Arti komunist në Bulevard, gjest vulgar për ridimensionimin e komunizmit në kapitalizëm

Nga Artur Roshi* 

Komunistët e shesin veten se në vendin tonë janë në vendin e një perëndie që mban mbi supe hallet e vendit.

Me artin i tyre me portrete në bulevard, duan të tregojnë se komunistët çliruan vendin, duan të tregojnë se ata ndërtuan socializmin,duan të tregojnë se janë po ata që ndërtojnë kapitalizmin.

Pra po të mos ishin komunistët vendi ynë do të kishte qëndruar në vend,në prapambetje dhe nuk do të kishte ecur kaq shumë drejt një prapambetje që ka brënda krenari.

Ata nuk mund të asgjësojnë arsyen e shqiptarëve në emër të mashtrimit për pushtet.

Në kapitalizëm nuk mund të kalërojnë mbi shpatullat e fajeve të diktaturës.

Depresioni ekonomik që po vjen,mjerimi si pasojë e tij,nuk mund të mbulohet me portrete që në sfond sjellin kujtesën e pushtetit të dhunës.

Dhuna nuk mbin më dot edhe në atë pak liri që shqiptarët zotërojnë sot.

Në fakt, gjestet vulgare për ridimensionimin e komunizmit në kapitalizëm, janë parandjenjë e një dëshpërimi që po ju vjen.

*Kryetar i Ballit Kombëtar

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Arti komunist në Bulevard, gjest vulgar për ridimensionimin e komunizmit në kapitalizëm”

 1. SHKELZENI says:

  O BALLISTE NGRENES PULASH
  JANE TE RINJE QE DHANE JETEN PER CLIRIMIN E VENDIT .MOS I NGATERO ME DIKTATATUREN QE HOXHA VENDOSI .

 2. Socialisti jo rilindas says:

  Or sumkapuç , nese nuk do kishin qen kta SHQIPERIA qe esht sot me para ardhesit e tu kolaboracionist nuk do egzistonte do ishte harruar fare , jan kta deshmor qe u vran si miliona njerez per lirin e vendit te tyre ne ter boten kunder nazizmit , ishin kta koalicion me ameriken dhe boten e qytetruar ne at koh qe ne vulosem panvarsin e perjecme te kombit ton , bijt e tyre ndertuan vendin si dhe bytha jote , bile ti do kesh qen me i privilegjum se fmit e ktyre deshmorve , panvarsisht se i ngjan rraces tende qe ha buk me xhdo sahan dhe me te tera sistemet dhe vidhni dhe lepini byth ku te mundeni per pak interes , kapitalizmin po e bejm te ter , ne qe e meritojm se kemi luftuar per kte tok dhe qe duam shtet sot dhe qe die bem shtet , dhe ju qe nuk keni dashur atdhe as shtet qe vidhni vrisni mashtroni dhe shkaterroni si te paret tuaj , pra bashk ju qenuk meritoni atdhe e shkaterroni vendin , dhe ne qe luftojm dhe ndertojm kte vend , se ne qe luftojm per vendin e duam kte vend , ju qe keni luftuar dhe luftoni kunder vendit tuaj , ju jeni ata qe shkaterroni dhe sot se nuk doni shtet, trap.

 3. Socialisti jo rilindas says:

  Or sumkapuç , o artur rroçka , nese nuk do kishin qen kta SHQIPERIA qe esht sot me para ardhesit e tu kolaboracionist nuk do egzistonte do ishte harruar fare , jan kta deshmor qe u vran si miliona njerez per lirin e vendit te tyre ne ter boten kunder nazizmit , ishin kta koalicion me ameriken dhe boten e qytetruar ne at koh qe ne vulosem panvarsin e perjecme te kombit ton , bijt e tyre ndertuan vendin si dhe bytha jote , bile ti do kesh qen me i privilegjum se fmit e ktyre deshmorve , panvarsisht se i ngjan rraces tende qe ha buk me xhdo sahan dhe me te tera sistemet dhe vidhni dhe lepini byth ku te mundeni per pak interes , kapitalizmin po e bejm te ter , ne qe e meritojm se kemi luftuar per kte tok dhe qe duam shtet sot dhe qe die bem shtet , dhe ju qe nuk keni dashur atdhe as shtet qe vidhni vrisni mashtroni dhe shkaterroni si te paret tuaj , pra bashk ju qenuk meritoni atdhe e shkaterroni vendin , dhe ne qe luftojm dhe ndertojm kte vend , se ne qe luftojm per vendin e duam kte vend , ju qe keni luftuar dhe luftoni kunder vendit tuaj , ju jeni ata qe shkaterroni dhe sot se nuk doni shtet, trap.

 4. SHKELZENI says:

  KUR SARKOZY MORI PRESIDENCEN VISITEN E PARE E BERI TE PERMENDORE E GUY MÔQUET LICEISTE COMMUNISTE DHE KERKOJE QE LETRA E TIJE PARA PUSHKATIMIT QE JA DREJTONTE PRINDERVE TE LEXOHEJ NE TE GJITHA LICET DHE DIHET QE SARKOZY ESHTE I DJATHTE O BALLISTI PULAVE

 5. Pato says:

  Artur Roshi bashke me Tufen e debilave te na thone per “artin” qe bene me Hysni Milloshin e Partise Komuniste per ti marre bashkine Edi Rames. Per zyrat e patentave dhe postet e zevendes ministrave e nuk lane pula pa rrjepur ne bashkine e Tiranes e ne qeverin e Berishes. Plehra njerez bejne dhe moralistin sot, keta qe per nje post drejtori e nje post zevendes ministri i bejne mutin ne koke dhe Mithat Frasherit.

 6. Neutrali says:

  I ka lënë gjyshi këtij Roshit ndonjë pakë këpucë apo veshje nga ato që trimat (hajdutët) e Ballit ua hiqnin me dhunë ushtarëve italianë pas kapitullimit të Italisë?

 7. NNP says:

  Edhe pas shume shekujsh prap se prap PARTIZANET do te jene ne ball te kombit e jo balluckat si puna jote e para ardhesit tuaj te qelbur e tradhetar o IDIOT ME BISHT E ME [email protected]

 8. arben thaci says:

  Sinan Hasani, kosovar, nga Pozharani i Vitisë, kurre gjate jetes se tij nuk ka qene ne Shqiperi.

  Pjesemarres ne Themelimin e PKSH ne Tirane ka qene gjakovari Elhami Nimani, i cili gjate viteve para Luftes se Dyte Boterore kishte ardhur ne Shqiperi dhe kishte kryer Normalen e Elbasanit. Pas vitit 1945 ky ka jetuar ne Beograd, ku edhe ka vdekur – eshte mbytur nga shovenistet serbe me 1987.

  Keto jane te verteta absolute. Vertetoni ne google.
  Arben Thaci

 9. ka rrjedhur says:

  I thoni ketij Arturit qe nuk perfaqeson shqiptaret. Le te flasi per ata shqiptare qe mendojne dhe veprojne si ai se ka plot, Uranin, Tufen e bagetive , Celon e Hoxhe e ca te tjere bashibozuke primitive qe kerriten darkave se u duket se jane ne piedestalin e horrave manjake te semure , por kurre per te gjithe shqiptaret. Duhet te jeshe idiot te perfaqesosh mua pa te autorizuar , o ballist den baba den! Ata ne bulevard jane krenaria e atyre shqiptareve qe besuan tek ideali lirise, kurse ju besuat tek ideali çthurjes totale dje dhe sot se ate keni ne gjakun tuaj prej amfibi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *