VIDEO/ Tërmet edhe gjatë mbledhjes së qeverisë, ministri: Po përpiqem të mos më lëkundet zëri

Shqipëria u godit në mesnatë nga një tjetër tërmet i fortë.

Sipas të dhënave, epiqendra ka qenë 2 kilometra në juglindje të Durrësit, me magnitudë 4.9 gradë të shkallës Richter.

Lëkundjet u ndjenë edhe në Tiranë, ku në ato moment po zhvillohej edhe mbledhja e qeverisë.

Ndërsa ajo transmetohej direkt, u ndje një kërcitje dhe lëkundje e kameras.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili kishte fjalën në ato momente, e ndërpreu për pak caste duke ngritur kokën lart, aq sa një moment ministri tha se “po përpiqem dhe unë të mos më lëkundet zëri”. (TemA)

Tërmet edhe gjatë mbledhjes së qeverisë

Tërmet edhe gjatë mbledhjes së qeverisë

Publiée par Gazeta TemA sur Dimanche 22 septembre 2019

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO/ Tërmet edhe gjatë mbledhjes së qeverisë, ministri: Po përpiqem të mos më lëkundet zëri”

  1. Nik says:

    K/Ministri dhe Ministri i brendshèm mbase kanè humbur pèr momentin ekuilibrin por me nder … kush èsht dikasteri ose personi qè mbulon me pèrgjegjèsi nè raste emergjente qeverinè??Kur tèrmeti po provokon prej dy ditèsh rresht vendin shtabi pèr emergjencèn duhet tè siguroj qeverin nè vend tè sigurt pèr tè vazhduar normalisht punèn dhe jo tè shikojm lèkundjet direkte tèrmeti.Ekzistojn me mijra bunker jo vetèm pèr muze por tè funksionojn edhe pèr ngjarje tè jashtèzakonshme.E imagjinoni vetèm njè sekond sikur tèrmeti tè rrafshonte komplet qeverinè pèr njè munges neglizhence se çfar figure qesharake do tè krijonim nè botè?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *