VIDEO: Stadiumi “Arena Kombëtare” drejt përfundimit, gati për Francën

Stadiumi i ri Kombëtar është thuajse drejt përfundimit, teksa kryeministri Edi Rama ka premtuar se ndeshja me Francën do të luhet pikërisht në ish stadiumin Qemal Stafa, që momentalisht nuk ka një emër.

Në videot e mëposhtme të siguruara nga Top Channel mund të shikoni se gjithçka është drejt përfundimit teksa mbeten vetëm detajet e vogla që ai të jetë gati.

Shqipëria ndeshjet e radhës i ka jashtë fushe, kundër Turqisë më datë 11 tetor dhe me Moldavinë më datë 14 tetor.

Ndeshjet e kombëtares mund ti ndiqni në platformën Digitalb.

Më pas në datën 14 nëntor do të presim Andorën dhe me 17 nëntor ndeshemi kundër Francës, në stadiumin më të ri që do i shtohet vendit pas rikonstruksionit.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO: Stadiumi “Arena Kombëtare” drejt përfundimit, gati për Francën”

  1. serdika says:

    Stadium si kjoske teneqesh. Qytetaret e tiranes do ta kene tmerr sa here te behet ndeshje se do bllokohen rruget, nje stres me shume per tironsit. Ku eshte pare stadium ne mes te kryeqytetit, pirdh pirdh thone ata qe kane perfituar dhe jane aksionere.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *