Meta i trembur: Një grupim kërkon të kapë dhe të më marrë Presidencën, kanë ca detyrime te ndërkombëtarët

Presidenti Ilir Meta thotë se “një grupim” në qeveri synon “të kapi gjithë shtetin” përfshi edhe Presidentin e Republikës.

Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Meta tha se presidenti i duhet maxhorancës për “nja dy-tre firma” për disa detyrime që kanë ndaj ndërkombëtarëve.

I pyetur nëse këto firma kanë lidhje me ndryshimin e kufijve, Meta nuk pranoi të komentojë më tej.

“Ne kemi një grupim që kërkon të kapi të gjithë shtetin. Shikojë parlamentin si e ke sot, shikojë pushtetin lokal si e ke sot. 

Shikojë prokurorinë si e ke sot. Kemi një problem, e duan ata dhe presidentin. Jo vetëm që të mos i krijojë këto shqetësime por e duan që dikush aty të hedh ca firma.

Deri në 24 korrik 2022 këto firma në atë zyrë nuk hidhen. Ata duan nja dy firma aty, si firma e atij kryetarit të KED. 

Se kanë dhe ca detyrime ndërkombëtare ata. Ka nja dy tre firma që duhen”, tha kreu i shtetit Meta.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Meta i trembur: Një grupim kërkon të kapë dhe të më marrë Presidencën, kanë ca detyrime te ndërkombëtarët”

 1. Per cilat Detyrime flet ky maskara ?
  Ky me Kushtetute ka si detyrim ti qendroj besnik popullit shqiptare
  dhe Shqiperise !
  Kush e vendosur kte e ate post Ambasadoret ?
  Perse del pikerisht sot kjo Maskarade qe luhet me Shqiperine ?
  Dhe kush na qenkan Detyrimet qe ky President i cili nuk perfaqson interesat e
  Shqiperise ne ate pozicion ?
  Te mbaje ne Kaos e Sabotoje Shtetin Shqiptare dhe vendosjen e Drejtesise ne vend ?
  Them kte gje ,sepse kto qe ndodhin me kte palo President ne Shqiperi ,
  eshte nji Praktike tashme e njohur ne Bote
  e Ambsadoreve te vendeve Perendimore te Te Forteve ,
  qe vendosin Presidenta ata maskarenje qe zbatojne keshillat e Politikat
  e tyre ne vendet e popujve naive si eshte vepruar e veprohet kudo ne vendet Latine .

  Ju kujtohet Dhia -Filmi Kolumbjan me duket se si tallnik kart Ambsadoret
  Miqte tane te medhenj duke kultivuar e mbeshtetur Diktatoret ose islamiste si ky Muta .
  Vetem shqiptaret e shpetojne kte vend .
  Perndryshe Ambsadoret e Huaj mudet ta shdrojne mejiher ne Siri e Ballkan Shqiperine
  me ate Pushtet Idiotesh qe akoma sot s’e dijne se jane ne Pushtet .

  Po Thesarin e Shtetit me kta e ka ndar Muta

 2. – TE MBAJE POLITIKEN SHQIPTARE NE NGERC

  – TE MOS LEJOJE ASJI ZHVILLIM POZITIVE TE SHTETIT SHQIPTARE
  – TE PENGOJE ME TE GJITHA MENYRAT EDHE DUKE INJORUAR KUSHTETUTEN
  E LIGJIN DHE TE BEJ CTI DOJE BYTHA NE PRESIDENCE

  TE BEJ GJITHCKA VETEM MOS LEJOJE ZBATIMI E REFORMES NE DREJTESI

  EDHE PSE NDERKOMBETARET LUJANE ME DY FYTYRA
  NE MEDIA BEJNE THIRRJE GJASME PER DREJTESI DITEN
  E NATEN FLEE NE JI KREVAT ME MUTIN PRESIDENT

  THUAI JU TANI SI MUDET TI TRADHETOJ MUTI PRESIDET NDERKOMBETARET

  QE I MBESHTETEN GJITHE KARIEREN POLITIKE QE KA BER DERI ME SOT
  QE E MBROJTEN MBASI ZHVATI THESARIN E SHTETIT
  DHE SOT GEZON NJI PRONA TOKA VILA E KA PASURINE E NJI SHEIKU
  KUR DIHET QE S’KA PUNUAR ASNJI DITE PUNE !
  HE NASHI THUANI JU KY JEP EDHE JETEN PER NDERKOMBETARET
  POR PASURINE E VJEDHUR NOOOOOOOOOOO

 3. Noli says:

  Iku per lesh edhe Likja

  1. Shqiponja says:

   Iku per mut , jo per lesh , leshi ka vlere ………..

 4. american16al says:

  Hiqeni cobanin , sa me pare se po na telendisin familjarisht si burri dhe gruaja , dordolece , injorante prostituta, hajdute etj ……

 5. 24 karaci says:

  I ke bere hesapet gabim o njeri me fytyre kameleoni E shohim ne c gjendje je katandisur bashke me tet shoqe Ne opinin tregon se je Azem Galca Kurse ne shpi je Kozimondo Pra sherbetori i kishes se madre monike qe duhet te zbatosh detyrat qe te urdheron madre e kishes per gjakderdhjen e vendit Zoti mos paste meshire per ju o familje e urryer dhe e neveritshme dhe te pa fytyre

 6. likefloriri says:

  A e shikoni more shqiptare se ke kemi president (ne fakt e kemi pare edhe me pare qe nga vjedhjet galopante e deri tek vtasjet ne bulevard, e sa e sa te tjera) po a mundet qe ky te jete me tej predient??? Kuvendi urgjent duhet ta shkaroje dhe ta dergoje ne burg. Ky hajdut ordiner, pa asnje fare niveli, po punon vetem per shkaterrimin e ketij vendi. Po si mundet qe nje president te flasi ashtu per vendin qe e ka zgjedhur predient???

 7. h says:

  Edhe presidencen e vjedhur ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *