Ramush Haradinaj sulmon Ramën: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë, e Tirana mezi po kryen punët e veta, mund të qeverisim vetë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka sulmuar kryeministrin Edi Rama.

Teksa situata në vend është delikate për shkak të lëkundjeve sizmike, Haradinaj nuk i ka kursyer kritikat ndaj Tiranës zyrtare, duke pasur në fokus indirekt shefin e qeverisë.

Ai ka takuar sot qytetarët në Podujevë, me të cilët ka bashkëbiseduar për temat e ndryshme ku kazgjedhur të ironizojë.

Në një moment, ai ka thënë, “shkojnë në Tiranë për t’u këshilluar, e Tirana mezi po i kryen punët e veta.

“Ka njerëz tanë që po shkojnë në Tiranë, a Tirana mezi po i kryen punët e veta. Po ata shkojnë atje me marr drejtimin qysh me u qeverisë Kosova, se nuk po guxojnë ose s’po besojnë që edhe ne jemi popull, jemi shtet, mund të qeverisim veten”, ka thënë Haradinaj.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në “Ramush Haradinaj sulmon Ramën: Disa po kërkojnë ndihmë në Tiranë, e Tirana mezi po kryen punët e veta, mund të qeverisim vetë”

 1. Vjola says:

  Me falni , port koke trashi koke trash mbetet , shiko Haradinajn ,Meten ,Salen, ,Lulin , Mulin, ,Monen e te tjere plera .

  1. Vatra says:

   Çe a e nxirrni k’te malokun e Kosoves k’tu!!!!!!!!!!! Po mos u merrni me koketrrasha si Haradinaj. Ky eshte gorrill. Ky i perket shekullit te 200 p.e.s, ky eshte neatendral.

  2. vang says:

   Ramushi behet xheloz,nuk do te vijne ne Shqiperi dhe te gjejne mbeshtetje..Ai do te pyesin ate,por ramushi nuk ka eksperiencen e qeverise shqiptare qe te pakten ka 100 vjet .Sec ka dhe nje kompleks inferioriteti,

  3. zhaku i pamposhtur says:

   Boo boo çfarë bëhet mër lal!!nuk dua ti besoj këto që lexoj në këtë forum. ..nga përvoja që kam duke u futur nëpër forume (sipas mundësive se kohën e kam shumë të kufizuar )mendoj se pjesa juaj dërrmuese jeni militantë të PS. ..ndërsa një pjesë jeni ata të bodrumit të anastasit dhe natyrisht që do villni vrerin. .pra në 24 replika unë pashë vetëm një person me nick ‘tropoja10’ në mos gaboj i cili ishte pro Haradinajt..ky është një forum monist mër daku. ..ashtu sikurse e ka në traditë dhe në gen partia juaj..ore tranguj do civilizoheni ju apo jo??nuk po i hyj biografisë se kush është Ramushi por nga momenti që ai është kryeministri i zgjedhur në mënyrën më legjitime dhe më demokratike nga populli vëlla i Kosovës ne jemi të detyruar ta respektojmë ..jo vetëm për Ramushin por secili për veten e tij të jetë realist. ..ju ironizoi shefin ëë?..shumë pak ju ka bërë mor njërëz sharlatanë se ai shefi juaj nuk do ironizuar por do byzylykët dhe direkt tek burgu i Peqinit dhe të marri me vete edhe atë sharlatan president që na e bëri peshqesh edhe Tahirin edhe plakun Sali e të gjithë me radhë. .përpara se të kapni me gojë Ramushin duhet ta disinfektoni gojën sepse Ramushi është nderi i shqiptarisë..problemi juaj është se hani gjellë nga ato të bodrumit të anastasit dhe gjellë qenësh të gatuara nga ‘rilindasi’pallosh si ajo supa e pardjeshme e Tahirit…ja këto hani ju dhe vini këtu në forum dhe dhisni ato që hani…nuk keni asnjë shans të shtrembëroni realitetin pavarësisht se jeni shumica dërrmuese e forumit. ..demokracia e këtij forumi i përngjan shumë demokracisë së qoftëlargut enver. .me nder gjellë qënësh..

  4. Kalec Dega says:

   Kur e thote dhe Rambo , imagjino se cfare shteti ka Alba nistani i Rilindjes!

 2. LORA says:

  ,,,gdhe,dallkauk,naruk.

 3. Konica USA says:

  Si ka mundesi qe kan zgjedhur kryeminister nje hajvan si ky Ramushi,nje njeri qe natyra e ka caktu per dru me pre vellezrit tane ne Kosove e bejne kryeminister,shikojeni si hecen dhe si flete,nuk ka nevoj per me teper.

 4. i pask nis sms persideti Muta me bo zhurm koqevarin me te shemtum e politike
  nji cop idioti ,
  qe s’meriton asjiher te jet ne politiken e kosoves ,
  jep mend Shqiptarit te Shqiperise !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  sa tru ka ne kok Hajdarini ,
  ka ne bole Ramo

 5. LULJA says:

  KY JO VETEM QE ESHTE DEBILE POR ESHTE DHE I KEQE SI NJERI .
  PO CFARE KOSOVE FLETI MORE ROJE DISKOTEKE KRIMINELE KU TE LLOGARITET RAMA TY

 6. Love Laberi says:

  Ne Tiran po vijne o shoku fshatar, nuk po shkojne ne Athine e Beograd….jo çdo ushtare i mire eshte lider i mire.. ti je shembull i gjalle..

  1. gjyshi says:

   Do t’i parafrazoj e përshtati fjalët e Qosjes, të thëna për tjetër gjë, por që i shkojnë shumë këtij rasti:” Gjeneral kurojoz në luftë, ushtar shumë modest në poltikë”

 7. Gaetano says:

  Sado prindi nuk eshte ai qe duhet vertet te jete, femija prap ben mire mos te ja degjoj pordhen por keehillat ben mire ti degjoj
  Ju jeni po aq shqiptare sa dhe ne, por smund te ndryshoni realitetin se gaboni perseri
  Nje flamur nje komb

 8. Lyfi says:

  Pirdh ramush se lerohesh…

 9. Orli says:

  Ramush karabush! Kur jeni ngushte thua si nuk po na ndihmoni e kur shko per dushk me samar e krraba thua se nuk jemi te zotet e vetes,se kujton se sigurove zairen e dimrit!

 10. Komentuese says:

  E tregove se kush je, njeri i pagdhendur. Ti duhet te ishe i pari qe te ndihmoje, jo te thumboje. Ik mbushu.

 11. Dingo says:

  Kelysh serboturk.te mbyllet kufiri te hane bajgat e erdoqenit.ky vidhte xhepat ne suedi dikur.

  1. Glauk says:

   Fole ti moterqir neo grek?

   Ti fisqir e bir kurve arumun qe te kane shkerdhy shqiptaret motrat per 600 vite dhe ngele si bastard ne keto toka?

   O jevg qe bastare je si shumica e atyre qe perbejne greqine moderne.

   Ky serveve u ka shkerdhy motrat dhe i ka spastruar me mijra nga Kosova dhe prej Erdoganit ju dhisni ne brek.

   E kthen ne bordello masive erdogani greqine jevgjite ne 1 jave.

   1. Dingo says:

    Glauk??? Si mongol me dukesh,O Bac u dhie,hani loqen e erdoqenit,dhe happni xhami dhe shkoni ne siri dhe hiquni Shqiptar o pika juve dhe serbise qe nuk ju zbuti dot.edhe xhaxhi saliu me serbet eshte si ky Rampushi hajduti i xhepave.

 12. Arturi says:

  Po ke te drejte o Rrapush Po mos harro se flet shqip se shtet te bene me pahir dhe me saje te kujt kete se di dhe as ke per ta mesuar por sado I lig te jete Tirana dhe ti andej e ke prejardhjen o rrapush

  1. Arturi says:

   Sado te shash nenen tende ajo mbetet nena jote o rrapush dhe te tjeret vec te vene budallallekun jo se je ndryshe por gdhendu se te haje ndopak sqepar I themi ne shqiptaret do kishe mbetur kryeminister dikur te vrane vellane na ke thene Po cohu dhe shaje te shikoje kush do flasi mire vec u ben qejfin gjitonit prandaj kur zdi te flasesh me mire hesht

 13. Zen says:

  Shko mor koklope i palare

  1. Taras Bulba says:

   Nuk e kuptoj pse e gidisni kaq shume Haradinaj ? Ndoshta nuk eshte momenti i duhur ti besh kritika Shqiperise dhe atyre qe e drejtojn megjithate ai godet dhe kundershtaret e tij politik ne Kosove , jana pukerisht ata qe kerkojne ndihme ne Tirane , per ata e ka dhe ka plotesisht te drejte , per cfare duhet mare shembull Zgjidhja politike ne Shqiperi ?????? 1) Per futjen ne burg te kundershtereve ne 91-shin per abuzime , se kishin shperdoruar ,poste dhe ekinimine e vendit duke qerasur me kafe delegacionet ? 2) Per futjen ne Tirane te tankeve ne 98-ten ? ) 4) Per zgjidhjen e situates se rende neperr demostratat e 2011-tes duke hapur zjarr? 5) Per Gerdecin ?6)Per cadren e turpit ? 7) Per daljen nga Parlamenti duke djegur mandatin ? 8) Per cdekrwtjmin e dates se votimeve nga oresidenti hajdut ? Me thoni , per cfare duhet mare shembull zgjidhja politike shqiptare ????? Per cfare ? Sala dhe Luli ua fusnin pas kraheve kosovareve , duke i spiynuar tek udb- ja , dhe duke furnizuar me karburant qeverine e Milosevicit, me falnj po nuk keni plotesisht te drejte . Mos e godisni kaq forte , ne nuk ndihmojme dot vetveten , do ndihmojme kosovaret ? Haradinaj e ja fjalen per ndihme dhe zgjidhje politike dhe per kete ka plotesisht te drejte.

 14. Edi says:

  Ky vuane shume nga shume nga syndroma e inferioritetit duhet te jete nga fshatrat e kosoves i pa kulturuar gjuhen e flet keq duhet perkethyes menyra e te ecurit malok catastrophe
  Ne kosove ka shume si ky primitive

 15. Oparaku says:

  Lulethuaj sa simpatik este Haradinaj she i ke thene te gjitha.Markesi thoshte se asgje me shume se fizionomiae jashteme te tregon fizionomine e brendeshme te tij.

 16. tropoja10 says:

  bravo ramush gjithmone di ta tregosh veten,ti ke dhan kontribut per kosoven e mbar çeshtjen kombetare,ke 2 vllazen te vrame ne lufte orej shkaut e ti vet deri dje je kan i thirrun neper tribunale si oerndjekie politike qe te bon hala sit serbija,bravo ty ramush i kallzove kufinin te thana serbo mdhejve taksen 100% prandaj i kruhen morrat edushkes sepse asht argat i serbis do me nda kosoven pasi e boni shqipnin tepsi per kriminela trafilanta e soj sorollpoin e tij tash do me nda edhe kosoven mire e je ti ramush ,po ishalla kosova hecen keshtu e vijne kta te tiranes me marr mend te ju ne kosove,fitore ramush

  1. Arturi says:

   Po Evropa dhe AMERIKA beren kaq dhe kaq qe e shperbene jugosllavine e bene cope cope sepse ishte Serbia qe fitonte dhe do I japin pasurite e kosoves serbise u genjen mendja dhe do lene Ramen dhe thacin ti japi floririn serbise pse si marrin dot pervete Po zgjohuni mos mendoni kaq ngushte Po evropa dhe amerika i mesojne I futen dialog qofte Ramen qofte thacin qe te mesojne synimet e Serbise ndryshe nuk do ishin as Rama kryeminister e as thaci president Po na iku mumushi qe nuk merr vesh se cben

 17. Dashi says:

  Ramushi eshte me i koriptuari qe ka Kosova.
  MOS flasim per intelektin, e te tjera. Ka bere nje shtepi ne pjesen me te shtrejnte te Prishtines. Ka futur nje mjek Turk ne shtepi me te cilin sebashku lajne para. Ky Turk I quajtur Faruk, eshte larguar nga Turqia per mosaftesi dhe probleme me ligjin e larguan nga Shkupi, e larguan nga Beogradi por erdhi ne Prishtine te shtepia e Ramushit. Edhe ne shkup me ndihmen e seksereve te Ramushit i dergoheshin paciente nga Kosova. Dhe e dini kush I paguente pacientet. Ministria e Shendetsise e Kosoves.
  Duhet urgjentisht nga nje prokurori speciale te shqyrtohen keto raste … Behet fjale per korupsion galopant….

 18. Alban Dega says:

  MESONI JO VETEM NGA MIKU…

  POR EDHE ME SHUME NGA ARMIKU SHEKULLOR O RAMUSH HARADINAJ !

  – Te pakten meso ta luftosh ate si ai te lufton ty …
  – Meso te mbrohesh prej prapesive, ligesive e pabesive te tij …

  Leni menjane merite, inatet, cicmicet e mistreclleqet politike dhe tupanat patriotike folklorike.
  Fqinjin nuk e zgjedh dot por duhet marre vesh me te. Jo nga malli por me teper nga halli!
  Duhet te marrish por edhe te japish.
  Duhet celur shtigjet e integrimit Evropian dhe anetaresimit ne NATO !
  Integrimi Evropian dhe kushtet sine qua none qe i ka vendosur BE Serbise jane nje aresye madhore qe duhet shfrytezuar me shume kujdes dhe syceltesi nga lidershipi i Kosoves ne bashkepunim me aleatet strategjike te Kosoves, SHBA dhe BE!
  Jo njeri I bie thumbit tjetri I bie patkoit . Njeri jep ultimatume e kercenime, tjetri komploton i fut percarjen e faktorit politik vendimarres te Kosoves.
  Kosova nuk ua ka borxh lojerat e pista e kallashat as tupanat e patriotizmit bosh ne kohe paqeje.
  Lufta e Paqes kerkon Unitet e Vellazeri te te gjithe politikaneve te Kosoves pa dallim krahine, feje, ideje e mendime dhe politike.
  Kerkon bashkim e unanimitet, mobilizim e venie ne pune e levizje forcat ajademike e intelektuale me te shquara jo vetem te Kosoves, por edhe te Shqiperise, Maqedonise, Malit te Zi dhe diásporas sidomos te asaj ne USA, Britanine e Madhe dhe Gjermani, mbare Kosoves e jo une po ti jo ti por une.
  Bashkimi ben fuqine!
  Percarja sjell skllaverine!
  Ne luften midis vellezerve te nje gjaku, te nje kombi te nje gjuhe ka vetem te humbur, ka thene Akademiku i Shqiptarise Rexhep Qosja.
  Po te kesh dyshim shih dhe meso se cfare i solli Shqiperise politika perca e sundo e Sali Berishes, qe ne vend te merrte per keshilltar Rexhep Qosen, ose te pakten te pervetesonte falas keshillat e tij, zgjodhi UDB-ashet e mirenjohur Bujar Hoxhen e Corp….
  Ishte kjo perzgjedhje e tij qe solli katrahuren kombetare te 1997 me mbi 10 mije viktima, gati sa Golgota kosovare e Sllobodan Milloshevicit e 1997-1999, rrenimin dhe zhberjen si nje kollomoq te shtetit shqiptar mbi 15 here ne 13 vjet Salikraci.
  Te dalish kunder dialogut me Serbine fqinje per cfaredo lloj ceshtje me interes te ndersjellte tregon jo vetem frike, miopi, injorance, por edhe injorance politike .
  Qendrimi i kryeministrit Ramush Haradinaj ndaj ketyre bisedimeve qofte edhe per korigjim kufijsh pa cenuar sovranitetim dhe integritetin territorial te Kosoves eshte nacionalizem folklorik, eshte patriotizem me sharki odash e zharava kallashash neper dasma lojera kapucash !
  Korrigjim eshte fjale e huaj . Ne shqipen safi perkthehet NDREQJE.
  E cdo njeri, bile edhe kafshet e ndreqin jo vetem mjedisin ku jetojne, shtepine, strehen, folene e vet, qendrimet, gabimet, te metat, njohurite, aftesite e veta ne cdo lemi te jetes cdo dite.
  Sabelotodo es sábelonada! Eshte nje shprehje qindravjecare spanjolle .
  Gjithckaditesi eshte asgjeditesi, ne shqip fjale per fjale ose ose
  Ai qe mendon se di gjithcka nuk di asgje ne shqipen e mirefillte!
  Nuk di as te mesoje e as te ndreqe as veten e jo me te tjeret .

  From: Alban Dega
  Date: October 9, 2018 at 11:32:39 PM EDT

 19. dardan says:

  Ramushi nuk eshte per politike. Ky eshte i mire vetem me mbajt kallashin e lopaten. I ka ditet e numerume si politikan. Shpejt ka me u kthy ne katun te vet e me bo ate qe di me bo me mire.

 20. ALBAN DEGA says:

  Kujtese

  RAMUSHHARADINAJ DUHET TE MESOJE ABC-NE E DIPLOMACISE DHE POLITIKES !

  – Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe maskarenjeve !
  Faik Konica

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Atdhetaria eshte ti sherbesh qofte edhe me jete atdheut e popullit tend.
  Por arma me e fuqishme qe Nena Natyre ose Zoti i ka dhene njeriut eshte truri !
  Nuk e kercenoi as me arme berthamore, as me hidrogjen, as me nitrogjen … bile as me revole kaubojsish ish- Presidenti historik amerikan Ronald Reagan Mihail Gorbacovin por i beri vetem nje lutje ose kerkese krejt njerezore “ Tear this Wall Mr. Gorbachov!” “ Fshije nga faqja e dheur ate mur Zoti Gorbachov” per Murin e Berlinit simboli i Perdes se Hekurt komuniste qe ra pa asnje pike gjak e pa asnje plumb !
  Politika eshte Arti i se pamundures ashtu si diplomacia eshte mjeshteria qe i ben topat te zbrazin pellumba paqeje ne vend te gjyleve vdekjeprurese e kobi te zi!
  Ramushi duhet ti mesoje e mbi te gjitha ti zbatoje keto mesime elementare te te dyjave.
  Po ashtu duhet te mesoje se korrigjim nuk eshte fjale shqipe. Korrigjimit ne shqip i themi ndreqje!
  Dhe detyra e njeriut gjithe jeten eshte te ndreqe jo te carti, te prishi.
  Edhe marredhenie midis shteteve do te thote me marre por edhe me dhene me njeri- tjetrin duke vendose ne peshore cka do marrish e cka do japish!
  E se fundi, Ramush Harafinaj duhet te mesoje edhe parimin e burrerise dhe privatesise ose vetanakesise: rrobat e pista te familjes lahen ne shtepine tende… nuk nxirren ne pazar !
  Ai ishte ne nje ze me kryeministren lesbike te Serbise kunder Edi Rames!
  Akuzat e tij ndaj Presidentit te Kosoves Hashim Thaci, qe e beri Kryeminister dhe Edi Rames, qe eshte bere faktor sigurie e paqeje ne Ballkan, dhe simbol bashkimi te shqiptareve ne Ballkan per presione per taksen edhe me te egra edhe se ato te Vucicit jane sherbim ndaj Beogradit dhe jo Tiranes, Prishtines e Tetoves me krejt trevat Shqiptare ne Maqedoni e Mali i Zi !
  Bashkimi ben fuqine !
  Percarja sjell skllaverine !
  Eshte koha qe Ramushi ti lere tupanat e folkokallashat ne Kullen e Gllogjanit e te beje kryeqeveritarin e krejt Kosoves jo lojera nacionaliste pa breke ne bythe per bajrakun e tij !
  Po te kete dyshim le ta vendosi nje banderole me percaktimin gjenial te Faik Konices ne balle te zyres se tij:
  “ Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe maskarenjeve !”

 21. am says:

  Ne Tirane gjithmone idjote kane qeverisur po ky idjot s’ka te drejte t’a perderori per qellime elektorale. Kjo domethene qe s’ka ide dhe kerkon votat e budallenjve. Se c’fare do ti sjelli te mire Kosoves ti qelloje me gure Tiranes vetem Haradinaj e di.

 22. ALBAN DEGA says:

  Kujtese

  RAMUSH HARADINAJ DUHET TE MESOJE ABC-NE E DIPLOMACISE DHE POLITIKES !

  – Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe maskarenjeve !
  Faik Konica

  Kujtese

  RAMUSHHARADINAJ DUHET TE MESOJE ABC-NE E DIPLOMACISE DHE POLITIKES !

  – Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe maskarenjeve !
  Faik Konica

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Atdhetaria eshte ti sherbesh qofte edhe me jete atdheut e popullit tend.
  Por arma me e fuqishme qe Nena Natyre ose Zoti i ka dhene njeriut eshte truri !
  Nuk e kercenoi as me arme berthamore, as me hidrogjen, as me nitrogjen … bile as me revole kaubojsish ish- Presidenti historik amerikan Ronald Reagan Mihail Gorbacovin por i beri vetem nje lutje ose kerkese krejt njerezore “ Tear this Wall Mr. Gorbachov!” “ Fshije nga faqja e dheur ate mur Zoti Gorbachov” per Murin e Berlinit simboli i Perdes se Hekurt komuniste qe ra pa asnje pike gjak e pa asnje plumb !
  Politika eshte Arti i se pamundures ashtu si diplomacia eshte mjeshteria qe i ben topat te zbrazin pellumba paqeje ne vend te gjyleve vdekjeprurese e kobi te zi!
  Ramushi duhet ti mesoje e mbi te gjitha ti zbatoje keto mesime elementare te te dyjave.
  Po ashtu duhet te mesoje se korrigjim nuk eshte fjale shqipe. Korrigjimit ne shqip i themi ndreqje!
  Dhe detyra e njeriut gjithe jeten eshte te ndreqe jo te carti, te prishi.
  Edhe marredhenie midis shteteve do te thote me marre por edhe me dhene me njeri- tjetrin duke vendose ne peshore cka do marrish e cka do japish!
  E se fundi, Ramush Harafinaj duhet te mesoje edhe parimin e burrerise dhe privatesise ose vetanakesise: rrobat e pista te familjes lahen ne shtepine tende… nuk nxirren ne pazar !
  Ai ishte ne nje ze me kryeministren lesbike te Serbise kunder Edi Rames!
  Akuzat e tij ndaj Presidentit te Kosoves Hashim Thaci, qe e beri Kryeminister dhe Edi Rames, qe eshte bere faktor sigurie e paqeje ne Ballkan, dhe simbol bashkimi te shqiptareve ne Ballkan per presione per taksen edhe me te egra edhe se ato te Vucicit jane sherbim ndaj Beogradit dhe jo Tiranes, Prishtines e Tetoves me krejt trevat Shqiptare ne Maqedoni e Mali i Zi !
  Bashkimi ben fuqine !
  Percarja sjell skllaverine !
  Eshte koha qe Ramushi ti lere tupanat e folkokallashat ne Kullen e Gllogjanit e te beje kryeqeveritarin e krejt Kosoves jo lojera nacionaliste pa breke ne bythe per bajrakun e tij !
  Po te kete dyshim le ta vendosi nje banderole me percaktimin gjenial te Faik Konices ne balle te zyres se tij:
  “ Nacionalizmi eshte streha e fundit e te gjithe maskarenjeve !”

 23. Sit back and relaks■●▪%^* says:

  Mire e ka thon, kosova eshte veteqeverisur e ndare nga shqiperia prej 100 e kusur vitesh, kemi 1 gjuhe por prape diferencat jane te medha bile edhe ne gjuhen e te foluren e perditeshme. Nqs kosova e shqiperia nuk arrijne te shuajne diferencat kulturore, gjuhesore, politike e ekonomike me njera tjetren ath veshtire se behen bashke. Do jene sic eshte sot kina me hong kongun, te dy palet jane kineze por diferencat ne kulture, ekonomi, politike etj bejne qe te mos shkojne bashke me njeri tjetrin. Per me teper ajo qe pengon bashkimin eshte klasa politike e te dy vendeve si ajo e shqiptareve te kosoves ashtu dhe ajo e shqiptareve te shqiperise, te cilat veshtire se pranojne te leshojne nga domaini i interesave personale per interes te kombit. Kosova per Serbet eshte e humbur por nqs vazhdojm me kete lloj politike kombetare ajo do jete e humbur edhe per Shqiperine.

 24. Sit back and relaks■●▪%^* says:

  Mire e ka thon, kosova eshte veteqeverisur e ndare nga shqiperia prej 100 e kusur vitesh, kemi 1 gjuhe por prape diferencat jane te medha bile edhe ne gjuhen e te foluren e perditeshme. Nqs kosova e shqiperia nuk arrijne te shuajne diferencat kulturore, gjuhesore, politike e ekonomike me njera tjetren ath veshtire se behen bashke. Do jene sic eshte sot kina me hong kongun, te dy palet jane kineze por diferencat ne kulture, ekonomi, politike etj bejne qe te mos shkojne bashke me njeri tjetrin. Per me teper ajo qe pengon bashkimin eshte klasa politike e te dy vendeve si ajo e shqiptareve te kosoves ashtu dhe ajo e shqiptareve te shqiperise, te cilat veshtire se pranojne te leshojne nga domaini i interesave personale per interes te kombit. Kosova per Serbet eshte e humbur por nqs vazhdojm me kete lloj politike kombetare ajo do jete e humbur edhe per Shqiperine..

 25. pak ekuiliber says:

  Ky Ram-ushi qenka gomar fare, epo nedemokraci paska çudira; ne diktature jane diktatore ata qe qeverisin, ne demokracui idiota, hajdute, imorale, tradhetare e kriminele. Mire e kemi se keshtu do jemi.

 26. Flutura says:

  …komandant i paramilitareve te Ilir Metes…
  Turp per Kosoven nese e mban kete akoma ne politike.

 27. Alban Dega says:

  AS HASMI NUK TE SULMON KUR KE FATKEQESI NE SHTEPI !

  Ramush Haradinaj ka perdhosur kete filizofi popullore mbare shqiptare!
  Me siguri do ta kete degjuar ne odat e te mencurve te Gllogjanit

 28. Luan says:

  Ky Ramushi ben si patriot po kufirin e shtyu ne favor te Malit te Zi.Ben si patriot po shoqerohet me sherbetorin e Greqise Like Pordhen.

 29. Spartakos says:

  Nuk eshte per tu habitur fare, veproi si do te vepronte cdo turk shqipfoles se bukshkeljen e ka ne DNA. Tani nuk ja ka me nevojen Shqiperise. Harron vecem ky tip qe te behet shtet Kosova dhe ky kryeminister u shkaterua Jugu i Shqiperise ne 1997 kur u hapen depot dhe u armatose UCK se te tille politikane kishim edhe ne ne ate periudhe. Nuk u interesonte populli Shqipetar dhe ne vecanti ai i Jugut. Pasi na morren leket hapen dhe depot u beme kerme ne me njeri tjetrin dhe kemi gati 30 vjet ne vend numero. Duhet te kishte derguar ndihme urgjente sic veprojn te gjitha shtetet fqinje ne raste te tilla dhe jo te bej ato deklarime.

 30. rene says:

  ZOR SE GJEN IDJOT ME TE MADH SE KY RAMUUUSHI.
  KY E KA TE SHKRUAR NE BALLE….
  TURP PER KOSOVEN QE PERFAQESOHET NGA PARAMILITARE TE TIPIT RAMUUUUSH.
  A KA INTELEKTUALE KJO KOSOVE.

 31. faredini says:

  Haradinaj dhe Meta dy njerez qe djegin vendin e tyre per hallet e veta. Haradinaj njeri i akuzuar nga gjykata nderkombetare, duke ju trembur drejtesise, kerkon ta djege vendin e tij, Meta, i akuzuar per shantazhe e vrasje, po kerkon ti tregoje eurpoes se po punon shume per vendin, te dy keta felliqesira do takohen ne hage, ti luten zotit te ndajne qeline bashke. Cili do qe ai kosovar intelektual qe do zgjidhte ta drejtonte shtetin e tij nje tutkun si haradinaj, e pse, sepse paska bere luften,po, per aq respektoje, por per tjerat denoje.

 32. Rezorsi says:

  KOKE TRASHE NGATERON POPUJT E NJE KOMBI. TI NUK PO SHKON NË BEOGRAT POR PO VJEN TEK POLLI I LËNDUAR SHQIPETAR AI PËRFAQËSON POPULLIN DHE ISHTE POPULLI DHE SHQIPËRIA QE JU HAPI DYERT NË KOHEN E LUFTËS O GDHE. PAMVARESISHT SË KUSH QEVERI ISHTE NË KRYE. KETE TI NUK E KUPTON APO BËN SIKUR SË KUPTON.

 33. gomari says:

  Cfar meni me kete vellain tim uuuush….
  Dhe ne gomeret kemi te drejte te drejtojme deri sa populli na voton…..
  Thirri mendjes o popull, boll me partizane militare, shikoni perpara se Kosova ka boll intelektuale te rinj e te reja, hiqni dore nga budallenj te tipit Ramush.

 34. Orli says:

  O “gomar”! Nuk ja ka dhene voten gomarit ush ramush,vetem 8% ka marre b.o.l.ja por eshte bere kryegomar me dhune….

 35. I. Neziri says:

  Ne në Kosovë i kemi mbi 20 ministra, rreth 100 zëvendësministra e as vetë qeveria nuk e din sa këshilltarë dhe do bënte mirë Rama t’i kërkonte nga qeveria e Kosovës në ikje gjysmën e tyre. Kosovën do ta lehtësonte sadopak, kurse Tiranën do ta bënte si Prishtinën.

 36. Tironsi says:

  O lope,shqiptaret ne Tirane jane nuk jane te pasur por edhe roja e portes eshte me i zgjuar se sa nhe Ramush pseudopatriot

 37. Kuq e zi says:

  Ju mund ta shani por ka te drejte qe qeveria jone nuk po kry punte e veta
  Imagjinoni humbi zgjedhjet edhe pa kundershtar ne vore,shkoder,etjer
  Haradinaj per interes te kosoves eshte perplasur me shba,be ne rastin e takses
  Me thoni nje rast ne shqiperi qe kemi dal kunder perendimit per interes te shqiperise? Asnjehere per faktin qe te qenit ne qeveri kalon vetem nga pelqimi i perendimit , thaci ka mesuar stilin e tiranes ku se fundi u shpreh kosova nuk do dale kurre kunder shba e be meqe jemi ne fushate po u thote me zgjidhni mua
  A eshte kjo menyra me e mire per te qeverisur popullin tone?

 38. ARDI says:

  SHIKONI ME VEMENDJE A NUK ESHTE SI NE VITET E PARA TE NDRIMIT TE SISTEIT NE SHQIPERI ,KU “MIQTE” ZGJODHEN BERISHEN NE KRYE!KUR NJE I MENCUR IU VERSUL ATYRE QE E REKOMANDUAN KETE LLOJ QENIE DUKE PRETENDUAR QE ESHTE IDOT I LINDUR E DASHAKEQ ,ATA ME BUZEN NE GAZ IU PERGJIGJEN: sHIKO PSE KA TE TILLA KARAKTERISTIKA NE E KEMI VENE NE KRYE TE SHTETIT,SE AI ME IDIOTESINE E TIJ S’KA ME LANE KUR ME U BA SHTET SHQIPERIA KESHTU QE KANE ME VUEJT PREJ SHUM KOHESH DHE ASHTU NDODHI NE REALITET!NJE PERVOJE TE TILLE PO E NDJEKUN EDHE NE KOSOVE KU NU KANE INTERES QE KOSOVA TE BAHET SHPEJT NDRYSHE NE JEMI NJI POPPULL QI TA KTHEJME SHPINEN SHPEJT!Ja PRA PERSE RAMUSHI ESHTE NE KRYE TE KOSOVES SIQ KA KENE BERISHA DJE NE SHQIPERI KU SHKALLMOI JO VETEM NJE VEND POR EDHE TANE SHOQERIN SHQIPTARE PER TE MOS NGREJTUN KOKE KURRE!NDAJ QIM PEKET JANE NE SKENE !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *