Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD Albana Vokshi

Gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka dënuar sot ish-deputeten e Partisë Demokratike, Albana Vokshi për akuzën e shpifjes ndaj kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Vendimi u mor paraditen e sotme dhe sipas verdiktit të gjykatës, ish-deputetja e PD-së, i detyrohet t’i paguajë një dëmshpërblim moral prej 1 milion lekësh kryetarit të Bashkisë së Tiranës. Veliaj e kishte paditur Vokshin për shpifje, lidhur me disa deklarata qe ish deputetja demokrate kishte bere nga selia e PD.

Pak kohë më parë kryebashkiaku Veliaj fitoi gjyqin edhe ndaj ish-këshilltarit të PD-së, Akil Kraja, i cili u denua për shpifje. Lekët e dëmshpërblimit prej 1 milion lekësh Veliaj i dhuroi për pajisjen me kompjutera të shkollës “Isa Boletini” në Kodër-Kamzë.

Kryebashkiaku Veliaj ka deklaruar se lekët e dëmshpërblimit për çdo gjyq me deputetët e PD do të shkojnë direkt në “Fondin e Edukimit”, i cili është krijuar për të mbështetur çerdhet, kopshtet, bibliotekat e shkollave, nxënësit e mirë të çdo komuniteti, me libra, kompjutera apo materiale mësimore.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Gjykata e Tiranës dënon për shpifje ish-deputeten e PD Albana Vokshi”

 1. Xeni pa qime says:

  PD KA VETEM DEBILA

 2. Lapi says:

  Nje grua pa mend si kjo gjynah tejete deputete se ia neverit njerezve pd-ne. Trape pa mend.

 3. 12333 says:

  MERO GELBAZA KELLIRA JA LEPI QIMET E BYTHES BURRIT TE ALBANA VOKSHIT

  1. Albana_zonja_burri says:

   Albana nuk ka burre por bashkejetues, dmth nuk flen dot vetem naten se ka frike nga erresira.

  1. Ceni says:

   Oh cfare Lope! Si fytyren dhe trurin.

 4. Like floriri says:

  Nuk ka zgjuarsi,por nuk e di ci pelqen PD kesaj femre, mbase vetem paret e bashkejetuesit.

 5. Tropo says:

  Bastardet e pd….hajdute kriminele…ordinere shpifes..

 6. Tropoja says:

  Albana me vjen keq per buzet e tua ,me pare do te paguash gjoben 1 miljoneshe dhe c’fare te teproje do te shkojne per te trajtuar buzet me gjilpera.Ne qoftese Albana buzelopa do te na mungoje ne media fajin e kane buzet qe nuk po i trajton ne kohe.Mungese finamciale i falet

 7. gejsi says:

  Ne ka femer n njeri qe e ka henger ne politiken qe ben PDja, duke dhe vetem duke bertitur kot, eshte kjo Vokshi, qe si hyn ne pune kurkujt ne bote, vetem qe ka koken me te madhen ne çmimin gines. Nuk di pse dhe çfar vlerash ka pasur kur e mori Berisha dhe çfar i ka mbetur qe e mban Basha. Se kuptojne se me te tille parazite nuk mundet me ju besuar me. Edhe nje here, çfar vlere ka kjo ne PD, vetem se bertet, kaq. Z. Basha, jepi drejtim kesaj,e mbylli ciklin kjo, me te bertitura kujton se na mbushi mendjen sa shum ka bere per PD dhe shqiptaret.

 8. Protestuesi says:

  Llap e llap e u bë zhapë!
  Ne pd keshtu jane te gjithe, se mos vetem kjo zhapa eshte per te denuar. Keta jane turpi i pulitikes shqiptare.J azek!

 9. luani says:

  Kujdes se po te futet ndonje gje ne goje .

 10. xhoxhi says:

  Atëherë duhen falnderuar ata të opozitës që shpifin sepse shkojnë në gjyq dhe duke u dënuar paratë shkojnë për bashkinë.Sa më shumë shpifje aq më mirë….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *