FOTOT: Vajzat “VIP” të Tiranës, të lidhura me kriminelë dhe “të fortë”

Rasti i fundit i Kejvina Kthjellës, e cila u mor në pyetje në polici për 10 orë, për lidhjet e saj me Redjan Rrajan, risjell edhe njëherë në publik, fenomenin e lidhjes së vajzave të njohura të shou bizz në Shqipëri, me kriminelë dhe të “fortë”.

Janë këta të fundit, ata që financojnë jetën e tyre luksoze.

Dhe me këtë rast, ato bëjnë një “sy qorr dhe një vesh shurdh”, madje në disa raste kanë përfunduar edhe të martuara me ta.

Kejvina është e fundit në radhë.

Para saj doli në dritë historia e vajzës më të famshme në Shqipëri, Elvana Gjatës, me Ervin Matën, një personazh i njohur i botës së krimit, të cilin para vrasjes në Bllok, nuk guxonte ta përmendte asnjë gazetar.

Pavarësisht se kush është ai, Elvana thuhet se është gati të martohet me Matën, me të cilin është e fejuar.

Edhe prezantuesja e njohur Viola Spiro, është e lidhur me një të arrestuar për trafik droge, Valentin Selaj.

Ish-missi Trejsi Sejdini është e lidhur me Leonard Duka, i akuzuar për vrasjen e Santiago Malkos.

Ish-missi tjetër, Suada Sherifi, është e martuar dhe ka fëmijë me një tjetër personazh problematik, Eldi Dizdari.

Për të shkuar pastaj tek rasti i Inis Gjonit, që ia vranë të dashurin para shtëpisë.

Lista është e gjatë dhe duket se tashmë është kthyer në një normalitet!(TemA)

24 komente në “FOTOT: Vajzat “VIP” të Tiranës, të lidhura me kriminelë dhe “të fortë””

 1. Qinani says:

  Keni harru ate t bukren e Shkelxen Berishs..
  Ajo qe shet breçka dhe sytjena

  1. cuf dabjonj says:

   Nuk do them qe jane te perdala por VIPA nuk ja kurrë e vecse per ju te perdalet e Mediave qe duke I reklamuar ju rritet çmimin por dhe I morret ne qafe.
   Mjafte me to !
   Populli po vuan Shqiperia po vdes.

  2. Epiriiiiii says:

   Po ishe i Bredhur ne Bote dhe njeh sadopak jeten nuk ka P..kè qe te reziston, e ke antidotin edhe per ate me te zgjuaren me te miren me te sjellshmen me rrugaçen me studjozen etjetj sepse ke Shkollene Jetès. Prandaj mos ua mirni per te madhe ketyre bukurosheve se nuk eshte faji i tyre shumè.

  3. Labi says:

   Koment perfekt!Nderime!

  4. Likja says:

   Po pse, te forteve nuk ju punon? Pastaj keto mire bejne se i zbusin nje cike. Merrjani leket vajza e pastaj pallohuni me ata qe ju pelqejne. Ju lumte p…ka! Vetem lahuni pastaj.

 2. VRKRT says:

  Sepse paraja dhe pidhi jan dy binjake.
  Po ti shtojm edhe partine,behen tre..
  Po ti shtosh edhe pordhet…
  Pidh para parti pordh..
  Pidhi s sho m u qi me morracak
  Pidhi do pare
  Paren e bo i forti
  Paren e bo partija
  Dhe t fortet kan pordh.
  Pidhi gjithashtu.
  A se dini qe pidhi pjerdh?

 3. Edlira says:

  E gjen gjithmone “tenxherja kapakun e vet”….
  E meritojne njeti-tjetrin!!! 🤮🤮🤮🤧

 4. Kollodoku says:

  Me avash me avash.
  Me rradh, kur ti vij rradha do dali dhe ajo ke lista e baxhellave VIP.

 5. e cdo bojn kto te shkretat ,kangtaret e epokes se carit ?
  i provojne te gjitha me thith suksesin .
  halabake rrugesh ,politikane e deputete ,
  marrin rruget e i lepij beduineve te shkretetires krimibin e zi ,
  ku uk e kerkojn kagtaret tona suksesin thuj !
  deri ne amerike tuj thith zezakun ne studio dhe hotele ,
  dhe e e keqja eshte se i shitet shoqerise,rinise atij vendi te mjeruar si Modele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  pra s’len gje pa lepir ksaj gjere gjate te bardhi te murrmi e te ziu ,
  varur brekt xhungles skenes ,
  dhe pastaj tregoj na bojn VIP-in maje “pemes”

 6. tropoja 12l says:

  bravo vajza qijeni pidhin me ata qe kane para ju financojne
  per gjithçka se 1 cope kar e kan gjith por ju qiheni kur te doni e me ke te doni bravo

 7. Illyrian says:

  Për VIPa nuk e di, por për DHIPa janë që ç’ke me të.
  Sa për moral, mos dilni thoni që këto janë kurva etj etj. Janë të pakët në Shqipëri që janë të moralshëm.
  Shoqëria shqiptare është shthurur. Morali, dhe mungesa e intelektit, rrallë shkojnë bashkë.
  Rroftë njeriu i ri!

 8. Babale says:

  Erdhi koha qe VIP te quhen kurvat dhe horrat dhe jo intelektualet e ndershem qe kane kontribuar fuqishem ne sfera te ndryshme te jetes se ketij vendi!? O tempora o mores ! C’eshte me e bukura televizionet tona te famshme dhe media ne pergjithesi, tere diten merren keta, duke na i paraqitur si modelin e njeriut te ri kapitalist!? Hapu dhe’!

 9. BRSS says:

  ME NJE FJALE PO QE KURVE JE DHE VIPE KETO JAN HALET E TIRANES

 10. sefer Daja says:

  Me shume respekt per gazeten Tema. Ju lutem po gaboheni dhe nuk po edukoni brezin e ri. Nuk meritojne as tu permendesh emrin dhe jo ti reklamosh edhe me foto kto k…k…a. Nuk e meritojne vajzat dhe motrat tona kto shembuj BUCESH

 11. Emiljano says:

  Llumi shkon vetem me llumin

 12. Politikane dhe gazetare shushunja says:

  A ka mundesi te beni ndonje artikull per trafikun ne Tirane. Qe po na cahet trapi . A po ju ka dhene urdher Mero qe mos ta ngacmoni lali sumen ? Mereni me keto kurvat !!

 13. Lip Gjanica says:

  Keni harruar Rudina Magjistarin me Ginen.

 14. NNP says:

  Mos hyni ne gjynah more cuna se vete perendia jua ka falur ate senin qe eshte i bekuar i mbi te gjtha BIO. Prandaj edhe hoxha e prifti bien ne gjunj para saj……..AFERIM!

 15. Kola says:

  Ne vitin 1991, nje shkrimtar i njohur i humorit, ne nje kongres partie, ne fjalen e vet u shpreh se ne Shqiperi po quhen vlera te gjithe zanatet qe perfundojne me prapashtesen llek te osmano-turqve: pisllek, fukarallek, maskarallek, spiunllek, pushtllek, kurverillek, etj. Pas kaq vitesh, them se i nderuari shkrimtar i njohur i humorit, paska patur te drejte. Humori shpreh realitetin, te verteten.

 16. AMG63 says:

  Po ku jane vipa keto more, po keto jane buçeee, biles nga ato te semaforeve. Po cila prej tyre eshte bere e njohur para se te pallohej e shkerdhehej me gazetare, producente, regjisore, pronar mediash, kriminele e politikane? Asnjera. Secila prej tyre ka shqyer shalet hoteleve, vilave e makinave luksoze per tu bere te famshme. Shikoje Kejvinen se sa e zgjuar eshte qe nuk dallon dot banakierin nga Bankieri.

 17. Ledio says:

  Shume shpejt do ngelen te veja, me nga 1 apo 2 femije, me shtepi edhe me para. Lume ata qe do ti gezojne(pallojne) me vone.. Toka eshte zemer gjere. Sic ka marre 100 miliard njerez para nesh pa asnje problem ka vend edhe per 5 , 10 apo 5000 gangstera. Pak durim edhe edhe ju do keni fatin te shikojni p… e ketyre VIP. Vetem lutuni ti ju shtohet inati ketyre ka.. derrave.. 😀

 18. TNT says:

  Po ajo Alketa Vejsiu qe i jepet e drejta te prezantoje RTSh me vllain e ndaluar per posedim
  Bombash me sahat, apo nuk e mbani mend

  1. QAL says:

   TNT
   ja fut kot .
   Alketa te knoq ,
   me ate emisionin .
   nuk krahasohet me kto Ku

 19. Drejtesi says:

  Shoqeri me nje stem vlerash te degraduar, modeli i vetem paraja dhe fama e qelbesiteve mes qelbesirave…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *