, që mund të bëhen 84 e kanë të pamundur, kështu që jemi në një proces, në një ngërç ligjor. Në kodin zgjedhor, që të jemi të sinqertë diskutimi I vetëm është si do të jetë? Do të jetë me lista të hapura apo me lista të mbyllura? Do të jetë mazhoritar apo proporcional? Ky është kodi zgjedhor dhe sistemi zgjedhor që diskutohet për në kushtetutë. Por kodi zgjedhor, kap komplet procesin po themi të administrimit dhe të votimit të qytetarëve. Ndërsa, kriminalizimi në procesin zgjedhor, kriminalizimi i votës nuk e ke në kodë zgjedhor. Është në kodë penal.

Dhe jane kërkesa të cilat opozita ja ka bërë të qarta edhe OSBE-ODIRH-it dhe gjithë institucionve të tjera ndërkombëtare të cilat këtu duhet ajo gatishmëria politike dhe dëshira politike e partive politike për të ndëshkuar krimin elektoral. Se në fund të fundit, përdorimi I bandave kriminale, përdorimi I parave të drogës në një proces zgjedhor I cili nuk ndodh ditën e zgjedhjeve por ndodh 2-3 ditë para zgjedhjeve, janë të domosdoshme për tu penalizuar. Dhe mos ndëshkimi I këtij procesi siç është 339 apo 184 rrit jashtëzakonisht shumë mos besimin e qytetarëve në një proces zgjedhor të lirë dhe të ndershëm.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Monika Kryemadhi kundër Bashës: Të përballemi me bishën, të shkojmë në zgjedhje me Ramën kryeministër. Meta është një makineri politike, vështirë të ndalet”

 1. Monabaxhella says:

  Buçe e Ilabit

 2. Kush jane keta palaco qe rhone cfare te duan dhe bejne cfare te duan pa mbajt asnje pergjegjesi .
  Keta ishin ne prag te luftes vellavrasese dhe djegies se vendit per hir te pasuris se tyre edhe sot qenkan gati te hyjne ne zgjedhje..
  Po a ka popull budalla qe ti besoj keta maskarenj

 3. Ujku Plak says:

  Qe eshte kare kjo Mona. skam pik dyshimi, por me kara jane keta qe i japin rendesi e shkruajne per kete debile

 4. astrit shba says:

  mona nuk i mbush mendjen njeriu me keto qe thua se je e sinqerte dhe e drejte,kur pwr ty dhe bashkshortin tend ka nje mal me bemat tuaja qe kur keni hyre ne politike,vjedhje,vrasje e cdo gje e keqe i ka ardhur keti populli nga dyshja e juaj .saliut,mediut etj.Nuk them se Rama nuk ka te meta ne politike berje ai dhe ju te tjetet nuk keni bere shkolla qe te mesojne si behet politika e sukseshme per td miren e vendit .Ju keni hyre ne politike per tu mbipasuruar per vete pa perjashtim ju nuk jeni idealiste as payriote per kete vend por jeni materjaliste per te perfituar nga politika e juaj e mbrapsht.Spaku bkh neqoftese nuk do te fuse ne burg sali berishen ilir meten,lulzim bashen e te te gjithe ata qe kan vjefhur e mashrtear per 29 vjet e administrata e shtetit shqiptar dhe ata qe e monitorojne kete reforme te drejtesis po nuk u futen ne burg te paret dali berisha e cifti meta e te tjere dhe edi rama neqoftese i provohen akuzat qe ju keni ngritur per te do te perballeni me uraganin popull qe do tju perfshije te gjithve.Portalet kane vite qe flasin per ciftin meta cfar nuk thote panfleti i gjetgj zefit per ju nqse ai genjen pse nuk e padisni ne gjykate Spaku e bkh do te merret me ju dhe populli po ptet me padurim vendimet e tyre per marrjen tuaj te pandehur per ato qe ikeni bere ketij vendi te varfer per 29 vite qe ka pritur prej vitit1990 shtetin ligjor qe deri tani vazhdon te mos jete i ndertuar se themelet e tij i vuri saliu ,iliri .nano etj. qe skishin habet se si ndertohet dhe funsionon nje shtet ligjor ne demokraci.Te nje dtejtues i nje shteti te pakte duhet te kishe punuar 10 15 vite ne profesionin qe je dipllomuar.asnje nga ju qe pretendoni te drejtoni shtetin me ligje nuk ka firmosur nje hete ne bordero si ekonomist etj por deputet kruminister president etj

 5. Monika , neperka pika - pika says:

  Komplet idjote , konfuze , kontradiktore ne ato qe
  thote , teper e friksuar , pa asnje ide te qarte se cfar
  premton te sjelle ne se vjen ne pushtet ! Vetem nje
  i mangut nga trute , mund te flase krejt pa lidhje e
  pa pergjegjesi , per te gjitha sa thote . Fatkeqesi e
  madhe per shqiptaret ! Kur nje kryetare partie ,
  pretendente per k/minister eshte e ketij niveli ,
  merre me mend se cili eshte niveli i partise
  se saj familjare ! ! !

 6. DRENICA E KUQE says:

  ik moj Grua Shkerdhate:Harrove kur na Ulerisje se “Do te terhiqje Zvarre Edi Ramen”????KUJTON se munde te na Mashtrosh???Ilir Meta, Hajduti dhe Kurva e Politikes Shqipetare po Kerkone te Beje “Kurveri” duke Fjetur me PS-e,,,??
  Eshte Mesuar me Pushtet ai por ja qe kesaj Radhe le te Perballet me Burgun..lol

 7. likja says:

  Ik moj baxhelle muti, mos na caj carin.

 8. Roberto says:

  Meta nuk ndalet?? Meta makineri politike?? Te shohim kur ti hyje burgut pastaj flasim.

 9. ME EMER says:

  Pra e gjetet rrugen e perbashket per t!ju vene kapakun te gjithave sa keni akuzuar njeri tjetrin , pra korrupsionit . Ju beni mire te zhdukeni nga politika te gjithe dhe tu hapni rrugen njerezve te ndereshem qe te drejtojne , por te mos harrojme , “te vjedhurat te gjitha mbrapsht ” ..!

 10. Outspoken says:

  Ooooooooooo ça gallate bohet ne shqiperi oooo Plakooooo
  Yyyyyyyyyy PisMilet
  Ju 10fsha trute te gjitheve 🤣😂😂😂😂

 11. Syri kalter says:

  E tha, dhe kishte te drejte: „populli, popull eshte“. Ky popull, ka gati 30 vjet qe degjon „kembore dhe zile andej ketej „, por nuk i „dallon dot“, i ka humbur „shikimi, e nuhatja“. Ne kohen e re, ketyre smundjeve te pasherueshme, populli ka filluar ti quaje „kancer“, se me pare e quanin, „ate pa emer“. E, megjithese „emrin e ka mesuar“, per ta luftuar nuk ka mesuar. Ta merr mendja, degjohet te thote gjithmone: „lere ate pune, s‘ja vlen“.
  E pra, „kullosni pa e prishur qefin, ku te doni, se populli nuk ka qef te merret me ju. Ai ka pune me te medha, me ato te bashkimit kombetar“.
  Perderisa ju mungon „shikimi dhe nuhatja“, kullosni te qete!

 12. Zani says:

  Qenka qepur nga poshte Mona, eshte bere e ndershme,🤣🤣

 13. rexha 10 says:

  JU JENI BERE SI PUNA E NASTRADINIT.MJRE KUSHE JU KA MIKE ,DHE MJERE AI QE NUKE JU KA MIKE. KJO NDODHE SEPSE DONI TE MBUSHNI XHEPAT E JUAJ DHE ME E KEQJA AKUZONI TE TJERET.SA PER FLORIRIN ESHTE NJE POLITIKAN ME BLLOKE NE DORE QE PO LANE BORXHET QE I KA PERSONAVE QE I KANE BERE FRESKE GJATE GJITHE KARRIERES SE TIJE.KJO ESHTE DHE ARSYJA PSE MAZHORANCA I KTHEU MBRAPSHE TE DY KANDITATURAT PER PROKURORE TE PERGJITHESHEM. JENI TE GJITHE NJE TUFE BATAKCINJE PA SHKOLLE DHE HAJDUTA QE TALLENI ME FATET E POPULLIT.
  KU NE KRYE KENI KOMUNISTIN E OREVE TE PARA GRAMOZ RUCIN.JU KENI FRIKE NGA NJERI TJETRI PER SKANDALET QE KENI BERE
  KUJTOJENI MIRE VIDION E TE NDJERIT DRITAN PRIFTI ,DHE TE TJERA QE FLISTE PER PAZARET E PS ME LSI DHE PD.MOSE I MERNI NJERZIT PER BUDALLENJ.
  SI E SHPJEGONI QE NJE COBAN DELESH I ARDHUR NGA TEPELENA NA ESHTE BERE ME VILA LLUKSOZE DHE NA MBANE EDHE 20 MACE NE SHTEPINE GJIRIN E LALZIT?????????????????????????????

 14. ce says:

  mrroklla , mrroklla Nafije dybeku duke u shpeguar popullit se si mund ti biesh dybekut qysh ne moshen 16 vjecare,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *