Po 625 mijë dollarë, nga dolën?

Nga Erjon Braçe

Po 625 mijë dollarë, nga dolën?

Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela, me lejen tuaj, a mund te flase per keto parate?

Duken shume para, duhet folur apo jo?

Atehere, vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak, i turpshem dhe i neveritshem!

Prokurorët nuk kanë hetuar, nuk kanë bërë as aq sa kanë bërë gazetarët në Shqipëri, SHBA e Skoci.

Dy prokurorët janë përdorur mu ashtu siç thotë PD në traktin e saj: Për të pastruar imazhin e Lulzim Bashës dhe partisë së tijnga një krim që ja bën muuuuu!

E kane bere tani, me nxitim, para ngritjes se Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit, lende e se ciles kjo ceshtje eshte, për ta mbyllur, varrosur!

Sic i varrosen Kalimashin, Levan-Tepelenen e Levan-Vloren, vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit!

Te gjitha krime te parashikuara ne ligj, por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij;

Përmbaruesi i punëve të ndyra të Lulzim Bashës, një ish-zyrtar i korruptuar i qeverive ku ai ishte pjesë, ja doli sërish.

Vini re;

Prokuroret pranojne se, Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ, por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD, deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA.

Nuk kane marre as letrat qe i kane marre te gjithe gazetaret, te gjithe!

Eeej, jo deshmine e Nik Muzin, por as letrat qe ai ka depozituar ne Departamentin e Drejtesise!

A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere?

Pyetja ishte dhe eshte: Nga dolën 625 mijë dollarë që Nik Muzin ka deklaruar të paguara nga PD në SHBA?

Prokuroret as kane marre deklaratat, as kane numeruar parate, as kane hetuar per burimin e tyre!

Thone qe ka falsifikuar formularin, por nuk thone per sa para behet fjale, nuk thone as cili eshte burimi i parave.

Ato para jane paguar, jane deklaruar te paguara ne SHBA!

Prokuroret, me vendimin e tyre, thjesht i kane “pastruar” sot, sic Lylzim Basha ka kerkuar!

Turp e faqja e zeze!

Nuk i hidhni dot hi syve kujt, ceshtja eshte shume e thjeshte, e bere fije fije si krim, publikisht, kudo!

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Po 625 mijë dollarë, nga dolën?”

 1. Atehere perse rrine ne pushtet kta Dordolece ?!
  ZHDUKUNI NGA PUSHTETI KURVA PAATDHE

 2. Shkodra R. says:

  Ore Erion djali pse bënë kot budallain? Nuk do hetohet kurr as Lulzim Basha, As Sali Berisha, as Edi Rama përderi sa kryeministër, Kryetar shteti të jen ose Edi Rama, Ose Lulzim Basha, Sali Berisha apo Ilir Meta me krejt marimangat e tyre të thurrura këto 30 vite. Të gjith janë milioner të trnzicionit me soj e sorollop, Janë të korruptuar e kriminel. Rama i ka shpallur luftë krimet qe 6 e më tepër vite. Dhe pos se ka shpërblyer okigarkët dhe kriminelët me para buxheti herpashere ka lëshuar baruta dhe ka bërë gallatë. Mjer ai popull mjer Shqipëria. Edhe ti Erion Kaqoli mbylle më at gojë si Kamare.

  1. vang says:

   SHKODRA R. Ta mbyllim gojen te gjithe e te mos themi asgje ne vend qe te vemi te protestojme atje para prokurorise,Te ndodhte diku tjeter nuk do reagonin si shqiptaret qe kane dy dite ,domozdo opozita dhe gazetaret me seroz gjoja te saj merren me Ramen dhe ministrin e brendeshem i cili nuk duhej te shkonte ne SIRI sipas tyre.Kjo i shqeteson pse qeveria beka propagande se ndihmoi per te shpetuar nje djale shqiptar. Kjoeshte alarmante. Ne kemi marre fund si njerez,

 3. Timi says:

  Merrini zvarre prokuroret sherbetore te krimineleve basha e berisha. Keto shushunja nuk e kane vendin ne zyrat e prokurorise por ne burg

 4. Neveri says:

  O Erionke?!
  Mos u habit o kolopuci xhaxhit,se ti ke mbyllur gojen nga miliardat e shperdorimeve te qeverise tuaj me blerjet luksoze ne zyra,veturat,bredhjet neper bote sikur popullin e keni rehatuar dhe vete keni nje shtet superfuqi.
  Mjafton t’u behet nje ftese edhe nga Zululandi dhe ju vrap ne aviona.
  Po kur ju denoncoi BB para 2-3 muajve se ketu jane 50% e bizneseve informale dhe 37% e te punesuarve punojne ne te zeze,pse heshtet?
  A e kupton Erionke se cfare demi kolosal i keni krijuar arkes se shtetit dhe mijra shqiptareve me heshtjen tuaj korruptive e kriminale ndaj ketyre shifrave?
  Vetem me kete raport te BB qeveria duhej te shkarkohej dhe shume ministra bashke me ty e Ramen duhej te dilnit para drejtesise?
  Qepe gojen se edhe ti vendin e ke ne Rec!

  1. shqiptari i ilirise says:

   O Neveri,po të digjka shumë b…., për Lulin dhe po na hidhesh në sulm.
   Nëse qeveria nuk arrin të zhdukë informalitetin në kufijtë normalë,se informaliteti ka dhe në Amerikë,e Gjermani,largohet me votë dhe nuk mundet ta barazosh me një palaço agjent të Sërbisë si Lulëzim Basha që pastron paratë e krimit duke qënë akoma në opozitë dhe i përdor ato para për të ardhur në pushtet.

 5. 🇦🇱 says:

  Në burg, faqeziu .Mori në qaf të djathtën .

  1. Ciao neveri says:

   Ti je i madh, Basha K/Kr….r e socialistet ne burg, bravo

 6. mimmo says:

  N’adrese te te famshmit “undefined” ,qe vazhdimisht jep opinione pa percaktim ; Pseudonimin mbaje si te duash ,por opinioni duhet te jepet i percaktuar sakte, qofte pozitiv apo negativ per cdo lloj artikull ! ! ! Exibizion pa asnji vlere ! Ciao ,Ciao ! ! !

 7. taras bulba says:

  Hajde ngrie Prokurorine speciale dhe bkh , spak, ku jane ???? Kush te pengoje ??? Ke qe ne 2013-ten qe qeveris , Maqedonia e Veriut beri hatane per 6 muaj e shumta 1 vit , Ndoqi Gruefskin , ndryshoi gjithe emrat ,e aerodromeit , rrugeve , shesheve , nderoi kushtetuten e saj emrin e saj , ja imagjino sikur te ishin bere keto ne Shqiperi ???? 100 metra nen tok do ta kishin futur Edi Ramen , po ik o Erjon , mos u justifiko ju jeni per gam gam bam si qener , ju mesuan dhe guret se splacka jeni , ndoshta nuk neni ne nivelin e qelbanikeve te PD-se , ama nje surat keni , per te llomotitur jeni vetem , nuk doni ta beni Shqiperine o Erjon pordha , sta kane fajin organet e drejtesise o Erjon llapaqeni , por mosvendosja juaj , ngurimi , frika , mosgarancia se cmund te ndodh po u krijuan organet speciale ?? Ke mund te mari perpara cunami i drejtesise se re ?? Keto jane arsyet dhe jo lodra fjalesh dhe premtime , po per te vendosur Ilir Meten President te Republikes , spak , apo bkh ta kish fajin ????? Ik o Erjon , se na lodhe , u zgjuan shqiptaret o Erjooooon , nuk jane ne 1990-ten , pane bote me sy , pane qyteterime te tjera , ju cobener dhe hajdute ordinere do ti mashtroni ????? Dhe kaq qe beni , e beni nga presioni nderkombetar qofte ai amerikan apo europian , se po te qe per ju , terhiqe dhe mos e keput …………..

 8. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. says:

  Une nuk i kam dhan gja.
  Jam fut nliste se e kam meritu.
  Me mu krenohet tan malcija.

 9. €625.000 shume leke says:

  ERION BRACE JA FUT BYTHEN NE KAR LORENC VANGJELIT DHE BYTHEN NE LLAP MERO GELBAZA OSE YMERI

 10. Endri says:

  Pordhe me Rigon, diten shani, naten ndani plaçken e grabitur. Biles ju qe çirreni me shum jeni me keq.
  Kjo eshte loja e juaj qe po lozni prej 70 vitesh.
  Nuk ka burg per ju, as per te majten as per te djathten.

 11. Debatik says:

  Rrofte krimi Rrofte paligjshmeria Cohuni o vellezer boll pritet ndeshkoini keta maskarenj

 12. Shqiperia eshte e Tradhetuar nga Kurvat e Politikes .
  ——
  Shqiptaret nuk kan Qeverrine qe votuan e deshiruan !
  ——
  Shqiperise po i imponohet nga Politika e Te Forte-ve ,qe terheqin prej hunde Qeverriun
  e transformuar tashme ne nji Dordolec e Skenen e Teatrit Politike Shqiptare ,
  qe thjesht hap e mbyll gojen ,
  por dikush tjeter ,qendron pas tija e Dikton rrugen/kursin Shqiperise drejt Humneres !
  ———
  Shqiptareve po i imponojn Te Fortet me arrogancen e tyre aspak Njerezore ,
  Kriminele ne Politike si te ishte kjo dicka krejt Normale per popullin Shqiptare ,
  njelloj si u veprua ne vendet Arabe e Afrikane islamike ,
  me Sadamin , gaddafin,etj sharlatane e terroriste islamike ,
  duke mbeshtetur dhe mbrojtur nga cdo Drejtesi ne Shqiperi ,
  KRIMINELA SI SALIH RRAHMAN BERISHA -LYLZIM MAHMUT BOSHA ILYER RRAXHAP MUTA

  pradaj edhe na izoluan ga Europa ,per ta pasur te lehte ,
  ta shtyjne Shqiperine ne Gremine ,nderkohe qe vazhdojne te tallen
  me gjasme Reforma ne Drejtesi – parfumuar me Pordhe ala Vetting – SPAK e
  fjalime Parole ne Medie qe i sherbejn vetem mbajtje me valium te shqiptareve
  qellimi i vetem manipulim me fjale dhe shkaterrim me veprime konkrete ne Terren .
  Mbrohen Krimielat hapur dhe distancohet Shqiperia nga Europa !

  KUJT I DUHEN ME FJALET E “MIQVE TANE TE MEDHENJ”
  mua me duket si nji Percjellje te ARKIVOLIT SHQIPERI ne VARREZEN E NJEREZIMIT qe
  MONSTRA I REZERVON KUJT I DO BYTHA !

  SHQIPTARET DO ZGJOHE TE VDEKUR NESER NQS SOT DO HESHTIN !

 13. ceni says:

  Turp te kini Ju z.Braçe kur pretendoni se drejtesia po çohet ne kembe e prekuroret pa iu dridhur syri fare japin nje vendim ne favor te nje mashtruesi!Gjurmoini dhe me siguri do te jene ne nje makine me mashtruesin Luli keta prekurore!ja pra si venitet shpresa se me ne fund ne Shqiperi do te vihet drejtesia ne vend!Po nuk u morren me fadroma keto plehera dhe ti çojne ne metalurgjik ky vend kurr s’ka per te bere hair!Partite jane mbushur me te tille maska,drejtesia po,gazetaria ,universitetet me kallepin e Gjekmarkeve e Mark Markeve ,institucionet po e po !Jo ,kjo tregon se ky vend nuk ka shance te behet jo te luftoje Merkeli e Rama duke na mbushur mendjen qe ky vend do te behet e kur halabaket e mashtrusit çdo dite na dalin perpara ekraneve duke na thene qe jemi ketu e stundemi nga vendi sepse jet e ketij vendi ashte e varret prej nesh se ne e krijuem kete jete te re demografike !Ja pse jepen te tilla vendime nga prekurore qe vetem te tille nuk duhet te jene!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *