Në janar, shtohet një kategori e re: Cilat janë 5 kategoritë e makinave për të cilat nuk paguhen taksat në Shqipëri?

Nga janari i vitit të ardhshëm, kategorisë së makinave për të cilat nuk do të paguhen taksa do t’i shtohet një kategori e re, ajo e automjeteve të koleksionit.

Aktualisht janë 5 kategori automjetesh për të cilat nuk paguhen taksa:

-Mjetet në pronësi të ambasadave dhe organizatave ndërkombëtare

-Mjetet në pronësi në personave me aftësi të kufizuara

-Makinat bujqësore

-Makinat e bllokuara me vendim gjykatë apo prokurorie

-Makinat për të cilat pronarët kanë deklaruar se nuk do të qarkullojnë gjatë vitit kalendarik

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Në janar, shtohet një kategori e re: Cilat janë 5 kategoritë e makinave për të cilat nuk paguhen taksat në Shqipëri?”

 1. xyz says:

  Po makinat elektrike?Apo hiç!

 2. dulla says:

  Taksa, taksa, taksa, ne cdo vend taksa, dhe per te bere shurren taksa, ne cdo qoshe te Tirones per te parkuar taksa,….. 7 vjet asnje rritje rroge e pensioni, prandaj jemi vendi i trete ne bote per rroga e pensione me te uleta.
  O EDI ULI DHE PAK RROGAT DHE PENSIONET QE TE DALIM VENDI I PARE NE BOTE….. TE KRENOHEMI
  dhe pastaj shkofshe ne p… te.. s…. ti stafi yt bashke me Ilir Floririn, Sali e Lulezim kriminelin.
  Mjere ky popull i shkrete e budalla qe nuk ngrihet per kete varferi qe e ka pllakosur por ngrihet per partite, per derrat e astirit apo per ata plerat e teatrit.

 3. rrema says:

  O plera po sa makina relike ka…..
  Po kush do qarkulloi me to sepse dihet qe keto mjete dhe te reja harxhojne shum karburant…
  Ulini taksat, ulni cmimin e karburantit o hajdute qe po i pini gjakun keti populli….
  Saliu dinte te vriste e vidhete….
  Ju po vidhni dhe po rripni kete vend..

 4. Fredi says:

  Pse ambasadat nuk duhet te paguajne apo duhet te paguajme ne per ata?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *