FOTOT/ Aktorja akuzon regjisorin e njohur se e përdhunoi kur ishte 18 vjeç në një resort: Kisha frikë të flisja

Aktorja franceze Valentine Monnier ka akuzuar regjisorin fitues të Oskarit, Roman Polanski për dhunimin e saj kur ajo ishte 18 vjeç në një resort skish.

Monnier hoqi dorë nga e drejta e saj për anonimitet, në mënyrë që të përshkruante përvojën sipas saj të tmerrshme nga Polanski.

Ajo tregoi se si ajo kishte frikë se mos do të vritej nga regjisori i filmit pasi ai e ‘përdhunoi dhunshëm’ në Gstaad, Zvicër.

Polanski është ende në kërkim në Amerikë pasi u deklarua fajtor për përdhunimin e një nxënëseje 13-vjeçare në 1977 dhe më pas u largua nga vendi.

Në një deklaratë të detajuar Monnier tha që ajo tani dëshironte të akuzonte Polanski për sulmin ndaj saj në fillim të vitit 1975.

4 komente në “FOTOT/ Aktorja akuzon regjisorin e njohur se e përdhunoi kur ishte 18 vjeç në një resort: Kisha frikë të flisja”

 1. xyz says:

  Tani qe nuk i qi më njeri, duan vëmendje. Atëherë i shijoi … kanë kaluar 45 vjet.

 2. Totololi says:

  Kur kishe kete pervoje kaq te tmerrshme nga “shesh xhirimet e filmave” pse vazhdove te beje kete zanat, apo “pasioni” per artin. Pirdh pirdh se lirohesh.

  1. Orgjia kolektive says:

   Uroj qe te qine ne bythe dhe ty ne grup dhe te gjesh kurajon e te na dalesh ne televizor dhe te na tregosh pervojen tende ne detaje!!!!

 3. lymi says:

  PASKA BO SEVAP ZAVALLI,….
  MOS U ANKO SE SEVAP KA BO….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *