As Messi dhe as Cristiano, Henry zgjedh 5 futbollistët më të mirë të historisë

Thierry Henry zgjodhi klasikët në vend të ish-shokut të tij të ekipit te Barcelona, Leo Messi, kur u pyet për 5 lojtarë që do të zgjidhte për një ndeshje kalçetoje.

Në formacionin imagjinar nuk bën pjesë as Cristiano Ronaldo.

“Do të thoja Pele, Maradona, Cruyff, Beckenbauer dhe Michael Laudrup. Kurrë nuk e kam kuptuar.

Laudrup ka qenë shumë i nënvlerësuar. Kur flet për ajkën e futbollit, emri i tij duhet të jetë gjithmonë aty”, tha ish-sulmuesi i Arsenalit, Barcelonës dhe kombëtares franceze.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “As Messi dhe as Cristiano, Henry zgjedh 5 futbollistët më të mirë të historisë”

  1. Tan_Tironci says:

    Ça malli pi ky? Laudrup as tek koqet e Berkamp nuk I vjen.

  2. sportedashesi says:

    Ish zv traineri i ekipit perfaqesues te Belgjikes ku me pas ne sezonin e shkuar te kampionatit Francez mori nen drejtim ekipin e Monakos me pretekstin qe kishte njeohurite e duhura per ta drejtuar kete ekip dhe ne rreth 8 ndeshje mori vetem nje barazim e te gjitha humbje!Ja kush eshte Henri ai qe shpartalloi ekipin kombetar te Frances ne 2002 duke e perçare ate deri ne grupaxhe brenda ekipit!Ky vlereson Maradonen se edhe ky ka bere gol me ane te dores e jo Mesin ku ndryshon shume per nga talenti e karakteri me kete lojtar !Eshte per te ardhur keq qe i merret mendim nje futbollisti te mire dhe nje njeriu te keq e pa karakter!Ai me reshtimin qe bene Pele,Maradona,Cruiff ,Bekenbauer dhe Laudrup kerkon te na thote qe pas tyre vjen ai dhe kerkush tjeter!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *