VIDEO: Njihuni me buallin e çmuar me vlerë… 2 milion dollarë

Ky buall i çmuar me vlerën 2 milion dollarë po tërheq vëmendje në një panair vjetor në shtetin Rajasthane të Indisë.

Ai peshon më shumë se 1.000 kilogramë, është i gjatë gati 2 metra dhe quhet Bheem.

Bheem është një nga 5,000 kafshët që po shfaqen në Panairin Pushkar.

Bualli që vlerësohet 2 milionë dollarë

Ky buall i çmuar me vlerën 2 milion dollarë po tërheq vëmendje në një panair vjetor në shtetin Rajasthane të Indisë. Ai peshon më shumë se 1.000 kilogramë, është i gjatë gati 2 metra dhe quhet Bheem. Bheem është një nga 5,000 kafshët që po shfaqen në Panairin Pushkar. (Reuters)

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Jeudi 7 novembre 2019

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “VIDEO: Njihuni me buallin e çmuar me vlerë… 2 milion dollarë”

  1. Artan Sejko says:

    Eshte i larte 2m.Duajeni shqipen ju lutem!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *