Protesta e banorëve te policia, çuni i Fahriut kërcenon Ramën: Do i jap përgjigje pa mëshirë, sot tubim pa afat

Klevis Balliu u shpreh se protesta pasditen e sotme do të vijojë pavarësisht hyrjes në fuqi të ndryshimeve të Kodit Penal.

Balliu akuzoi kryeministrin Rama për arrestimet dhe tha se do i japë përgjigje pa mëshirë.

Janë arrestuar tre persona në mënyrë të paligjshme, anti kushtetuese, pasi nuk ka pasur asnjë përplasje dhe asnjë problem. Nuk ka asnjë ligj që ndalon të drejtën për të protestuar. Jeni i dezinformuar, pasi nuk është bllokim rruge, por protestë, këto janë në protestë, nuk ka lidhje bllokimi i rrugës. 

Nuk do të dalë nipi i Spiro Kolekës që të rikthejë nenin 55, ata që janë arrestuar janë arrestuar kundërshtim të ligjit. Kur u ndaloi të drejtën për të protestuar, Spiro Kali. Ky provokim që u ka ardhur banorëve të Unazës mund të sjellë dhe cfarë do që të sjellë përplasje apo gjithcka tjetër erdhi gjithcka si shkak i provokimit të Ramës.

 Është Rama shkaktari që Rama është këtu. Banorët kishin 12 muaj në protestë pa asnjë incident, ndërsa ky i arrestoi, pasojat janë përgjegjësi e tij. Nuk e di cfarë do të ndodhë, por gjithcka ndodh është faji i tij. Përgjigja jonë ndaj bandave do të jetë e shpejtë e pamëshirshme.

Duhet dialog me banorët. Sot jemi në një moment kritik për hapjen e negociatave, ndërsa ky vjen dhe arreston njerëz të pafajshëm. Ky nuk merret me kushtet e Europës por do të hapë vizat me Serbinë. 

Do ta mbrojmë pluralizmin me gjak. U them policëve hapni sytë, pasi Rama është në ditët e fundit dhe ata që zbatojnë urdhrat do të mbajnë përgjegjësi. Sot protesta do të vijojë në 18:30 dhe nuk e di sa do të vijojë, do ta vendosin banorët“, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Protesta e banorëve te policia, çuni i Fahriut kërcenon Ramën: Do i jap përgjigje pa mëshirë, sot tubim pa afat”

 1. ilir says:

  Po me kete torrollakun do beje politike PD. Sa poshte ka rene.

  1. Beladona says:

   Ha nje M.U.T te madh se tjeter gje nuk dini te beni.
   Poshtersira, qe duheni hedhur ne koshin e plehrave.

 2. Alumi says:

  Te bej lemsh nje qytet ky pis burre tregon se Rama ka deshtuar ne qdo aspekt dhe duhet te largohet. Ka me keq se bllokoje rrugen djali i Fahri Balliut?

 3. Arti says:

  Perveç briskut, mos harro dhe shkumen, o vellai i Blegerimes, se Gerdecit! 🤸🏽‍♀️

 4. fahriu says:

  IK MOR BAJGE,SE QELBE DYNJANE,PO C’PUNE KAM UNE SI QYTETAR,ME JU TRIMAT E UNAZES,UNE DUA NGA SHTETI QE NE C’DO KOHE RRUGA TE JETE E LIRE,KURSE TI SHKERDHATE,QE JE KAQ TRIM,MERR TE TATE E C’KE NE SHPI DHE DIL ATY TA SHOHESH P.S,LEGEN

 5. kujtimi says:

  Aman or balliu i vogel pak meshire per policine!!! More debil po policine e provove dhe provoje perseri se nuk do te merret gjithmone me ty e sojin tend. Plasni ne burg keto qelbesira, pasi jane bere shqetesim per qarkullimin e qytetareve ne zonen e unazes.

 6. Franci says:

  Perse nuk e plasin brenda kete shurraqin e Fahri paçes.Kapeni per flokesh e plaseni brenda kete funderrine qe ka shkelur me dhjetra here ligjin.

 7. Lajmesi says:

  Keta Ballinjte ulerasin si derrat.

 8. Protestuesi says:

  Kur do ta kuptoje ky cuni i barifalliut se eshte degjenerate e atit?! Barifalliu eshte nje monster dhe ky cuni nje metamorfoze ne proces e monstres, tek i cili do te trashegohen te gjithe tiparet e eterve te tij pararendes…

 9. H says:

  Ky qenka horizonti politik i ketij loqes ? Ju zaptoni tokat, shkelni ligjin dhe ju keni të drejtë. Nuk ka faj hollanda, franca dhe tjerët që nuk i duan këta derra në Evropë .

 10. Rakipi says:

  Doli ky shurra i Fahri Leshit. Ky ishte per ne stallen e derrave jo per deputet sic e vuri Lulua.

 11. lori says:

  O idiot ke disa muaj qe pellet se Ramen do e terheqesh zvar.Por nuk thua kur, mor trimi I Fahriut.Keni nje vit rradhazi nat e dite qe po perpiqeni te destabilizoni vendin ne te gjitha mendyrat e inskenime holivudiane “tip “babale”.Tani duket ju ka ardhe fundi: do arrestohesh e do denohesh ti e gjithe ato protestues qe sfiduan kushtetunen e ligjet e shtetit e ndihmes aktiv I mprojtjes hajduteve te Astritit qe tashma kerkojne shperblim per gjene e vjedhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *