VIDEO/ Policia nuk lejon Crvena Zvezdën të hyjë në Kosovë, i detyron të kthehen andej nga erdhën

Policia e Kosovës ka marrë vendimin që autobusi me futbollistët e Crvena Zvezdës, të mos lejohet të futet në territorin kosovar.Poli

Klubi serb ishte nisur drejt Zveçanit për të luajtur me Trepçën nga Mitrovica Veriore, në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Serbisë.

Autobusi me futbollistët e ekipit serb është ndaluar nga policia në pikën kufitare të Jarinës, të cilët i kanë kthyer ata pas andej nga erdhën.

Përveç Crvena Zvezdës, hyrja në territorin e Kosovës i është ndaluar edhe tifozëve të këtij ekipi, të cilët ishin nisur për të përkrahur skuadrën e tyre.Zvezdaa-1

Pasi e kishin të pamundur të kalonin pikën kufitare, autobusi me futbollistët dhe tifozët është kthyer pas nga policia kosovare.

Për më shumë shikoni videon kur policia i kthen pas serbët:

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Policia nuk lejon Crvena Zvezdën të hyjë në Kosovë, i detyron të kthehen andej nga erdhën”

 1. Messerschmidt says:

  Bravo ju qofte po i dilni vendit per zot jo si keto kurvat tona ketu !

 2. undefined says:

  Bravo ju qofte…jo si bucet tona qe i kane bere i zap nje tufe jevgjito-libaneze nga Athina dhe disa kolon 300 te dergjur ketyre aneve dikur per nje kothere buke e qe sot na bejn “grekun”….

 3. Niku says:

  Jeni mjerane. C’lidhje ka nje skuader futbolli me politiken Serbe ndaj Kosoves, apo anasjelltas. E pa besushme qe ne 2019 ndodh te ndalohet nje skuader se do shkoj te luaj nje ndeshje. E mos ngulni kembe me idiotesira qe po hynte ne teritor Kosovar, sepse mjaft te shohesh qe skuadra e Vaduz (Lichtenstein) luan ne kategorine e dyte Zviceriiane. Sikur Zvicrs ti ndaloj ne kufi cdo here i bie mos luajne kurre futboll. Sido qofte nuk kemi pse qarravitemi kur na cveshin neper aeroportet e botes para se te na lene te kalojme. Ne bejme me shume i kthejme mbrapsh…?!

  1. ....... says:

   I thone nje fjale…kur nuk ke njohuri….mbylle ate hale….do te ishte gjeja me e mire…

 4. El Topo says:

  Nuk i ka bere njeri zap askush ne Shqiperi e per me teper jevgjit neo grek e per me teper 300 evrot arumun neo grek te dropullit qe konsiderohen me poshte se jevgjit dhe jane te ardhur si argat ne keto toka.

  Mos harro se me 70 neo grek u shpallen non grata e me pas mbi 200 te tjere nuk u lejuan te hyjne me ne Shqiperi.

 5. Glauk says:

  Jevgjit dhe bucet serve keshtu e meritojne.

  Sa me keq tjua besh, me shume te duan.

Lini një Përgjigje te Messerschmidt Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *