Alizoti fundos Salianjin, pranon kallëzimin e rremë për “Babalen”: Deputeti demokrat na premtoi 200 mijë euro

Një nga të implikuarit në çështjen “Babalja”, Fredi Alizoti ka pranuar se gjithçka ka qenë e stisur dhe se është kryer kundrejt një shpërblimi prej 2oo mijë euro nga ish-deputeti demokrat Ervin Salianji.

Gjatë dëshmisë së tij në Gjykatën e Tiranës, Alizoti iu përgjigj pyetjeve të Prokurorëve, teksa pranoi akuzat e kallëzimit të rremë dhe rrëfeu para gjykatës se ai me Albert Veliun kanë bërë audio përgjimin.

Plani tha Alizoti ka qenë që në shtator të 2017, por nuk është realizuar pasi Veliu nuk kishte gjetur njerëz të besuar në Vlorë.

Më pas i kishte kërkuar sërish Alizotit, ky i fundit tha se ka pranuar ta bënte, pasi bëhej fjalë për 200 mijë euro, që sipas tij, ia ka premtuar Ervin Salianji.

Sipas Alizotit, është pikërisht deputeti Salianji që gjithashtu i ka siguruar stilolapsat për përgjim. Mos marrja e lekëve, tha i pandehuri më shtyu që të tregoj të vërtetën, ndërsa shtoi se ishte ndjerë i kërcënuar.

Nga ana tjetër, Alizoti u pyet edhe nga avokati Indrit Sefa, i cili ngriti dyshime në lidhje me thëniet e tij, duke e pyetur për disa përgjime ku Alizoti fliste miqësisht me drejtorin e Policisë së Fierit.

“Nuk i kam miq dhe nuk kam pasur marrëdhënie miqësore me ata të dy, por kam qënë unë që ju kam telefonuar dhe ju kam kërkuar mbështetje sepse në situaten e krijuar te ata ndihesha i sigurt”, tha Alizoti teksa i përgjigjej pyetjes së avokatit.

Sefa shtoi se personaliteti i të pandehurit nuk është i besueshëm dhe se ai ka implikuar në këtë histori njerëz që nuk i njeh dhe as i ka parë ndonjëherë në jetë.

Kjo dëshmi e Alizotit duket se fundos edhe ish-deputetin demokrat Salianji, i cili nga denoncues pritet që të kthehet edhe në i akuzuar pasi ka krijuar përmes mashtrimit ka synuar të godas jo thjesht figurën e ishministrit të brendshëm, por edhe ta shantazhoj politikisht atë në ushtrimin e deryrës.

Kjo e rëndon Salianjin jo thjesht politikisht e moralisht si organizues i këtij operacioni të turpshëm mashtrimi publik, por edhe kriminalizon rëmdë me përgjigjësi penale.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Alizoti fundos Salianjin, pranon kallëzimin e rremë për “Babalen”: Deputeti demokrat na premtoi 200 mijë euro”

 1. Loni says:

  Perse nuk e arrestoni ate shkerdhten Salianjin…familje horrash te velksin e ka bloze fare i ja nderruar edhe emrin. Merreni zvarre kriminelin surrat mi Salianji sepse krimi i tij eshte njesoj me vrasjen ti besh gropen tjetrit pas shpine me intriga e genjeshtra e te sajosh e shpifesh kundra nje nheriu eshte krim baraz me vrasje.

  1. #Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Për dy dele, treqind pare
   ç’është ky haber i zi
   Grida, fat, nuk paska fare
   do zërë një dashnor të ri!
   .
   Nuk i hecën me dashnorët
   ca në burg e ca të vrarë
   vate la dhe burrëziun
   që na ishte çun i mbarë.
   .
   Ngrehuni të gjith sa ini
   kush i thotë vetes shqiptar
   lërini çdo punë që kini
   t’i gjëjm Gridës kollovar!

 2. nertila says:

  Ne ka bythe prokuroria drejtesia, ta mare ta plase brenda salinjanin dhe te jemen e salinjanit. Keto deklarata dhe jeto lloj shantazhesh nuk i ha njeri. Prokuroria, drejtesia e kane ligjin per bashkepunim, ça presin, vetem i shtojne vlerat nje te pa vleri, ku i pa vleri vlen shume.

  1. Cudia says:

   Si ta mare Salianjin prokuroria kur duhen prova per te vertetuar cfare thote Alizoti.

 3. ana says:

  I do ca vite burg ky Salinjani qe te burrerohet.

 4. Kavajsi says:

  E po’ pasta Ca’ ndoll Tani …nuk keni shkuar akoma te arrestoni ket ndyrsin e peder salianin per ket gjo ….o ju qifsha grat motrat familjen te vdekur e te gjall…i keni mbush burgjet per nje cigare hashish e njerz qe nuk pagujn dritat se skan lek ..e ket moter qim se keni arrestuar akoma….motrat e grat ju qift shqiptari

 5. LORA says:

  Bravo Alizoti,
  ti je deshmia me e paprekshme
  e procesit babalizues te nahijes shqup-se.

 6. vazelina says:

  kur te arestohet te kete parasysh qe te bleje edhe nje kallep sapuni ose vazeline ta kete me vehte kur te hyje ne burg se do i hyje ne pune

 7. labi says:

  I doli dobici te birit te Sheges!

 8. Shoku says:

  Une nuk jam shpirt katil ,por per keta njerez si Salianji te kalben ne burg ,sepse u ka pelqyer vetja edhe pse e dine qe truri nuk u peshon asnje qindarke. Eshte ky buzequmesht,se bashku me ca Alajbej, Brahimllare ,Mehmetaj e Kerrpacer,te cilet perdoren si lovace per te fshir duarte ,Basha e Monika, dalin e na tregojne se c’eshte demokracia,apo se c’ishte diktatura. Jane keta qe ne petkun e deputetit kujtojne se arriten kulmin e mencurise,por harrojne se behen qesharak ne syte e popullit. Dalin e mashtrojne ca fakir fukarenj per te bere te diturin. Ata perfundojne ne burgje ,kurse keta buzequmesht dalin e kakarisin neper televizione.

  1. Franci says:

   Prokuroria duhet ta plase menjehere brenda kete shurraqin shpirtzi Salianji.

 9. Dashi says:

  Edhe Grigjen ta nxjer te semafori sja puno asnji se esht plak e shtremt..si do ja besh mor katunar i ndyr.

 10. shqip says:

  Po si e hengre o Ali pa zot. Salianuai eshte si pune gey, vetem merr leke.

 11. FATMIRI says:

  KY I BIRI SHEGES SI BIR KURVE QE ESHTE I DOLI DOBIÇI NE SHESH NE SHTEPINE E SALJANIT TE GJITH DOBIÇA JAN TANI KY TE TE BEJ GATI BYTHEN ATJE KU DO SHKOJ SE KAN PER TA SHPARTALLUAR

 12. prizem says:

  Shal-ianji nuk e ka te keqen nga Babalja por nga Salibabalja…ha ha ha, plasi tek PeDe-rat e SHQUP-it.

 13. Don says:

  Salianji ky njeri me personalitet pervers eshte nje nga mizat qe bejne politike ne partine mut PD. Keta shijojne vetem eren e mutit dhd nuk dine se cfare eshte oksigjeni dhe jeta normale. Ne kete rast salianji u kruajt ne vendin e gabuar me personin e gabuar. Fatmir Xhafaj i njeh mire procedurat ligjore dhe po kerkon me mish e me shpirt pafajesine e vellait dhe fajesine 100% per perversin Salianji. Ketu mbyllet historia e shpifjeve te sajuara dhe Salianji duhet te lubrifikoje marmiten para se te denohet per shpifje te rende. Nga ana tjeter shpifja si shantazh politik ka per ta renduar shume situaten e psderastit Salianji.

 14. Qytetari i Thjeshte says:

  Kjo eshte prokuroria me dy standarte, ate te qytetareve te thjeshte dhe ate te plehrave politike.
  Ky minimumi duhet te ishte arrestuar per cfare ka deklaruar ai zoteria ne gjyq, pasi eshte deshmi perpara gjykates, por prokurori leshi thuaj..
  Ps. Si do bej Grida Suma nese ja arrestojne jaranin…..

 15. gardiani says:

  A ka burg per SKUTHAT ???????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *