VIDEO: “Arena Kombëtare” në fazën finale të punimeve, nis shtrimi i barit

“Arena Kombëtare” vijon me ritme të larta punimet të cilat janë fazën finale.

Impianti më i ri që po ndërtohet në kryeqytet pritet që të jetë gati në muajin nëntor për ndeshjen eleminatore të kampionatit europian kundër Francës.

Prementi u dha nga kryeministri Edi Rama, i cili u shpreh se për takimin kundër “Gjelave” tifozët shqiptar do të jenë të pranishëm në “Arenën Kombëtare” për ndjekur këtë ndeshje ku do të ingurohet dhe impianti i ri.

Gjatë këtyre ditëve tek “Arena Kombëtare” ka nisur dhe shtrimi i barit, i cii do të jetë gati pas një muaji. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “VIDEO: “Arena Kombëtare” në fazën finale të punimeve, nis shtrimi i barit”

 1. Labi says:

  Sa e bukur kjo kulla me stadium!

  1. Maloku says:

   Kulle si ajo e baces ne Vicidol nuk ka kurrkush. Do kishte ba edhe stadium per 100 vjetorin e pavaresise baca por ja hengri parate Zeni me Argiten.

   1. Raimond vlonjati says:

    Ajo mbulesa e stadiumet ashtu me zgjatime te mprehta ,
    tregon se ai qe e ka projektuar vuan nga spazmat e cmendurise

    Dhe dihet kush e ka dhene mendimin per ate lloj mbuleese

    Stadiumi nga siper duket shume i shemtuar , i neveriteshem dhe rezaton ligesi ,
    Tamam ligesine e hajdutit qe kemi ne krye

 2. Lani says:

  sa lek ka dhjethur kok lopa duka pupupu eshte qelb. njeriu me i korruptuar i te gjith koherave turp

 3. TIRANA says:

  Pune dreqi ky bari! Me duket sikur do hame bar!! Se ne te kohes se diktatures e kishim qejf!!
  Gezuar shtrimi barit!!

 4. inat says:

  me duket si tapet i mbledhur te kazanet e plerave..te me korrigjoj dikush ne jam gabim sepse kam pare ne stadjume europiane qe jane top i madh dhe e shtrojne me makineri

 5. Billy says:

  Jane ne terezi keta. C’eshte ai tapet ashtu copa copa. Stadiumet sot shtrohen me rulet bari i panderprere, me makineri, dhe jo me dore sic po shohim ne video.

 6. Ai says:

  My stadium eshte vetem 2400 vende vetem sa per kriminelet lider qeveritar, partiak dhe parlamentar.
  Ta gezojne krimnelet hajdut antishqiptar?

 7. Tifoz says:

  Hajde komente hajde . Thuj o shqiptar nji fjal te mire. Shume shume i bukur, bravo i qofte te gjitheve qe po ndertojne ate stadium. Qofte me fat per kombetaren tone

 8. tifoz prej ndroqi says:

  Ky eshte nje artikull jo I plot. Publiku don te dij me shume. Si psh,Sa vende ka dhe cfar komodideti ka ndenjeset jane si stadiumrt e kohes enverit vetem shkall me cimento te me numura apo kini shtruar ndonje cop kompesato, po ashtu edhe mbules ka apo jo dhe sa ka.

 9. bregu says:

  STADIUMI KOMBETAR QEMAL STAFA , ne fazen finale , nuk ka bir kurve qe i ndrron emnin .

 10. a.f. says:

  Me parate e borxhit qe ka krijuar ky stadium korrupsioni ne kurriz te shqiptareve, mund te ndertoheshin tre stadiume te tilla (pa kulle) ne zona te tjera te Tiranes dhe me kryesorja do te ruhesh edhe stadiumi kombetar.

 11. boston says:

  Shume shume bukur madheshtore bravo EDI RAMA ta gezoje populli shqiptar dhe befshin sa me shume gola.

 12. ideali says:

  Ngjarje e madhe per nje burg te ri ne mes te Tiranes 1 milioneshe. Turp dhe vjedhje. Sebepi kulla. Tiranes i duhet nje tjeter stadium me 60 mije spektatore. Si e ke faqen Edi? Ty nuk te skuqet as te zbardhet. Turp, rrugac dhe horr.

  1. anticensurë says:

   dhe këtij si saliut vetëm po i re m’spat kokës i skuqet!!

 13. ali peza says:

  Keshtu shtrohet gjithandej.Pas nje jave i gjithe bari eshte unik dhe i lidhur me token.Bukur!

 14. lagja.brrakes says:

  Shemti ma modhe e rilindjes ku publikja kombtare ju neshtru interesave te privatve.
  Ajo so stadium osht qender biznesi me i pallat sporti mrena.
  Keni pa ju tycat e ps e ju bloiqistat e Fuges stadium pa piste atletike?

  1. anticensurë says:

   dhe pa tribumë o lali!!
   dyqane ka plot!!
   na e bon arenën kombëtare qëndër tregëtare me stadium!!

 15. Enea says:

  Stadium i dizenjuar nga arkitekti i gjitheditshem qe ka dizenjuar edhe disa gradacela ne Tirane. Tregojne gjendjen psiqike te kreut te ekzekutivit qe po mbledh parate per te hapur edhe nje linje mode per corape, te brendshme dhe kollare.
  Vetem se nese do kete shqiptare ky vend, ai do shkoje ne burg dhe t’i shfrenoje atje fantazite.

 16. anticensurë says:

  mirë po ajo tribuna përse ka aq apk vënde për tu ulur??
  për të mos shqetësuar dobiçin e tironës??apo sistemi është i tillë që pas atyre kuadrateve të shahut shikohet më mirë fusha??
  eh se harrova kanë bërë një stadium në qëndrën tregëtare të kryeministrit!!
  he rrobt ku i keni të gjithë që e mbështesni!!
  më tepër se robt atyre që kritikat ndaj dobiçit të tironës i quajnë si ndihmë për sali berishën!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *