Kush është konsulli biznesmen i Shqipërisë, që shpëtoi Alvinin?

Marc I. Ghorayeb është konsulli i Nderit i Shqipërisë në Liban, shtet në Lindjen e Mesme, i cili u bë sot i njohur edhe për publikun shqiptar me angazhimin thelbësor në operacionin e Alvin Berisha nga kampi ku mbahej në Siri.

Ghorayeb është drejtor Ekzekutiv i kompanisë së naftës dhe gazit “BB Bitumen”, ndërkohë konsull i Shqipërisë ka që prej 2009-s.

Përveç forcimit të marrëdhënieve Shqipëri-Liban, pjesë e aktivitetit diplomatik të Ghorayeb janë edhe marrëdhëniet midis Kosovës dhe Libanit.

Marc I. Ghorayeb ishte personi që negocioi lirimin e Alvinit nga kampi, një operacion shpëtimi i drejtuar nga autoritetet italiane në bashkëpunim me ato shqiptare.

“Nuk jam tripolitan apo libanez, por jam qytetar i botës”, shkruan Marc I. Ghorayeb në profilin e tij zyrtar.

10 komente në “Kush është konsulli biznesmen i Shqipërisë, që shpëtoi Alvinin?”

 1. Rezi says:

  Tani do fillojne te zihen si hijenat kush te marre meritat…

 2. Nik says:

  Mos na hapni barkun me idiotizma pèr asrye se ekziston Kryqi i Kuq dhe ata janè pèrfaqèsuesit qè trajtuan lirimin gazetat italiane kèshtu shkruajn dhe pik nga na doli ky konsull nderi,konsujt e nderit mèsoheni njèher e mir janè pèr bizneset e tyre pèr tè mbushur xhepin dhe mirupafshim.

 3. Kodra says:

  Zoti e ndihmofte kete njeri.

 4. Tani says:

  Hajt se kur te rritet do kthehet prap se e terheq gjaku

 5. Baton DR says:

  Fëmijët urgjent këtu po nënat më mirë të lihen andej them unë budallai…

 6. Detari says:

  cdo dite vetem islamike shikon nga lajmet shqiptare, thua ti po lexon lajme turke.

 7. mike says:

  Boll se e prishet fare , operacioni eshte bere nga pala italiane qe dy jave me pare. Ata e moren dhe e takuan Alvinin me te atin, po nuk mund ta merrnin sepse nuk kishte dokumenta she Alvini eshte shtetas shqiptar jo italian, u derguan vetem certifikatat dhe leja e udhetimit kaq. per kete duhet te ngreme flamurin ne?

 8. NE BASHKPUNIM ME SHTETIN E MIISTRINE E BRENDESHME
  REKRUTUAN E CUAN SHQIPTARET NE FERRIN E ISIS
  DHE SOT BEJE SHPETIMTARIN
  DHE FALENDEROJNE QEVERRITE E BOTES SE HUAJ GJASME
  PER KTO TE MIRA HAHAHAHAHAH
  BOTE E SHKERDHATAVE
  IMAGJINONI NJI ISH MINISTER I BREDESHME BASHA
  QE ESHTE NJI NDER KRYESORET QE GJENEROJ PROCESIN E DERGIMIT
  TE SHQIPTAREVE GRA E FEMIJE NE FERRIT ISIS
  DJE E VLORE FALEDEROJE QEVERRINE ITALIANE GJASME PER KTHIMIN
  E FEMIJES SE TRAUMATIZUAR NE FERR HEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  E KUPTOJ SHQIPTARET SE CFAR LOJNASH LUHEN EME JETE E TYRE
  NGA KTO SHKERDHATA ANTISHQIPTARESH ?
  PERSE PROKURORIA SHQIPTARE S’U DEGJUA KURR
  TE KERKOJ GJURMET SE KUSH I REKRUTOJ TE GJITHE SHQIPTARET DHE COJ KE ISIS
  KTO GRA E FEMIJE ?
  ESHTE NJI NUMER I MADHE QE I VURI NJI NJOLLE KOMBIT TONE
  NE EUROPE PRA INTEGRIMIT NE BE
  DHE TE ARDHMES SHQIPERISE E KOSOVES E BE
  DHE ASNJI UK PYETI SE CFAR BERI SHISHI – QEVERRIA -MIKISTRIA E BRENDESHME
  GJATE KTYRE 100-ra SHQIPTAREVE TE REKRUTUAR ?
  KU ISHTE SHTETI ?
  SHTETI ISHTE AI QE I COJ ATJE SALI BERISHA LULEZIM BASHA ILIR META JAULLATOS ETJ
  DJAJ ANTISHQIPTARE

 9. Lui says:

  Ishin Carabinieret o shuramanet e mutit, ishin Ata qe bene te gjith e levizjet. Se ishte tv Italian qe vajti dhe e gjeti o dera. Nuk ishte Greqia qe ju ka shkerdhyer para e mbrapa. Thoini kti konsullit te nzieri femijet e tjer qe Jan aty mrena 🤣. W ITALIA. KERKONI NGA QEVERIA E KONSULLI I NDERIT TE SJELLI TE GJITH FAMILJET 😂😂😂😂WWWW ITALIAAAAAA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *