Rama: Ku është Erioni? Mund ta shtyjmë atë ditën pa makina për një ditë tjetër? Ja si përgjigjet Veliaj

Bashkia e Tiranës sot kishte planifikuar që të ishte dita pa makina, por kryeministri Edi Rama kërkoi që të shtyhet gjatë mbledhjes me deputetët e PS dhe kryebashkiaket. 

“Ku është kryetari i Tiranës? Ku është Erioni? Atë ditën pa makina mund ta shtyjme për një ditë tjetër” kërkoi Rama.  

Më pas fjalën e mori Veliaj, i cili tha se aktiviteti është përqëndruar tek sheshi “Skëndërbej” edhe si një formë argëtimi për ato familje që nuk qëndrojnë brenda në banesat e tyre nga lëkundjet e tërmetit. 

Gjithashtu Veliaj theksoi se pasdite do të ketë një mbledhje të këshillit bashkiak për të akorduar një fond për familjet e prekura. 

Për të mos përhapur panik, në mënyrë që ti realizojmë të gjitha objektivat. Kemi pasur 6 vende ku janë vendosur çadra. 

Nga sot kemi hapur të gjitha qendrat sociale. 

Ndërkohë kemi bërë një verifikim të gjitha kopshteve dhe çerdheve“- u shpreh Veliaj. (TemA) 

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Rama: Ku është Erioni? Mund ta shtyjmë atë ditën pa makina për një ditë tjetër? Ja si përgjigjet Veliaj”

 1. nje shqiptar says:

  FORME ARGETIMI ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Redi says:

   Mashtrus, kur i kontrollove kopshtet e cerdhet. Mamaja jote doli dhe i kontrolloi! Mos e mashtro k/m se do ikesh per kallza!

   1. ben says:

    Kush I kontrolloi shkollat e femijeve, kopshtet dhe cerdhet punonjesit e bashkise tirane????
    Atyre dhe shtepine e qenit nuk ja le dot ne dore per me teper ne kaq pak kohe?????
    Kete edhe mashtrimi e ka zili.

 2. Mendimi jo profesionist says:

  Keta kerkojne ,ATE, qe ti beje synet me thua.

 3. Ani says:

  O Erjon o pler shum te drejt ka Rama

 4. Kuq e zi says:

  Po rama a e dine qe ndihmat e shpejta qofshin ambulanca apo zjarrfikse arrijne me shpejt ne vendngjarje kur ska makina ne qarkullim?
  Apo ka menduar se kur flitet per dite pa makine perfshihen dhe makinat e policise,ambulancat,zjarrfikset etjer
  Bir selmani nenes

 5. Gjoksi shperthyes cmend rrjetin dhe rrit temperaturat ne Miami kur kapet mat me .. says:

  Ta kthejme ne dite me gomar.

 6. Lasgushi says:

  O usta Edi lerë rehat ERJONIN.Ai të ka mbetur që punon.Po të ktheu krahët ai ikë e mbytu.Apo harrova ke Pëndi Majkon dhe Faten nga Vlora, që i bëjnë terbiet punët e Qeverisë.

 7. Titi says:

  Malet tunden,nuk tundet Erioni qe mashtron gjithe dynjane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *