Erjon Braçe, pyetje për Lulzim Bashën: Të vrasës njerëz të pafajshëm, të paarmatosur, në mes të bulevardit s’është krim?! Je luksi i llumit

Nga Erjon Braçe

Ouuuu si keshtu?!

Të vrasës njerëz të pafajshëm,

të paarmatosur, në mes të

bulevardit s’është krim?!Po, per shkak te imunitetit,

keshtu ka ndodhur!

Por askush nga keta,

prokurore e gjykates te tute,

nuk ka mundur ta heqe nga LIGJI vrasjen e njerezve te pafajshem si krim!

Dhe, ligji zbatohet një ditë!

Po oligarket qe do carmatosesh kush jane?

A e ka kunoti listen e tyre?

Jane ata ne borderone e tij apo te tjere?

Po oligarket ruse i carmatos dot?

Nuk e di, nuk jam i sigurt qe ti e di kuptimin e fjaleve qe perdor,

por te tille-OLIGARKE, jane parashumet qe detyrojne vendimmarrje politike dhe ekonomike te qeverive per te bere per vete edhe me shume para!

A ka shembull me te paster se

financimi i partise qe ti drejton nga kompani te rregjistruara ne parajsa parash te pista, identifikuar me pronare oligarke ruse?

Jo! Nuk ka!

Ndaj mos habit me te veteshpallurin xix!

Ti je luksi i llumit!

 

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Erjon Braçe, pyetje për Lulzim Bashën: Të vrasës njerëz të pafajshëm, të paarmatosur, në mes të bulevardit s’është krim?! Je luksi i llumit”

 1. nqs do donit veret Shqiperine ju plehra Politikane ,
  qe beni gjasme Te Drejtin ,mbasi muti ka dal mbi siperfaqen e politikes
  dhe e shofin te gjithe ,
  eshte hipokrizi por edhe paaftesi totale !
  Ju jeni bashkfajtore ne cdo Krim qe banda Antishqiptare PD e lsi
  i ka ber dhe vazhdon ti beje Shqiptareve .
  Kujtoni se duke dal e then ca fjal ,kur kriminelin e ka qit bota ne Skene ,
  po mashtroni dike .
  Keni kaq shume vite e Pushtet dhe krimet ,orgaizata Mafioze e Prokuroreve & Gjykatesve

  me Diplomat e Shpellarit , qe paska ndare ne parcela private Shqiperine ,
  vazhdojne te diktojne gjithcka e ate shoqeri ,
  derkohe qe ju si qeverri keni ber nji vrime e uje .Asgje qe duhet te bente nji Qeverri proShqiptare .
  Nqs do ju dhimte juve aq shume Shqiperia dhe e ardhmja e saj ,
  kishit gjetur metodat ,(qe jane pafud )
  me zhduke nga qarkullimi Te Keqen Shqiptare ,Djallin qe ha jetet e shqiptareve ,
  kjo do kuptonte per shqiptaret e llogjiken njerezore

  Politikanin e Verete e jo xhambazin Politikane si jei ju te gjithe sot !

 2. nqs do donit vetet Shqiperine ju plehra Politikane ,
  qe beni gjasme Te Drejtin ,mbasi muti ka dal mbi siperfaqen e politikes
  dhe e shofin te gjithe ,
  eshte hipokrizi por edhe paaftesi totale !
  Ju jeni bashkfajtore ne cdo Krim qe banda Antishqiptare PD e lsi
  i ka ber dhe vazhdon ti beje Shqiptareve .
  Kujtoni se duke dal e then ca fjal ,kur kriminelin e ka qit bota ne Skene ,
  po mashtroni dike .
  Keni kaq shume vite ne Pushtet dhe krimet ,orgaizata Mafioze e Prokuroreve & Gjykatesve

  me Diplomat e Shpellarit , qe paska ndare ne parcela private Shqiperine ,
  vazhdojne te diktojne gjithcka e ate shoqeri ,
  derkohe qe ju si qeverri keni ber nji vrime e uje .Asgje qe duhet te bente nji Qeverri proShqiptare .
  Nqs do ju dhimte juve aq shume Shqiperia dhe e ardhmja e saj ,
  kishit gjetur metodat ,(qe jane pafud )
  me zhduke nga qarkullimi Te Keqen Shqiptare ,Djallin qe ha jetet e shqiptareve ,
  kjo do kuptonte per shqiptaret e llogjiken njerezore

  Politikanin e Vertete e jo xhambazin Politikane si jei ju te gjithe sot !

 3. ben says:

  Erion brace do mbahet mend per:
  1. I vetmi shkencetar ne bote qe mund te laje duart me sarine
  2. Si I vetmi zyrtar shqiptar qe ju doli zot fermereve te divjakes ,duke sulmuar ne shqip ne fb e tij zyrtaret europiane..
  3. I vetmi zv km ne bote qe ne sallen e gjyqit I bente presion nje bande, per nje bande tjeter.
  Nje njeri I tille pastaj ka moral dhe flet. Ketu llumi ka zaptuar cdo gje.

  1. Ashtu kot says:

   @Ben:
   Edhe ti Ben do mbahesh ment per cudira:
   1-Kur diskutohet nje gje, ti flet per nje gje tjeter. Me nje fjale ty te shkon kjo shprehje:”fshati digjet dhe kurva krihet” .
   2-Kur diskutohet per kriminelin, ti flet per idjotin. Me nje fjale ty te shkon roli i “Shvejkut” qe cuditi boten me “zgjuarsine” e tij.
   3- Ne njerzve te zakonshen as na plas bytha per individet. Te gjithe ata qe kane bere zullume te shkojne ne burg. Ty te cahet bytha sipas parimit
   me “detyrim percaktim”. Me nje fjale te shkon epiteti :”byth e zgjuar”.
   etj etj…

 4. Feniks says:

  Disa oyetje per Bracen:
  1-Sipas raportit te Bankes Boterore te para 3 muajve ne Shqiperi gati gjysma e bizneseve jane informale,pra bejne import-eksport kontrabande dhe nuk paguajne asnje lek taksa,kontribute per sigurimet shoqerore e shendetesore per pununjesit e tyre,duke i shkaktuar shtetit miliarda leke deme ne muaj!
  A NUK ESHTE KRIM pa aftesia dhe korrupsioni i qeverisjes?
  2-Sipas raportit te BB te para 3 muajve ne Shqiperi 37% e te punesuarve punojne ne te zeze,pra per mijra punonjes nuk jane paguar miliarda leke ne muaj kontribute per sigurimet shoqerore dhe shendetesore,duke i shkaktuar shtetit deme kolosale dhe ketyre mijra te punesuarve nuk u njihet vjetersia ne pune per vite te tera per efekt pensioni dhe as perfitojne sherbimet shendetesore falas!
  Per kete arsye nga buxheti i shtetit cdo vit derdhen rreth 30 miliarde leke per pagesat e pensioneve,qe mund te perdoreshin per pune te tjera.
  Shto ketu edhe mijra punonjes te tjere te administrates vendore e shteterore,qe nuk u jane derdhur keto kontribute nga vete ky shtet i korruptuar e i falimentuar,gjendja eshte karastrofike!
  A jane KRIME te qeverisjes tuaj o Brace?
  Per keto shkruaj e jo PALLAVRA!

 5. Lasgushi says:

  O Erjon,nuk ta ka fajin krimineli Lulëzim Basha apo Sali Berisha. Ta ka fajin Edi.Shikoji pak ligjet 6 vjet në pushtet pse nuk i riptoceduat për krime që i kanë kryer ditën në diell.Procedim që mundet të rihapeshin me vetëm një fakt më tepër se ckanë në dosje.Po kush ta bëjë shefi yt,apo kakareca si Sajmir e Rendit. Ata së bashku me Edin nuk kanë pstur e ksmë pagure dhe veprojnë, sikur të jetë bashkautor në krimet e Salës Lulit e co kundër shqiptarëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *