Kurioziteti: Kosova barazon rekordin kroat që mbahej prej 12 vitesh ndaj Anglisë!

Humbja e Kosovës ndaj Anglisë me rezultatin 5-3 sigurisht që ndërpret  ecurinë fantastike të Dardanëve, me 15 ndeshje pa humbje (zyrtare dhe miqësore).

Megjithatë, edhe Anglia me tri golat e pësuar në “St Mary Stadium” të Sauthemptonit ka njollosur statistikat…

Tri gola të pësuar në një ndeshj, Anglia nuk i pësonte prej vitit 2007, kur e mundi Kroacia 2-3, ndërsa ka pësuar tre gola në 90 minuta kur në 28 ndeshje në total sa i përket eliminatoreve, kishte pësuar po kaq.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *