“Ky trung përsëri do mbetet i gërryer”, mesazhi i Ramës: Qëndroj në këmbë dhe shoh çfarë po më bëjnë buburrecat

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh gjatë një takimi për “bashkëqeverisjen”.

Sa do i fortë të jetë ky trung, nëse këto buburreca nuk do të zhduken, ky trung përsëri do të mbetet i gërryer”, iu drejtua qytetari Ramës, teksa i referohej probleme me administratën.

Përgjigjja e kryeministrit ishte:

“Të jesh i sigurt se nuk kam patur nevojë të ulem në një stol për të parë çfarë po më bëjnë buburrecat nga poshtë, rri në këmbë dhe shoh buburrecat që gërryejnë.”

Rama shtoi se për t’u përballur me këtë situatë kërkon durim.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në ““Ky trung përsëri do mbetet i gërryer”, mesazhi i Ramës: Qëndroj në këmbë dhe shoh çfarë po më bëjnë buburrecat”

 1. USA says:

  O km varet ku te hajne bubrecat po te hane ne organet jetike te fala. Mosndeshkushmeria vashdon M..T u be KALA ne Shqiperi.

  1. ben says:

   E ka per Gramozin.
   Sepse gramozi e ka kuptuar qe rama eshte I mbaruar edhe si politikan po edhe si njeri.
   Kane filluar te levizin telat brenda PS per ta hequr kete psikopat dhe te lajne duart ne fund sic bene me fatos nanon.
   Po nuk ecen e njejta skeme 2 here.
   PS: edhe ulusiu e ka kuptuar qe rama eshte kale I ngordhur dhe filloi ti lepihet metes.
   Ja keta jane buburecet e rames.

  2. Dreri says:

   Nuk ia kane fajin “buburrecat” ketij kryeministri,se ai eshte vete nje BUBURREC i madh,qe ka “pjelle” te gjithe buburrecat e tjere!
   Kam 3 vjet qe i shkruaj ketij kryeministri,qe hiqet si fakir fukara ,i pergjeruar per popullin,se “bashkia e Tiranes,nepermjet po vjedh qytetaret me taksa vte pa ligjeshme”,ndersa ky me pergjigjet pa piken e turpit se “KE GABUAR ADRESE”!
   Keshtu bejne te gjithe zyrtaret e tij te administrates dhe paligjshmeria merr shtetin perpara,ndersa kryeministri tjerr llogje kavaje!

 2. "BOHOTINA" says:

  Me vjen keq per nje gje. Si nuk te lan keto vemje qe e bene vendin corap te punoje nje dite i qete. Qe diten e pare qe hoqe nga zyrat e shtetit delenxhiun servil Nishani dhe vure babain e kombit Qemalin filluan kundershtin. Pa analize per humbjen, pa program per shqiptaret bene opozite “BABALE”…

  1. Adi says:

   Aman te gjitheve nuk ba ze gjumi qe kryeministri yne (qe marrte nga ditet e veta) te jete i qete e te vjedhe sa i do, kur i do e ku i do trapi!!! Ta jape gjithe Shqiperine me koncesion dhe pastaj shqiptaret ti beje te gjitha pare kesh e pastaj t’i marre me vete ne boten tjeter

   Te thote shyqyr qe ka ata idiote qe ka ne opozite se ky duhet te ishte ne burg me kohe me gjithe zullumet we ka bere (bashke me saliun, lulin dhe ilirin mos me keqkuptoni)

  2. Edi Ulaj me oxhak venecian ne Lalzin e Surelit says:

   Po Ramen nuk e kritikon vetem opozita babale.

   Ka kritik te tjere brebda sr majtes qe jane me te majte se Rama qe kritikojne dhe nuk mund te thuash qr nuk kane te drejte.

   Keto thiatrot e Rames me gjasme pyetje qytetaresh per trungje dhe buburreca duken shume naive

 3. arjan says:

  kryeminister HAJVAN

  1. SHKELZENI says:

   RAMA ESHTE GJENI….. NESE JE GOMARE SI TY TE DUKEN TE GJITHE HAJVANE .
   TE KUPTOSHE RAMEN DUHET TE KESHE KULTURE
   TI MUNDE TE KUPTOSHE VETEM MUL GOMARIN SALI KERRICIN DHE PALOQEN MUSHKEN BEHET FJALE FAMILJA E HAJVANVE

   1. Plaku i Mocem says:

    Ka shumicen ne Parlament.T’I kerkoj Europes qe te burgosurit ne Shqiperi te punojne, te nxjerrin shpenzimet e tyre me forcat e tyre.Shteti shqiptar s’ ka kellqe te mbaje te burgosurit pa pune.Te nxjerre kete ligj dhe te coje para drejtesise cdo “buburrec”.Te tjera jane llafe.

  2. Roberto says:

   Pa ma shpjego pak o Arjan pse qenka kryeministri hajvan?? Une nuk i kuptoj dot njerez si puna jote dhe prandaj dua te di cila eshte arsyja qe ti flet keshto dhe si do ja jepje zgjidhjen ti keti problemi?? Me shpate?? me te nje rene te lapsit apo duke analizuar punen e gjithsejcilit sebashku me ankesat e tua ,te mijat dhe te te gjithve e pastaj kush e meriton te qendroje ne administrate dhe cili eshte i korruptuar qe punon nen rrogoz te zhduket qe nga ai post.

   1. F.You says:

    Roberto ke 1% te drejte. Te quash dike hajvan eshte jo e pranueshme por eshte mega injorance e Km ku dikush me sa kuptoj une i tregon se korrupsioni apo dicka e tille vazhdon pavaresisht nga ndryshimet mikroskopike qe ben KM. Eshte hera e pare qe Km tallet me komentuesit?Kejo pergjigje eshte tipike e aroganteve shqiptare kurse ne gjuhen nderkombetare quhet IDIOT.

  3. jani says:

   Emrin e ke te bukur por qenkerke nje idiot i papare per ç’ka ofendon Edi Ramen!Ti me siguri e duhet te jeshe nga ato milingonat qe do te behesh buburec por qe fatkeqesisht do shekuj ku ta garantoj qe as femijet e tu skane per tu bere dot buburece!Ka plot idioter qe i bene jeta por ti qenke i lindur!

 4. cubi.matjan says:

  Po kush I ushqen buburrecat- kush ishte, kush eshte kryebubureci … ???!!!!. Ketu po derdhet barra e voji Ky i gjemon kokrrs ullinit.

 5. IVONI says:

  Si nuk e kupton qe nuk nuk je i afte per te qeverisur ? Si nuk i llogjikon ato budalleqe qe ben .!?Me vjen keq qe vazhduesja e P.P.Sh u degjenerua teresisht ..!

 6. mario says:

  A i shkreti ti o Nastrdin Rama me keto gjakpiresat e administrates, qe ke gjashte vjet qe s’shkon ne zyre dhe kur shkon te duket si dita e pare e qeverisjes.

 7. reptutive says:

  ka qen ai humori qe thonte: cen mer cen, cen durim modhi, se sa do durojme ishalla nuk na kap brezi i 18.

 8. Fatosi says:

  Buburecat jane shume dhe sadoqe ti vrasesh , ato te tjeret fshihen dhe do te dalin kohe mbas kohe, por nuk duhet te harojme edhe pjelljen e tyre qe ato e bejne per tu shumuar
  Prandaj duhen te zhduken te gjithe duke I luftuar,duke I future neper gracka ku ato kane qefe te hajne, qe trungu te ritet I shendosh
  Dhe duhet luftuar gjithmon qe ato te mos afrohen tek ky trung apo stol , qe te ulemi pa frik se ato e kane gryer nga brenda

 9. FLUTURA says:

  Buk bie lisi nga buburrecat…vetem lejleket nuk bejne veze kur dalin buburrecat…(Ezopi)

 10. On says:

  Bohotina qenke me Bordero…..asnjwhere administrata Shqiptare nuk ka qene kaq e dobet dhe e korruptuar sa sot….dhe fajin e ka ky…

 11. fahriu says:

  Buburecat, bij, familjare, shoke e te aferm te BUBUZHELAVE, jane te afte te gerryejne çfardo lloj Trungu, ti keputin atij çdo fiber, ta rrezojne ate ne toke duke i thithur lengun e embel dhe ta depozitojne ate leng ne shpella karstike. Ketyre shpellave karstike duhet tu mbyllet porta dhe te ruhet lengu i embel si ushqim per bletet punetore. Rruga per tek keto shpella te shtrohet me helm per BUBUZHELAT dhe Buburecat.
  Kisha mbi 25 vjet qe nuk kisha kaluar ne rrugen e vjeter Qukes-QafePlloçe. Per mua, e temerreshme ku kalonin segmente te veçanta te gjurmes te kesaj Rruge. Nuk di sa variate gjurme jane projektuar per kete rruge. Nuk di edhe nese eshte bere fizbilitet per kete rruge, por me kryesorja eshte se a ka nje RAPORT GJELOGJIK te terrenit te gjurmeve te projektuara? Qe do ndryshoje gjurma ne segmente te veçanta eshte e padiskutueshme, ashtu siç eshte e padiskutueshme qe ne populli do e paguajme, por a japin ndonjehere llogari dhe a fusin doren ne xhep ata qe jane pergjegjes.
  I nderuar K/minister, Lexo ish revisten shkenca dhe jeta te viteve 81-84 se nuk me kujtohet mire, edhe aty do gjesh nje shkri te Ing. Defrim Shkupit per 1 milion M² dhe qe rreshqasin. Pikerisht ne ate toke te pershkruar ne ate artikull, ka kaluar gjurma e autostrades Tirane-Elbasan dhe ajo pjese pengoj per vite te tera perfundimin e rruges duke rritur ne maksimum vleren.
  Besoj se per keto e ka fjalen qytetari i mesiperm per trungun e gerryer.

 12. Zigur Qarri says:

  Kryeminstri perjashton gjithmone veten nga pergjegjesia,megjithese Shqiperia eshte ne nje gjendje katastrofike.Nese nje Familje nuk eshte ne rregull,fajin kryesore e kan prinderit,nese nje Shtet nuk shkon mire,fajin kryesore e ka Kryeministri.Sepse diktatoret e kerkojn fajin vetem jasht vetes se tyre,kan shpesh nje fund tragjik.Nese Edvin Escobar D’Rama mendon vertet seriozisht se faji per te gjith deshtimet nuk rendon tek ai,tregon qe eshte inkompetent,ose nje idjot i lindur.Me aq afera korruptive sa kan ndodhur ne Qeverine e tij,edhe ne vendet afrikane Kryeministri duhet te kishte dhene 10 here dorheqje.Nje afere korruptive ne tentative e Ilir Metes shkaktoi protesten e 21 Janarit 2011,me pasoje kater viktima,qe ishte edhe fundi i pashmangshem i Qeverise Berisha.Ndersa Edvin Escobar D’Rama,qe instaloi ne Shtetin shqiptare nje ushtri mafiozesh dhe kriminelesh,i perfshire edhe ne qindra afera korruptive miliarda Euro,akoma ndjehet i pafajshem!Ky eshte 24 ore nen efektin e droges,apo komplet debil?Debili nuk eshte ne gjendje ta kuptoje debilitetin e tij,prandaj edhe ndodh qe vetbesimi qe ka “ne te drejten e tij”,mrekullon dhe entuziasmon turmat injorante qe shohin vetveten tek ai.

 13. NNP says:

  Edi Rama e mbaroi ciklin si qeveritar.Ai beri aq sa do te bente cdo K/minister tjeter normal -kuptohet jo i kallepit te salushit me banden e tij.Ai beri edhe ate me te madhen .Si anarkist dhe ekstremist i djathte e shkaterroi e denatyroi temajten PS=ja tani eshte nje nocion abstrakt sepse ajo nuk egziston me si ne fillimet e saj Detyra e cdo patrioti eshte te braktise perfundimisht partite egzistuese e te luftoje per nje forme te re qeverisje pa bajraktare e politikane hajdute,tradhetare e debila.

 14. rexha 10 says:

  KETU NUKE FLITET PER BUBURECAT,PORE PER NJERZE POLITIKAN QE DONI APO NUKE DONI JU KANE QENE DESHMI E NGJARJEVE ME TE FRIKSHME NE ATE VENDE.JU JENI DESHMITARI ME I MIRE SE CFARE VUAJTJESH I SOLLEN ZAHOS DHE MAMASE TENDE. TERROR KUDO.
  TANI TE TAKON TE FLASESH NE KETE MYNYRE SEPSE U PERZIEVE ME NJE TASE ME TA ,DUKE DITUR SE CFARE TE KISHIN BERE.
  PO DJE ,PERSE NUKE I QUAJTJE BUBURRECA KETA POLITIKAN????
  ME DASHAMIRSINE ME TE MADHE NA E VENDOSE NE KRYE TE SHTETIT DHE DEKLAROVE QE EDHE 100 HERE TE TJERA E BEJE PRAPE.KA DY GJERA zoti KRYEMINISTER. E PARA O JU TALLENI ME NJERZIT QE TE DHANE TEPSINE ME GJITHE KAPAKUN.
  OSE JU NUKE NJIHENI MIRE VETVETEN,QE DO TE THOTE NDRYSHE VEPRON ,DHE NDRYSHE FLETE. MJAFTE ME ME FJALE BOSHE SE I KENA NDIGJUAR TE GJITHA .KRAHASO JETEN NE GJIRIN E LALZIT ME NJE FUKARA QE JETON PA NJE KAFSHATE BUKE PERPARA ATIJE POPULLI ,POLITIKANET JANE TREGUAR UJQER TE PA NGOPUR. LARGOHUNI NGA AI POSTE DHE LEJANI NE DORE TE RINJEVE,SEPSE POLITIKANET E 30 VITEVE U VJENE ERA KERRME TE QELBUR ME GJAKUN E TE TJEREVE. ME GJAKUN E BIJEVE TE FUKARANJEVE.NUKE TE BESON KUSHE ME .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *