Artan Fuga: E kujt i intereson se çfarë bëhet në Kosovë, sikur po zgjidhet mbretëresha e Anglisë!

Artan Fuga thotë se zgjedhjet në Kosovë, nuk duhet të kenë ndonjë rëndësi të madhe për shqiptarët.

“Sa keq që politika i ka marrë vendin artit, letërsisë, shkencës, fesë, filozofisë.

Cfarë rënieje!

E çfarë rëndësie ka se kush zgjidhet a nuk zgjidhet kryeministër i Kosovës!!!

A thua se u caktua trashëgimtari a trashëgimtaria e mbretëreshës së Anglisë!

Një këngë e mirë, një dramë e mirë e vendosur në skenë, një studim i mirë ka mijra herë më shumë rëndësi sesa emërimi i një kryeministri!

I kemi kthyer vlerat e njerëzimit mbrapsht!

Na kanë futur në rrugën e budallallikut si komb!

La situazione degli piccoli cani non è buona”, shkruan Fuga.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në “Artan Fuga: E kujt i intereson se çfarë bëhet në Kosovë, sikur po zgjidhet mbretëresha e Anglisë!”

 1. 19 says:

  bravo arten ke fol tamam si burrat kta skan rregullu shpin e vet u ngeli kjo e komshiut pa bo .

  1. Vatra says:

   Ç’jane k’to koqe k’shu mer jahu. Si ky fuga. Neatandral.

  2. Peza says:

   O shqiptare te mjere!
   A nuk e moret vesh se ne Kosove votuan edhe emigrantet jashte Kosoves dhe nuk u be as lufte,as rremuje dhe as u nxorren telashe se nuk kryhet ky votim ne Shqiperi!
   Pse nuk votojne emigrantet ne Shqiperi?
   Kuptohet lehte fare:
   -Emigrantet njohin shume mire realitetin shqiptar,hallet e shumta te prinderve e te afermeve te tyre ne cdo drejtim,por te gjitha keto i krahasojne me rea;tetin ne vendet ku tani jetojne!
   Nuk besoj se do kete shqiptare,qe ta pranojne politiken shqiptare sot si te pa mundur per te ndryshuar!
   Por emigrantet kane sot nje veshtiresi serioze:
   -Propaganda qeveritare dhe media e nenshtuar prej saj nuk u ka lujuar personaliteteve te shumta ne vend qe te afirmohen ne lufte me anti ligjin dhe korrupsionin!
   Pallavrat qe hap vete Rama,se ai eshte kryeministri qe i duhet ketij vendi,apo se pa Ramen nuk do behej asgje ketu,apo se po iku Rama do vije Basha etj,jane shfaqje tipike te nje propagande gebelsiane qe e kane tulatur popullit t’i dorezohet fatit te keq!
   Sindikatat jane zhdukur dhe protesta sot nuk ka as per taksat qe rriten per dite,per cmimin e ujit te piste,por qe shitet si uje i pijshem me nje cmim sa i energjise elektrike,as per rrogat e pensionet qesharake,as per mungesen totale te nje administrate te korruptuar e antipopullore qe e sheh qytetarin si klient per ta xhvatur etj!
   Si perfundim,loja kriminale e vjedhjes se votave,do te marre fund ne se emigrantet do te votojne,se ata,te shperndare ne te gjithe boten nuk u interesojne 100 dollaret e ryshfetit,por vetem demokracia ne vend!
   Kosova e beri prandaj ta beje urgjent edhe Shqiperia!
   Ky te jete nje nga kushtet qe Europa t’ia vere Rames!

 2. Baliu says:

  Ka rendesi shum, sepse deri tash komandantat e kaqubave kan vendosur per artin, shkencen dhe filozofine.

  1. vang says:

   Te intereson ty Fuga kur ndrrohen trashegimtaret e Mbreterise Angleze

 3. katarakti says:

  Si spjegohet qe i japin kaq shume vend ketij budallait?! Ky edhe fytyren e ka prej idioti.

 4. Genti says:

  Qenke budalla, po budalla fare.
  Eshte trashgimtari i mbreterise se Anglise me i rendesishem????

  PS: Per quanto rigurda l’italiano (La situazione degli piccoli cani non è buona), se non lo sai, meglio evitare…..sei meno scemo.

 5. Olsi says:

  Ik o loqe, mininumi je i rrjedhur.
  Fajet qe nuk art, filozofi, etj, nuk i ka Kosova.
  Ku ishe o mendjeditur qe ta thoje nje fjale kur Shqiperine po e bastardonin, prej 30 vjetesh apo me shume ?

 6. Epo tani ... 🤷🏿‍♂️ says:

  Fuga, nje dordolec tjeter.

 7. turi says:

  Hajvan me gjithe lecka

 8. Andi says:

  Cfare rendesie ka per ne trashegimtari i Anglise?!?!? Kryeministri i Kosoves eshte gjysma e kombit shqiptar! Je zhgenjim total Fuga, here pas here.

 9. Aksi says:

  Prandaj dhe ti profesor flet vetem per art, libra, muzike klasike dhe shkence… Po te mos ishte kjo e gjora politike, ti i pari s’do kishe c’te shkruaje, e mbi te gjitha s’do te te lexonte njeri. Keshtu te pakten hedh nje gur te budallallekut ne lume ti, e vrapojme ne te mencurit te te kundershtojme. Sa per mbretereshen e Anglise nuk e kuptoj pse do duhej te kishte me shume rendesi se KM i shqiptareve pertej kufirit. Mjere ata studente qe u ke dhene e u jep mesim ti.

 10. Lame Sinjari says:

  Tan Fuga, je koqe kandari.
  Je psikopat.
  Je i çmendur.
  Je njeri shpirt keq, si yt atë.
  Je pa karakter.
  Je wen bir qeni.
  Je, e çnuk je …….

 11. bosi1 says:

  Ka shume rendesi madje , dhe ti nuk e shef dot.
  U bene zgjedhjet dje dhe rezultatet dolen dje naten, pra dolen shume shpejt.
  Pa kujtohu njehere se sa kohe duam ne ne shqiperi qe te nxjerrim rezultatet?? 1 jave per rezultatet jo zyrtare dhe 3 muaj per rezultatet zyrtare.
  Pra ka kohe te mjaftueshme per manipulime.

 12. Tin Tin says:

  Kosova na interesting se jemi nji komb,keta Fuga qenkan si Fis te tredhur.mendjen e ketyre merrka Ramuti qe na boshatisi vendin dhe vetem pleq Shikoni kudo.

 13. Dymi says:

  Dhe pastaj thone qe ky tipi eshte akadem-ik. Ku ka mend koqja?!?!

 14. Tango says:

  O Zot! Ky idioti noterik , qe I thote vetes “ akademik” interesohet më shume për mbretereshen e Anglise se sa për vendin e tije ! I them ketij injorantit se HM Mbreteresha e Anglise, nuk zgjdhet por trashegohet nga brezi në brez nga gjaku Mbreteror!
  P.S.
  Ju lutem mos nxirni me foto të ketij lugati!

 15. Neutrino says:

  Komb nuk kemi qenë ndonjëherë. Dhe budallenj jemi pa kufi. Na ka gënjyer mendja se do bëhemi komb. Ul në kafe duke pritur që të na i sjellë plaku i Vitit të Ri

 16. Ramodani says:

  Ke ikur per lesh bubi o i ashtuquajtur akademik.Qysh kur te paguan honoraret Ilir Meta dhe Lsi ja nuk te intersojne ty zgjedhjet e Kosoves. Kush eshte kontributi tend per kete vend o palaco, vec fjale percarese dhe rufianllek.

 17. naimi says:

  Faqezi.Turpi I akademis shqiptare.Prandaj jemi aty ku jemi sot.Shikoni perparimin ne cdo ane te vllazenve Kosovar.Sa hapa jane para nesh.E ndryshimet cilesore fillojne nga akademit ku patjeter te gjithe akademiket shqiptaret te Koseves ndryshojne nga cilesia e punes tyre totalisht nga koleget shqiptar totalisht te vjetur e e paafte.Shikoni sportin cfar ndryshimesh cilesore,shikojeni patriotizmin e shqiptareve te kosoves .Shikojeni rreagimin e drejtuesve politik Kosovar e krahasojeni me rreagimin vullgar,te ndyre,mashtues e rrugac te drejtusve partiak te shtetit meme.Shikojeni reagimin e opozites kosovare me at opozite vagabonde shqiptare ku strategjia e tyre asht strategji rruge,genjeshtes e mashtrimit,manipulimit e baltosjen e cdo gjeje.Shikojeni e krahasojeni stategjin destructive, diskretituese,kriminalizuese te opozites tone me ate kosovare.Shikojeni zgjedhjet numrimin e votave e reagimin e protogonistave te partive ne zgjedhje pergezimet e tyre per fituesit e krahasojeni me opoziten shqiptare.Sa prapa jemi e nje rol jo te vogel ka antaret e akademis shqiptare e ne vecanti ky”akademik filozof” zagar I “parave”

 18. Ben says:

  Sa mjerane eshte ky popull e tregojne gjith keto komente …sa banale e te turpshme .
  Nuk mund te hidhet balte per kedo e jo me pak per nje studiues e qytetar i maturuar prejkohesh
  Kembanat bien per ata qe kane veshe thote nje fjale e urte.Z Fuga ka kohe qe ngre me te drejte shqetesime te drejta por ketu ne vendin tone te bekuar nga zoti e te keq menaxhuar nga pusht…..tetaret nuk po duket drite ne tunel akoma .shpresojme qe nje brez i ri te vije shpejt e te filloje ndryshimi edhe ne shqiperi sic po ndyshon edhe kosova .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *