FOTOT: Çudirat që sheh në urban

Kur përdor transportin publik, ndodh që të shohësh çudira.

Nuk po themi në Tiranë, se në urbanët e kryeqytetit tonë ngjeshesh aq shumë, sa nuk sheh dot, por për transportin publik jashtë.

Fotot e mëposhtme sjellin disa pamje që të shkrijnë së qeshuri.(TemA)

2 komente në “FOTOT: Çudirat që sheh në urban”

  1. qerosi says:

    Ne foton nr. 8 nje prej atyre jam edhe une

  2. Miti says:

    Cfare fjalie monumentale ajo e dyta! Mu perzjene zorret kur e lexova. Prandaj nuk behet Shqiperia sepse shqiptaret perbuzin vendin e tyre dhe ngrene lart pa baza vendet « jashte », a thua ne Perendim cdo gje shkon vaj. Mbase ti mor artikullshkrues nuk ke dale ndonje here nga Shqiperia, por ne oret e pikut, metrote dhe trenat ne Paris, Londer, Rome, Milano, Lyon, NYC ( qe i kam pare dhe jetuar) por me siguri dhe kudo tjeter, jane plot. Njerezit ngjeshen sa behen si sardelet ne konserve. Pa mbajne dhe atje njerez era djerse bash si ne Tirane. Apo urgjencat e spitaleve ne Europe meqe ankoheni per Shqiperine, jane super plot dhe ndonje here te duhet te presesh 5-6 ore para se te marresh sherbim. Apo niveli i arsimit qe po behet gjithnje e me skandaloz kudo ne perendim. Shkollat e mira po behen gjithnje e me shume luks. Ndersa 90% e nxenesve shkollohen nga nje sistem medioker. Kur shqiptari te doje vendin e tij (jo vetem ne stadium), dhe te doje shqiptaret e tjere, atehere do behet Shqiperia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *