Nora Malaj i shkruan të shoqit: Ti je burri që do të ëndërronte ta kishte çdo grua, faleminderit që ekziston

Ish-deputetja e LSI-së, Norma Malaj, bën 31 vjet e martuar.

Me këtë rast, ajo ka shkruajtur një letër për të shoqin, për të cilin thotë se do të ëndërronte ta kishte çdo grua.

“Dy fjalë për ne të dy!

Sot në përvjetorin e 31 të marteses sonë, ishte po aq dite e bukur dhe me diell, siç ishte atë ditë kur u martuam! Kanë kaluar plot 31 vjet! Edhe fotoja e asaj dite ishte bardhë e zi.

Më kujtohet që kam qenë ndër nuset e para që vesha përtej fustanit të bardhë dhe kapeles , ndryshe nga të tjerët edhe një fustan jeshil , që për kohën atëhere ishte një risi. 

Më kujtohet që në atë kohë për të bere floket me onde duhej t’i beje permanent , me ca hekura të tmerrshem mbi kokë dhe nja 10 ore te mira , duke i futur ne ca tasa për t’u thare.

E me pas ,duhet te mbaje tere naten mbi kokë bikutina hekuri dhe floket te bera me birre qe te qendronin, se atehere nuk kishte llak per floket. 

Nje torturë e vërtetë pēr t’u bere e buku! Po kjo ishte koha dhe ne donim të gëzonim e të jepnim mē të mirën tonë. Ishte një ditë të bukur dasma jonë! Me shume njerez, që sot nuk janë më, me plot gëzim e me shumë dashuri .. 

Kështu e filluam jetën ne të dy dhe ja sot jemi gjyshër, me nje super mbesë që na e lumturuar shpirtin dhe na fal gëzime e dashuri. Tani jemi ne atë fazë të jetës që po provojmë mjaltin e mjaltit!

E teksa vitet ikin një nga një, ndjej se ajo që është shtuar më shumë ,është dashuria e mirënjohja që kemi për njëri- tjetrin…

Ajo është rritur dhe është bërë thesari më i madh që ne të dy kemi. Mirënjohja , dashuria , përkushtimi më bëjnë sot më nostalgjike. E teksa ndjej që 31 vite kanë kaluar, duket sikur kanë qenë vec një cast! Faleminderit gjysma ime me e mirë!

Pa frikë për ty do të thoja që ti je ai burrë që do ta ëndërronte ta kishte çdo grua. Faleminderit që më ke ndihmuar,  mbështetur e ke qenë krahë meje, në të mirë e në të keq, derisa vdekja të na ndaj. Zoti të bekoftë gjysma ime më e mirë. Faleminderit që ekziston”, shkruan Malaj, që ka postuar edhe dy foto të bëra ditën e martesës.(TemA)

38 komente në “Nora Malaj i shkruan të shoqit: Ti je burri që do të ëndërronte ta kishte çdo grua, faleminderit që ekziston”

 1. Kaonia says:

  Nuk eshte mire te komentosh per jeten private te tjetrit po e ke tepruar pak me kete mashkullin e endrraveve te c do femre.

 2. Muli says:

  Kush eshte burri aty?

  1. Arti says:

   😉😀😂😂😂

  2. vang says:

   Nuk te vjen nje si perzierje ne stomak? Une mendoja se ai ishte me nje sherbim heroik ose kishte vdekur.(Nuk vjen e keqja nga goja), ai paste jeten e gjate por nuk di sesi del pi kafe e nuk i vjen pak si zor se mos vertet grate e tjera e shohin me ate sy sic thote e shoqja. Apo ishalla nuk ja ka cu letren postieri ne shtepi e do jete ngaterruar???? HI hi hi

 3. alphade says:

  Bo-booooo , sa paske vuajtur me bikotinat moj zonja Nora ?!
  Fajin e kishte regjimi !!!

 4. Ishja says:

  Mbas gjithe asaj llafollogjie per bukurine ke dale nuse e shemtuar , te pakten e ruaje si te bukur per veten tende . Fytyra eshte pasqyre e shpirtit gje qe vertetohet me gjithe ato qe ke nxjere nga goja o shoqe e Monikes. Si gjithkujt jeten ta ka dhene zoti e shijoje , por te keqiat jo , prandaj reflekto edhe per ato

 5. SENTIMENTI says:

  O Nora,
  Burre me kaqol dhe gallof, pallosh dhe halldup, gagac dhe thuthuq, tru thare dhe koke ndryshkur, matuf dhe i rrjedhur, i shtreber dhe i shemtuar, me vrime te zeze ne tru dhe jo ne mjekerr, s’ke ku gjen ne dynja. Shyqyr qe te ka kapur ty moj buallice dhe mjekerr vrime, se shemtire tjeter qe ta kalonte ty , zore se do gjente.

  1. BLLOKMENI says:

   Eh moj Nora, jeta eshte e veshtire, keto qe thua me kujtojne dashurine tek filmi “FORREST GUME”.

 6. Drejtësia says:

  Ik ore pirdhu me gjith burr
  Keq per keto idjotizma jemi tani

 7. Roberto says:

  Ik o Nora se na cave trapin. Futi nje te qare qe te te shikoje Iliri me Moniken dhe te mendojne se ti pervec burrit”ndjen” vertet dhe per popullin tend………..

 8. RROFTÈ HASHIM THAÇI says:

  Nora BUNDRRA éshté Burré pér veten e saj dhe Nuk ka asnjè Lidhje me Qénien Femér !!!!! Pu pu pu pu pu Mos e Dhèntè Zoti tè kesh Nora BALENÈN pér GRUA ???!!!! O NÉNE O NÉNE!

  1. shqip says:

   Ku e ka burrin kjo , ne kurbet? Po ti mi Nora mund t’ja thoje me goje burrit, apo deshe qe t’na e thuash ne . Nejse, ti dhe burri te jeni mire, po publikut pak ose aspak i intereson se me se i leve floket ti. Bere gjithe ate hartim, dhe tema paskeshin qene bigudinat e hekurit dhe birra ne vend te llakut. Ti qofsh o Nora, po ai burre ziu hiqka goxha me nje si ty.

  2. Ben says:

   Pune katunaresh qe kane ardhe ne qytet.

   1. Qimi says:

    Si nuk tregoi ndonje gje me se e rruajti pjeshken,apo nuk lejohesh atehere?
    Po naten e pare me cilin fjeti?etj.

 9. Njutoni says:

  Ha. Aaaaaa…..ahhhhaaaaa
  Plaku si fmija..

 10. Sara says:

  DHE ME BRIRET PLOT DEGEZIME SI DRE ARKTIKU…..

 11. bureto says:

  Një letër normale brenda një familje dhe kaq. Të shprehësh ndjenjat e tua për bashkëshortin apo bashkëshorten gjithashtu. Po cili do të ishte impakti i këtij lajmi në publik nuk kuptohet. Nora është sociologe dhe nëpërmjet përvjetorit të saj, të mund të jepte ndonjë mesazh që të shërbente në një kuadër më të gjerë dhe jo të mbetej thjesht një shprehje emocionale bashkëshortit të saj. Parë kështu mendoj se ky dedikim, po, do kishte kuptim. Për më tepër që duke mos qenë kështu, duket si e pavend që të zejë vend në faqet e një gazete online apo dhe më gjerë. Sidoqoftë kjo është e drejtë e gazetës që ta bëjë, pavarësisht opinionit tim.

 12. Alb says:

  Te gjithe jemi njerez…

 13. Si është puna🧐🧐?? says:

  Çfarë don të mbuloj kjo, me këto përalla?

 14. demo says:

  Duhet te jesh martuar e madhe,znj.Nora.E ke marre burrin me te vogel se veten.

 15. moni says:

  Nora vajto me mire per Lesheline, se me duket do te punosohesh si vajtice ne te ardhmen….

 16. loku says:

  Deri sa te mban ty eshte i mire moj RRK…

 17. Gjergj says:

  Veçanerisht te bukura ishin vitet kur Nora jepte mesim në gjimnazin “Qemal Stafa”, e mbeshtetur shume bujarisht nga drejtori i asaj kohe, i nderuari Gjergj Zaharia…

 18. Arta says:

  E paska rrocken e madhe Aty e ka llafin ajo

 19. Na nakstosi stomakun . says:

  Kjo i di të tëra , si vetja .
  Po na bën të urrejmë femrën .🤮🤮

 20. Adi says:

  Po mire Nora trape dhe hajde de…po keta te gazetes cfare muti duan qe na servirin lajme te tilla…aaa pika Norees…gazetes…e ne qe lexojme keto

 21. Labi says:

  Dikush te me shpjegoje nevojen e dikujt per t’i dergusr msg burrit ne “wall” te fb !
  Qe kur intimiteto behet me i bukur kur ndahet me te tjeret?!

 22. Toni says:

  Paska hunden e madhe prandaj. Dihet se kush ka hunden e madhe ka dhe ate mikun te madh.

 23. TIRONA says:

  Eshte mendjelehtesi te komentosh jeten private kur s’je askush.
  Cfare te vecante nga te tjeret, ti ke dhe ndjen ?
  Mendja,eshte gje e madhe ,ose nje grusht me miza !

 24. juristi says:

  Vetem nje vlere ka yt shoq moj karroc me rimorkio.Qe ka arritur e te duroje ty

 25. PO , PO says:

  Une kujtova se mos ishte Grida , sa pa e lexuar artikullin .
  Nje prerje kane keto bucet e Saliut dhe te Ilirit !

 26. Arti says:

  Eh moj Nora! Burrit, keto fjale thuaja ne vesh. Apo i ndave me ne, se ai nuk ta var me?
  Sa me te bukura fjalet, aq me e thelle thika pas shpine. E di vete ti … 😉🤷✊

 27. BRSS says:

  NA EMOCIONOVE PA MAS MOJ DOSE LSI TE SHKERDHEFSHA ROBTE PO KUJT I PLASI TRAPI PER ATE GOGOLIN QE KE TI MOJ OAÇAVURE

 28. Goni says:

  Here tjeter po presim pervojen e zonjes sistemimin e leshit te mikut se per floket ka vite qe na ka vene ne dijeni.

 29. Qimi says:

  Si nuk tregoi ndonje gje me se e rruajti pjeshken,apo nuk lejohesh atehere?
  Po naten e pare me cilin fjeti?etj.

 30. qazim says:

  Me duket gjeja me e panatyreshme,me teatrale e me fshatareske te komentosh per vehten e per familjen tende ne rrjetet sociale.Ata qe e bejne kete e qe postojne foto personale e familjare,me e pakta jane idiote.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *