FOTOT: “21 shtator”, momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë para 5 vitesh

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij në Evropë.

Për 12 orë, Tirana dhe e gjithë Shqipëria iu dedikua vizitës së Atit të Shenjtë. Vizita bëri jehonë edhe në mediat ndërkombëtare, ndërsa Papa promovoi bashkëjetesën fetare në Shqipëri.

Disa aktivitete u zhvilluan në kryeqytet dhe momentet më të veçanta nga ajo vizitë mund t’i shihni në fotogaleri.

1 komente në “FOTOT: “21 shtator”, momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë para 5 vitesh”

  1. Pellazgos says:

    Thashe me vete,si “harruan” dhe shkoi shume kohe per mediat e Al-banistanit “Pellazge” per “Atin e shenjte”.
    A jemi vend “laik” apo jo?
    A jemi me Pirron,Arbereshet qe po assimilohen,me Rilindjen Evropiane te Galileos,Xhordano Brunos apo me armiqte e Civilizimit,Demokracise,Lirise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *