Ngjela: Meta tregoi sot se paska dashur djegien e Kuvendit

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se presidenti Ilir Meta tregoi ditën e sotme që donte që të digjej Kuvendi.

Duke komentuar deklaratën e Metës, Ngjela tha se me ato që Presidenti u tha gazetarëve sot pasdite, provoi se ka dashur dhe vet djegien e Kuvendit.

“Presidenti nuk e ka në komptencë të anulojë datë e zgjedhjeve.

Presidenti nuk e rrëzon dot akuzën se e bëri se donte t’i hidhte benzinë zjarrit. E aprovoi sot.

 Çështja qëndron se deri tani ne dimë sa ai paska marrë një informacion por me qëndrimin e tij na provoi se paska dashur djegien e Kuvendit”, tha Ngjela ne Repolitix.

Kujtojmë se Presidenti Ilir Meta tregoi në Komisionin Hetimor të ngritur për të se, anuloi datën e zgjedhjeve në 30 qershor pasi kishte informacione të besueshme se do të tentohej të digjej Kuvendi, dhe për këtë u tregua i gatshëm që të dorëzonte dhe informacionin nëse kërkohej.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Ngjela: Meta tregoi sot se paska dashur djegien e Kuvendit”

 1. dauti says:

  Akoma me Ngjelen!!!
  E tha mire Ylli Dylgjeri: ne vend te pordhave, i futim mnga nje …Ngjele. Mendoni Shqiperine europiane me Ngjelat brenda!!!

  1. Raimond vlonjati says:

   Ky Ngjela esht deficent i skajeshem

  2. Ylli Dylgjeri, qe ne Rinine e Tij ishte me Rinine Komuniste eksponet shume aktiv e karierist deri spiun ne listen e bashkepunetoreve te Sigurimit te Shtetit, qe nuk ka shkollimin e duhur dhe formimin sado pak qytetar per te ironizuar te tjeret. Spiuni me intim i Nikoll Lesit tek gazeta “Koha Jone”, qe here me Nanon e tani me Meten, kur para 1991 ishte me PPSH dhe Sigurimin e Shtetit. Kot nuk u themelua gazeta “Koha Jone” ne Lezhe nga Komiteti i PPSH i Lezhes???

 2. USA says:

  Meta nqse do ishte president duhet te ishte mbi palet ne momentin qe cdekretoi 30 qershorin nuk u konsultua me nje pale ra si president garant po kerkon alibira e karlleqe si djegja e parlamentit per te mbuluar M…Tin me Shurre.

 3. labi says:

  ik o plak matuf!
  Meta eshte hajdut si Rama dhe Basha,por kjo e thua eshte inat femijesh,
  dhe ti je si nje femije,gjithe komplekse.
  Per hir te se vertetes presantimi i Metes perpara komisionit ishte dinitoz.

 4. pa e lexuar.. says:

  Vetem per “avokat i njohur” nuk njihet Ngjela, ani pse ka edhe diplome juridike te komunizmit. Nuk dime ndonje liber te botuar ne fushen e avokatise. As gjyqe te fituara. Sa per llafollog, mund te jete nder me te spikaturit. Mbetet per tu verifikuar se nga i siguron te ardhurat..

 5. marjani says:

  Shansi I ikur duarsh tashme ketij mortjeje me oxhak te bllokuar qe tentoi tja fuste shqiptareve ,me qesharak sbehet ,vazhdon te mbaje pishtarin ndezur duke pergjuar si tenje sapo se ke mendjen te te thithi dhe nje pike gjak te mbetur ,refleksi I kafshes vdes bashke me kafshen ,ky dam kujton se fle dynjaja

 6. Lasgushi says:

  Ky fshatari nga Cepanit kujton se të gjithë që nuk vjedhin janë budallenj.Si p.sh.shoku i ti Luftarak që ja emëruar shumë debila që punojnë e drejtojnë akoma në SHISH.Ata janë të gatshëm dhe bëjnë çfardo lloj informacioni për të mbështetur qëllimet e atij që i ka emëruar e mbuluar vjedhjet e tij.Në fund vihet karagjozi”kundërshtar” Spartak Braho për vërtetimin e vërtetësisë së informacionit dhe mbylljen e.rethit vicioz në favor të Ali Baba Metës.Një soj si bandat e kalamajve që vidhnin misra në koop.bujqësore të socializmit.

 7. komshia i tij says:

  O labi, po ku e njeh dinjitetin Meta Ai eshte pa dinjitet,pa moral, pa edukate, HAJDUT dhe ORDINER

 8. FLUTURA says:

  @lasgushi
  Jam dakord me ty, vetem desha te shtoja se ata shoket e tij ne SHISH i ka perdorur per te perndjekur njerezit qe kane shkruar kunder tij…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *