FOTOT: Basha e Berisha homazhe për Azemin, krah… Rudinës

Ashtu si çdo vit, Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë bërë homazhe tek memoriali i Azem Hajdarin.

Edhe këtë vit, prezent kanë qenë edhe familjarët e Azemit.

Madje edhe Rudina, të cilën Basha me Berishën ia kanë përjashtuar nga PD-ja.

Fillimisht Rudina ka marrë pjesë në një ceremoni tek “Varrezat e Dëshmorëve”, ku kanë qenë prezent një grup deputetësh, më pas ka shkuar tek memoriali, ku e priste Basha me Berishën.

Nga fotot duket se ata e kanë shmangur kontaktin dhe takimin me njëri-tjetrin.

Basha ndërkohë, ka mbajtur dhe një fjalim para mediave.

“Sot shqiptarët nderojnë Azem Hajdarin, liderin e lëvizjes studentore të ’90, që u vra mizorisht nga kriminelët e veshur me uniformën e shtetit.

Amaneti dhe sakrifica e Azem Hajdarit janë përjetë shembull frymëzimi për të çuar deri në fund idealin e një Shqipërie europiane dhe demokratike, ku qytetarët janë zotë të fateve të tyre me një politikë të ndarë nga krimi, ku kriminelët të jenë para drejtësisë dhe pas hekurave dhe fatet e vendit të merren me përgjegjësi të plotë nga ata që shqiptarët i gjykojnë me votë të lirë dhe të ndershme.

Sot në këtë 21 vjetor akoma është aktuale plaga e hapur, krimi vijon që të ketë mbrojtjen dhe postet shtetërore.

E sotmja është po kështu edhe një thirrje për bashkim mes të gjithë shqiptarëve të ndershëm, demokratëve dhe socialistëve të ndershëm që kurrë nuk e kanë pranuar politikën e lidhur me krimin dhe vjedhjen me ligj si politikën e vetme për t’u bërë bashkë për të hapur rrugën e Shqipërisë si gjithë Europa.

Ka ardhur koha që rinia shqiptare ta mbyllë tranzicionin dhe të hapë rrugën e vlerave, demokracisë, lirisë dhe barazisë para ligjit. Ky është nderimi më i madh për Azem Hajdarin dhe qindra të tjerë”, tha Basha.

(TemA)

26 komente në “FOTOT: Basha e Berisha homazhe për Azemin, krah… Rudinës”

 1. BOHOTINA says:

  Te rroje hipokrizia qe ka pushtuar kete vend…

  1. IPANJOHUR says:

   te kesh KAQ URREJTJE per nje grup njerez si keta qe jane KANCERI per nje popull autokton qe I mbijetoj luftrave te mbedha dhe nuk po I mbijeton dot ketyre kelyshave te kur*es

 2. blerta says:

  Lot krokodili, e vrane dhe bejne sikur e qajne….

 3. suada says:

  Laj gojen kur te zesh me goje Shqiptaret o plere. Azemi nuk u vra ne lufte apo ne krye te detyres, ai u vra per hesspe biznesi, kete e dine gjith Shqiptaret. Ju e vrate ju e qani. Bastarde e frikacake te gjithe ju politikanet, askush nuk thote se vrasja e azemit ishte si ato vrasje qe shohim perdite per prishje pazaresh. Mendoni se me heronj te tille ju doni te mbani pushtetin, nje hero ku motivi aspak heroik. Turp pervte gjithe ata qe heshtin.

 4. SHKELZENI says:

  TE FORTE JANE E VRANE E TANI I BEJNE HOMAZHE
  A KA NDONJE DJALE KJO FAMILJE TE VERI NE VENDE NDERIN APO JANE FAMILJE VARI LESHIN TE DALE NGA SHPELLAT E MALESISE

 5. Haki Stermilli says:

  Hapu dhe te futen se unë jo e jo. 🤷‍♂️

 6. shqiptari i ilirise says:

  Tallja e b…. e përvitëshme me Azem Hajdarin.

  1. gjergji says:

   dhe azemi rrokulliset brenda, kur sheh vrasesit e tij qe e kujtojne se sa burre i mire ishte
   WTF.

 7. wickedgame says:

  Po tranvestitja ne krahe te Bashes kush eshte .

 8. Komentuesi says:

  Nuk do te kete poshtersi kaq te madhe as ne bote,qe ta vrasesh dhe pastaj t’i besh homazhe,te derdhesh lote krokodili.Sali Berisha,eshte vrasesi i Azem Hajdarit,dhe sot tregohet servili me i madh,duke i vajtur te varri qe ai ja beri vete.Hajde kij besim te ky njeri dhe t’ja japesh voten.Kurre.Populli e di dhe e denon Salin.Por te vjene keq, si nuk doli nje burr nga tropoja,te perballej me Salin qe u ka punuar qindin tropojaneve dhe sidomos Haklajve.

 9. HABITEN BOTEN
  ME PAFYTYRESINE PREJ KRIMINELEI INTRIGAT
  NUK GJEN RRACE ME TE PESHTIRE E ME TINZARE NE BOTE

  DHE HEC E THUJ PERSE NA URREN BOTA E SHQIPOVE LOL !
  JA PRA KU I KINI HELMI E TRUPIT TE SHQIPERISE

 10. HABITEN BOTEN
  ME PAFYTYRESINE PREJ KRIMINELEI INTRIGAT
  NUK GJEN RRACE ME TE PESHTIRE E ME TINZARE NE BOTE

  DHE HEC E THUJ PERSE NA URREN BOTA NE SHQIPOVE LOL !
  JA PRA KU I KINI HELMI E TRUPIT TE SHQIPERISE

 11. Tajari says:

  Eshte vendosur Azemi ne Varrezat e Deshmorevet????
  Po qe se eshte…….. HIPOKRIZIA ME E MADHE. ai ishte thjeshte nje hajdute xhepash.

 12. BRSS says:

  JAN MBLEDHUR PLERAT TE NDEROJN PLEREN

 13. Lem Burgaxhiu says:

  Une jan shqiptar o lul kurva, o te qifsha ate motren e gruan e cfare ke! Pse flet ne emrin tim o shkerdhate. Une nuk e perkujtoj dhe as e jam perkujtuar e as nuk e njoh kete bandit e hajdut i cilu u vra nga nga vete ju per pazare te pista. Padroni yt e vrau o kurve…Sali Berisha e vrau…

 14. NjeQytetarOptimist says:

  Alimadhi tek varrezat e deshmoreve.. “Gruaja” e azemit buzet me silikon si mullaqe b.the. E quante doktor gerdalla armik te partis azemin. E perjashtoj nja 2-3 here nga partia. Edhe atehere kur e vrane I pefjashtuar ishte.. Tani shkojne e I bejne homazhe. Vajza vet me taka, e ngjeshur e patenuar sikur do shkoj dajting.. pika mu ne show ..

 15. klaudio says:

  Turp Rudi kur rri afer vrasesve te tytei Berishes Bashes e mamit tende por babai yte ishte kriminel dhe ti ke ne krahe kriminelet prandaj mos u ndi ma jeni te gjithe njelloj

 16. vrasesi Berisha says:

  cfare fytyrash idiote o Zot! ….qajne viktimen e tyre

 17. Alban Dega says:

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  “Azem ti je gjalle”, eshte titulli i saj
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime.
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  si Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise!. ty liderit te dhjetorit!
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oiiiii !

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM

 18. familje pa-karakter njerezor says:

  Familje legene qe nga fatkeqsia e kryefamiljarit azem,kane perfituar dhe vazhdojne pa piken e turpit biles,kjo ish-shitesja e eneve te kuzhines ne mapon e Tropojes tani gjyq’kare,para,pas vrasjes se azemit,i ka nderruar dhe vazhdon ti nderroje hamshoret sipas deshires dhe moshes po kshu dhe vellezerit e tij bythqire njeri pijanec dhe narkoman dhe tjetri ish-instruktor i komitetit te partise spihun i sigurimit,pervers pijanec dhe teper bythqire dhe hajdut.

 19. shkurt2014 says:

  vrasesit e hajdutet,kujtojne ortakun e tyre qe mendoj te dilte nga stani i tyre,kta jane pa perjashtim flliqsirat e Kombit.Po kjo vajza e ktije azimit turpe nuke ka,apo thuaj kujt i ka humbur turpi ta gjejne kjo buce.Te mjere shqiptare nga kush presin dite me te mira,edhe nji here kta jane ndytsirat e ktije vendi.Pore gjithmone besimin te SHBA ,qe nji dite tani me jo shume e larget do tju kepus kembet ktyre hajdutve vrastare.

 20. shkurt2014 says:

  vrasesit e hajdutet,kujtojne ortakun e tyre qe mendoj te dilte nga stani i tyre,kta jane pa perjashtim flliqsirat e Kombit.Po kjo vajza e ktije azimit turpe nuke ka,apo thuaj kujt i ka humbur turpi ta gjejne kjo buce.Te mjerete shqiptare nga kush presin dite me te mira,edhe nji here kta jane ndytsirat e ktije vendi.Pore gjithmone besimin te SHBA ,qe nji dite tani me jo shume e larget do tju kepus kembet ktyre hajdutve vrastare,qe te vrane e bejne sikure ndjejne dhimbje per ty,e derdhin lot.Te tidhe jane te gjithe pa perjashtim kta qe marrin pjese sote ne poshtrimin tende te 21 vjetorit.

 21. USA says:

  O LUL SUMQIRI MOS I NGATERRO TE GJITH NJERZIT ME SOIN TEND O BYTHQIR SE TI JE SOI HAJDUTESH E KURVASH TE QIFSHA ROBTE KESHTU QE MOS FOL NE EMER TE POPULLIT SE SHUMICA E POPULLIT TE DO NE BURG O GRUAQIR O PLER

 22. rexha 10 says:

  AHE CI KA GJETE BELAJA KETA TE PD.SA HERE DO TE KUJTOHET AZEM HAJDARI ,KETA JANE TE DETYRUAR TE MARRIN PJESE.NJE HERE ME DJALIN E AZEMIT ,DHE NJE HERE ME VAJZEN E AZEMIT.A THUA SE AZEMI I NDJERE NUKE I KISHTE TE DY FEMIJET E TIJE.
  C’FARE IRONIE .NJERI BENE SIKURE E NDERON TJETRA BENE SIKURE I RESPEKTONE ATA QE JA VRANE BABANE. TE GJITHE NJERZE INTERESI QE NUKE U BIE NDERMENDE SE KUSHE ISHTE I SHOQI ,KUSHE ISHTE BABAI ,DHE MBI TE GJITHA KUSHE ISHTE VRASESI .TE GJITHE KETA BEJNE NDERIME PREJE TURPIT TE NJERZEVE SE SA PER TE DASHURIN E TYRE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *