DETAJET/ 30-vjeçarja nga Kajava rrëfen momentet e tmerrit: Po darkoja me Bledin dhe dy burra të tjerë kur Dritani i ra dritares me kallashnikov, nuk i kisha të dashur por thjesht shokë që donin të më ndihmonin

E konsideruar si “mollë sherri” për ngjarjen që tronditi qytetin e Kavajës, Marsida Qatja ka folur për të treguar versionin e saj të ngjarjes së rëndë.

Në intervistën për “News24”, 30-vjeçarja tregoi disa nga detajet për ngjarjen ku u vra 41-vjeçari Dritan Haxholli dhe u plagos polici Bledar Toçi.

Ajo tha se 41-vjeçari Haxholli hyri nga dritarja dhe qëlloi me breshëri kallashnikovi, por u vra nga polici Toçi, që ishte duke darkuar me Qatjan dhe dy burra të tjerë.

“Ndjehem shumë keq. Jo pa qëllim doja të kontaktoja me ju, sepse nuk janë të vërteta fare që ishte ishte i dashuri.

Personi na kërcënonte, i binte dritares. Kërkova ndihmën e Bledarit, shokut tonë, meqë ishte dhe polic.

Nuk mendoja se do arrinte situata deri këtu. I thashë se jam me fëmijë dhe ai na shqetëson.

Bledi tha se do më ndihmonte, se do e zgjidhte si njeri, meqë isha femër e vetme, me fëmijë.

Ndërkohë, që unë isha me shokun tim Xhulion, Bledi khhste 15 minuta që kishte hyrë brenda.

Dritani i ra dritares me armë, unë i kërkova të hynte brenda. Ai filloi të qëllonte direkt me armë.

Polici, që ishte dhe shoku jonë, u vetëmbrojt normalisht, se po na vriste dhe mua me djalin e vogël, nuk kishte fëmijë të tjerë brenda.

Më vjen keq për motrën, që është cenuar për punën e agjencisë. Motra ime s’ka të bëjë fare me këtë çështje.

As në agjenci s’ka hyrë ndonjëherë, as bileta fiktive, as kontakte, madje s’kemi pas as shoqëri të përbashkët.

Unë jam dhe e martuar, jo më larg se sot me vjen një letër nga burri im, që shkruhen fjalët nga më të ndryshmet.

Unë e kaloj shumë mirë me atë, më do dhe e dua. Kam një marrëdhënie shumë të mirë me burrin, iki njëherë në muaj dhe e takoj në Gjermani, pasi është në burg.

Këta kanë arritur, qoftë te motra, qoftë tek unë, deri në shkatërrim familje.

Mua më vjen keq dhe për viktimën, pasi edhe atë e kishim shok, nuk është se nuk kishim kontakte”, tha Qatja.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “DETAJET/ 30-vjeçarja nga Kajava rrëfen momentet e tmerrit: Po darkoja me Bledin dhe dy burra të tjerë kur Dritani i ra dritares me kallashnikov, nuk i kisha të dashur por thjesht shokë që donin të më ndihmonin”

 1. GAZETARJA says:

  SA femer moderne motra. KJo duhet marre shembull moj gra !

  1. @abc says:

   Trime e mirë me shokë shumë!

 2. Fiktivi says:

  “Po darkonte me pica e sallata”. Ky duket si atentat i dale duarsh. Maskarenjte. Kjo histori vjen ere.

 3. Listen mbare says:

  Kjo karakurve duhet te vritet sepse do marre toce kolerrkurvash dhe hoxholle kara,ne qafe

 4. Bledi says:

  Si ishte kjo histori ? kjo goca paska burrin ne burg i fut 1 rruge Gjermanie ja ben ku ku jam ketu shpirti po te ruaj nderin
  Pastaj vjen ne shtepi i vjen tjetri me kallash dhe le kockat po kjo kishte frike ta vriste vete se nuk i bente dora se e kishte pasur shok dhe i vjen keq qe ndodhi keshtu
  Ky polici shoku i rradhes ma hengri burgun si qofte ke daja (sa te embel e paska motra vaginen)
  2 ne burg 1 ne varr tjetri paska shpetu per qime
  Po kesaj i vjen keq dhe do qe ta sqaroje qe mos ta keqkuptojne te tjeret se per kete ka shume rendesi çfare do thote bota.
  Nejse me burrin ne burg mos te lente zoti pa shok

 5. alex says:

  burrin ne burg dhe kjo ne shtepi me 3 shoke meshkuj, kjo me duket se nuk ka shoqe por vetem shoke, te shketet burra qe erdhen te gjithe menjehere ne te njejten kohe, e thone pastaj pse burrat vrasin femrat, shikoni se ç’bejne buçet.

 6. Tur durrsaku says:

  HAKDE TJETRI.KUSH E LA RRADHEN
  ..KJO CA I FUSKA ME BURG.DJE CA NE VARR…

 7. FLUTURA says:

  Gruaja me shoke shume
  Merre lume kete pune

 8. alphade says:

  Rrote k…..ve……! Te gjithe ne burg keta delenxhinj kavajas qe mendja
  e tyre e semure i rreh gjithemone aty,te “Xhybja”……..Zor ta kuptoni
  pse kam folur per “Xhyben” ,si personazh real i viteve 50-te……….!

 9. rexha 10 says:

  ME DUKET SI DICKA E PARA PREGATITUR. BEHET FJALE NE OREN 4 TE MENGJEZIT ,DHE JU PO DARKONIT.
  MEGJITHSE NUKE ESHTE RASTI I PARE TE PAKTEN SHMAGENI JETET E NJERZEVE ,SEPSE EDHE AI E KISHTE NJE NENE PER TA MBAJTUR.
  ME NJE FARE MYNYRE NENA DO TI USHQEJE FEMIJET E SAJE. CFARE NUKE BENE NJE NENE PER TE MBROJTUR E RRITUR FEMIJET.

 10. Fuck Islam says:

  E Nuk ka te bej me to ! Por jan Djem te mire .
  Polici qe po darkonte me Zonjen nga Kavaja , qe vrau Kriminelin ,Kjo thote qe duhet ta ngren ne detyre se e ndihmoj ,te Vrase nje Te kerkuar nga shteti qe kjo ska te bej me te por ha e pi e qiqrra me te ..2 te tjeret se aty qenka stacion Treni ne Kine ,ose Rralla e pleqve te Pencioni ,se nga Dritarja hyka te gjithe ..dhe plus TER LAGJIA E NJEH PER VAJZE SHUME TE SJELLSHME NUK I THITE JO KUJT …DHE MEQE ESHTE SHUME E TRONDITUR NGA NGJARJA QE I NDODHI ..PPASTRON KRIMIN E BERE NGA SHOKU I SAJ POLIC VETE ..DHE BUZEQESH ..ESHTE KRENARE ..BRAVO ..SHUME BRAVO ..NE PARLAMENT kete VAJZEN ESHTE me teper se Dipllomate ..Bravo

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *