Jari zbardh më në fund atentatin ndaj prokurorit

Pas gjetjes së dosjeve në makinën e prokurorit, u vërtetua se aty ishin dosjet që ishin vjedhur në Prokurorinë e Durrësit, si dhe dosja e gjyqtarit Konomi, i masakruar për tokat në Lalëz.

Pas kësaj, Jari vendosi të flasë:

“Të dashur demokratë,

Jari ju sqaron!

Prokurori Ndoja është vënë në shënjestër të Edi Ramës, pasi ai ishte njeri i përkushtuar ndaj punës.

Edhe pse banditët kishin vjedhur në Prokurori dosjet e famshme të pronave në Lalëz dhe dosjen Konomi, ai i kishte gjetur privatisht dhe po vazhdonte hetime paralele, me shpresë që të mbërrinte tek e vërteta.

Së pari, ai nuk mund t’i kthente këto dosje në Prokurori, pasi po t’i kthente ata, do të dyshonin se i kishte vjedhur ai vetë dhe do t’i hapeshin telashe.

Ndaj ka vendosur të punojë privatisht, duke i mbajtur në makinë.

Së dyti, ai ka rrezikuar jetën duke thirrur persona problematikë në dreka e darka private, pasi nuk mund ta bënte këtë në zyrë.

Dashuria e tij për t’i shkuar të vërtetës deri në fund, ka bërë që ai të rrezikojë jetën e vet dhe të bashkëpunëtorëve të tij.

Hetimi privat i atyre dosjeve është një punë e lodhshme, për të cilën duhet vlerësuar.

Së treti, që ka dhe shumë rëndësi, duke shkuar drejt sakrificës sublime, ai ka shpëtuar dosjet duke ja rikthyer Prokurorisë, e cila duhet ta vlerësojë këtë gjest si një sakrificë për profesionin.

Edi Rama e ka marrë vesh që ai po punon privatisht kundër krimit e vjedhjes së tokave, ndaj ka dashur ta eleminojë.

Por Zoti e shpëtoi dhe Edi Rama tani të gjejë vend të futet.

I juaji, Jari!”

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *