Neritan Ceka lajthit sërish: Ditën që do hapen negociatat, mua do të më vijë turp

A do të hapen negociatat në tetor? Është tema që po diskutohet në emisionin “Repolitix”, në “Report TV”, ku ndër të ftuarit është dhe ish diplomati, historiani dhe ish deputeti i së djathtës në disa legjislatura, Neritan Ceka.

Me vlerësimin e tij Ceka ka befasuar kur është shprehur kundër hapjes së negociatave, madje duke e quajtur këtë akt “turp”.

“Ditën që do të futemi në Europë, që do të hapen negociatat, mua do të më vij turp. 

Me këta do të shkojmë në Europë?! 

Ky vend me këtë Kushtetutë, me këtë sistem zgjedhor meriton negociatat?

Duhet të pastrohet njëherë, të heqë pisllëqet”, ka deklaruar Ceka.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Neritan Ceka lajthit sërish: Ditën që do hapen negociatat, mua do të më vijë turp”

 1. SHKELZENI says:

  GAZETARE TV TE KQINJE PERSE E INTERVISTONI AI ESHTE NE NJE GJENDJE SHENDETSORE JO NORMALE

 2. faro says:

  Mblidhe burrin, si vajza e të nderuarit Skënder Luarasit, që je!

  1. Bllokmeni says:

   Njeri i paqendrueshem , fatkeqesi qe ftohen keta njerez ne ekrane televizive. I bejne dem kombit .

 3. prizem says:

  Pislleku i pare eshte hequr dhe quhet Neritan Ceka…

  1. vang says:

   Kur te na i hapin negociatat kur te mos jesh ti me ne kete bote o Neritan??

 4. Ceni says:

  Si ta nxen goja, more legen! Ne evrope duan the shkojne shqiptaret, ore koketul. Ju pelqen vetja, more legen. U mesuat ne pushtet dhe ju duket vetja perendi, more legen. Te shofte emri, more legen.

 5. tarasi 2 says:

  te jesh i sigurt o nertan trapi qe dhe shqiptareve ju vjen turp qe te kane votuar ty disa here,mos haro qe kete sistem zgjedhor ti me ata horat e tjere e keni vendosur,dhe shqipetaret e shohin si nje mundesi BE,mbase shpetojne nga fara juaj e qelbur dhe e koruptuar deri ne palce

 6. pak aresye says:

  Qe te mos te te vije turp ty Neritan, shko nje here ne halé dhe mbathu mire se lume Shqiperia per diplomat, historian e deputet si ti. Ndaj ka ecur kaq shume perpara se ishin plehrat si ti ne krye.

 7. Flm says:

  Shprehja me e drejt dhe me vend qe ka thene ndonje politikan deri me sot.
  ###
  Kur dicka nuk e meritoj por ta japin sepse qahesh dhe lepihesh eshte me te vertet turp. Kete e kuptojne vetem njerzit me dinjitet
  ###
  Bravo Neritan tregon edhe nje here sa ndryshe qe je nga plehrat qe na qeverisin.

 8. lana says:

  Ty te rrafte damllaja jarebi

 9. aleko says:

  U cmend dhe neritani , kushe e ka radhen?..

 10. TIRONA says:

  Flm si zagar-qirios ,qe ke qene tere jeten ,e gjete nje mange si vetja,politikanin pluralist te Ramizit !

 11. Kosta says:

  Ti nuk ke turp qe u more me Berishen e paske turp te hysh ne Evrop.Rri o Ceka per koken tende.

 12. Doktori says:

  Po ti i turperuar je qe kur le zanatin e babes dhe u more ne turli lloj laskaresh,kriminelesh,hajduesh,ti me ta u pasurove,u shite dhe u bleve,nje nder te paret politikane qe dole ne bursen e politikes,jo vetem veten po fute dhe tet bir.Fillo dhe ti me ndonje dolli per nder te baftjarit

 13. Tin Tin says:

  O Zot cfare I do serbet dhe greket kur ke Kete me klanin e UDBse.antikomb armiq dhe hajduta.Po kombi eshte mbi politiken o Hajdut qe ke shurre ne vena se gjak tonin nuk paske.

 14. Tin Tin says:

  Evropa nuk ka te njejtin mendim me Neritan fuksin,keshtu qe pak na ben mendimi I tij antishqiptar.

 15. Lon says:

  Qelbesire! Pse nuk e ndryshove ti sistemin kur ishe ne pushtet o qelbesire!

 16. xxx says:

  Nje proverb i vjeter thote: “plakut degjoji fjalet jo pordhet”, e kunderta ndodh me ty, ti neritan pjerdh nga goja

 17. Shezo says:

  Pse do te vi turp ty o burre i poshter pak kan vuajtut shqiptaret ne europ pse mos te ken te drejte dhe shqiptaret te jetojn si njerz ne europ por duke ikur fshehurazi nga shteti shqiptare dhe duke paguar nga 50 e nga 100 euro ne per dogana se nuk i lejon policia se duan lek dhe ua ben rrugetimin te veshtir te dalin ne europ pse duhet te ndodhe kjo gje se kan halle te mbledhin lek sa jane neper dogana se po u hapen negociatat nuk paguajn me nen dore lek dhe nuk duhet ti presin biletat vajte ardhje qe paguajn dy fishin e lekeve pse duhet te paguajn vajtje ardhje bileten e avjonit apo te atobuzave duke marur boxhe qe te ikin jasht vendit pse behen penges njerzit tan ne shqiperi jemi ne 2019 ten o njerz jo ne 90 ten.

 18. ABC says:

  C’TE TE THOM O NERITAN JU LIKJA SALIU MEDIU TITI BASHA MONA SI DHE SHUME HAJDAR TE TJER TU VIJ TURP QE VECSE KENI VJDHE ME GJOJA KONTRIBUTE QE KENI DHENE . DHE KUR B.E TE HAPE NEGOSIATAT PRAP JU DO JENI TE PARET TJA ATRIBONI VETES PER KETO REZULTATE SE TE PA CIP QE JENI.

 19. suada says:

  Ketij surrati depsez nuk i del e keqja qe e hoqen nga ambasada ne itali bashke me djalin, prandsj dhe shfryn si hipopotan. Ky eshte nje lloj neverie per ata qe e njohin nga afer. Koha e ketij vjedhesi te ikonave mbaroi. Shikojini te gjithe te larguarit si kamikaze te nje parie ku ideali dhe llogjika e tyre, eshte ta djegim Shqiperine tani qe un nuk jam me ne poste te larta. Ky eshte i çakerduar, tregojne syte dhe deklaratat e ketij funderrine, ku tallja e popullit do ti shkaterroje deliren e te qenit i pa zevendesueshem. Mos u merni me te dhe si puna ketij daci, se eshte kohe e mallkuar.

 20. Shqiptari says:

  flm bashk me neritanin ju hengete kanceri veremisemundja sheqerit ju dhe familjet tuaja kurse ti flm ke kodin e punes ne sigru paljo pusht

 21. USA says:

  Ka spiunuar Haklajt ka frike perballohet ne gjygj neritani saliu etc etc. Erdhi koha per te shkuar te 7 penxhere neritan.

 22. american16al says:

  Eshte per te ardhur gjynaf qe ky popull ka mbetur ne dote te anormaleve, si te pa shkolluarit dhe akademiket kane lajthitur, nuk kam cfare te them se me te vertete eshte per gjynaf.
  Do te dali ndonje i ekulibruar menderisht dhe moralisht per kete popull??!!!!!!😩😩

 23. arber iliri says:

  Sa zemer te bardhe paska ky neritani more, si floket e korbit jo si te tijat.Turp e faqe e zeze Neritan, djalin e studiove dhe e le ne Viene me leket e shtetit shqiptr, vete u pasurove, turp e faqe e zeze per ty o Neritan.

 24. moni says:

  Ty o Nero te vije turp qe tere jeten mbete nje sharlatan. Nje palo arkeolog qe punonte me shenimet e te atit, nje kurve politike qe hante aty ku peshtynte, nje cope bajge qe shiste objektet arkeologjike kontrabande… Ja per kete te vije keq ty!

 25. Historiani says:

  dava bythqiri ,keshtu ka qene gjithe jeten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *