Lulzim Basha: Më akuzuan për pastrim parash, por Prokuroria u detyrua të tërhiqej me turp

Lulzim Basha ka reaguar për marrjen i pandehur, për falsifikim dokumentesh.

Basha tha se Prokuroria është përdorur nga Edi Rama.

“Prokuroria është e përdorur nga Edi Rama dhe u detyrua të tërhiqej nga akuzat e dy viteve me radhë.

Më akuzuan për pastrim parash. Tha që kishte dokumente për financimet ruse dhe u tërhoq me turp.

E vetmja gjë që mund të them sot është se 90% e gënjeshtrës është çmontuar dhe 10% do i çmontojmë në gjykatë përmes të vërtetës.

E vetmja gjë që më solli deri këtu është qëndresa për të vërtetën.

Lidhjes me rusët i ka vëllai i presidentit më të dashur të Putinit në Europë”, u shpreh Basha.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Lulzim Basha: Më akuzuan për pastrim parash, por Prokuroria u detyrua të tërhiqej me turp”

 1. ⚖️⚖️⚖️⚖️ says:

  KU I GJETE 625 mijë Eurot na thuaj !
  Lëri dënglat !

 2. ka rrjedhur says:

  Ata prokurore duhet te pergjigjen sepse kane deformuar dosjen dhe duhet te dalin para gjyqit, ndersa organi kompetent duhet ti shkarkoje. Po vazhdojne si me raportet mjeksore, pa s’ka gje per 675 mije eurot e Bashes qe ka falur, si 350 miljonet e rruges apo si vrasjet me kallashnikov ne bulevard. Njerezit duhet ta kuptojne se gjithe katrhuren shqiptare, ekonomike, politike, hajdute e tradhetare e sajoi Sali Berisha qe ndertoi nje drejtesi (padrejtesi) private qe po vazhdon dhe sot. Per mua prokuroret, te dy , duhet te arrestohen.

 3. O MOTREN NE PIDH
  U TERHOQ PROKURORIA NGA KY SHKERDHATE EJJJJ !!!!!!!!!

  JHAAAAAAAHHAHAHAHAAA
  PO FLET PERCART BYTHQIMI HOLLANDES

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *