Duka shtyn Bashën në “krahët” e Ramës: Duhet patjetër marrëveshje politike, ky është kushti ynë

Kreu i PAA, Agron Duka tha në studion e Repolitix se i ka kërkuar kryedemokratit Lulzim Basha që të negociojë për Reformën Zgjedhore.

Ne jetojmë në një situatë absurdi. Nuk kemi gjykatë kushtetuese. 

Ne kemi 61 bashki që drejtohen nga socialistët.

 Kemi një rast të vërtetuar dhe disa tjera që po ndiqen ku mund të bëhen zgjedhje prapë. 

Duhet patjetër të ketë marrëveshje politike. 

Ne kemi qenë për 13 tetorin por duke parë që nuk ka asnjë lloj vullneti jemi në këtë situatë. 

Ne i kërkojmë Bashës Reformën zgjedhore dhe sistemin zgjedhor“, tha Duka.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Duka shtyn Bashën në “krahët” e Ramës: Duhet patjetër marrëveshje politike, ky është kushti ynë”

  1. Juristi says:

    Se kuptoj qe duhet me degju se ç’thote Duka.Agron Duka politikan,vrit veten o popull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *