Shqipëri zhgënjyese, vetëm barazim me modestët e Andorrës

Ndodhi pikërisht ajo që i frikësohej trajneri Reja. Shqipëria nënvlerëson ndeshjen dhe barazon 2-2 përballë modestëve të Andorrës, në ndeshjen që u luajt në “Elbasan Arena”, e vlefshme për eliminatorët e Euro 2020.

Shqipëria kaloi e para në avantazh në minutën e 6 të takimit me një goditje me kokë nga shkodrani Bekim Balaj. Ky avantazh zgjati vetëm për 11 minuta, pasi miqtë nga Andorra e barazuan rezultatin në të 17-n me Martinez. Pjesa e parë e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Andorrës është mbyllur në barazim 1-1.

Një mosmarrëveshje në mbrojtje ka bërë që ekipi i Andorrës të kalojë në avantazh përballë Shqipërisë vetëm pak minuta pasi arbitri kishte nisur pjesën e dytë të ndeshjes. Është sërish Martinez.

Shqipëria hidhet e gjitha në sulm pasi nuk mund ta pranojë një rezultat të tillë përballë Andorrës në fushën e saj. Ndërrimet e teknikut Reja shtuan forcat në sulm dhe në minutën e 56 të takimit vjen dhe goli i barazimit me Rey Manaj.

Minutat e mbetura e gjejnë Kombëtaren Shqiptare në gjysmëfushën kundërshtare, por të pafuqishme për të finalizuar. Duhet thënë që në këtë ndeshje trajneri italian erdhi me disa risi në formacion dhe vendosje për të provuar lojtarët e rinj të grumbulluar duke qënë se dhe çështja e kualifikimit për në Euro 2020 është e mbyllur.

Në ndeshjet e tjera të vlefshme për grupin tonë, Turqia barazoi 0-0 me Islandën, ndërsa Franca fitoi nga modestëve të Moldavisë me rezultatin 2-1.

VIDEO/ Mbyllet ndeshja Shqipëri-Andorra me rezultatin 2-2. Të gjithë golat e ndeshjes me VIDEO

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Shqipëri zhgënjyese, vetëm barazim me modestët e Andorrës”

 1. liku--Kush me shan per debat nuk ia mban says:

  Mbaroi edhe ndeshja e kooperativave profesioniste te Shqiperise dhe amatore te Andorres.
  Pas kesaj ndeshje duhen bere keto gjera :
  – Te shkarkohet urgjentisht trajneri.
  – Te dorehiqet urgjent Duka
  – Te caktohet nje trajner shqiptar me pak leke.
  Ne fund te fundit ne gjithmone te fundit do dalim pse te harxhojme kot leke ? Edhe Guardiola te vije ketu s’ka cben se
  ne nuk kemi lojtare.

 2. olsi says:

  Opo juve do zene me dacka o legena , si nuk u vjen turp nga vetja o lojtare legena bq . fusni djem qe e, ndjejne flamurin ,qe kur degjijne himnin e nenes shqiperi , te vdesin ne fushe panvarsisht se cili eshte kundeshtari.Pse na beni te ,felliqim gjuhen o plehra .ptu legena, djem pa gjak . mos te fitosh me zjarrefikes e polica .

 3. Arifi says:

  Nuk vajten tifozat prandaj!! E tha dhe presidenti karit. Nuk vine per te pare cunat e kombetares po duan te shikojn Mbapene. A thua po ja u fal biletat ky bythqiri.

 4. Sebastia says:

  Me vjen keq vetem per Islanden dhe tifozat e saj te mrekullueshem te cilet fatkeqsisht nuk do ti shohim ne Europian

 5. Tifozi kuq e zi says:

  Dolen ne origjon si gjithmon , bishti qenit bisht qeni mbetet , ekip zorraxhinjsh , luajn dy ndeshje mir dhe ta shpifin me ekipe qe mezi bejn nje gol ne ter eleminztorey dhe at gol e bejn me ne , ekip shkerdhat naj shpifi lujn si njiqindvjeçar me avash se amatoret , portieri inegzistent , mbrojtia byth tre sulme hengren dy gola zgjebsat e komtares ton naj shpifen.

 6. tifozet says:

  Po keta portieret e kombetares , Berisha dhe Strakosha , pse paraqiten shume dobet ne cdo ndeshje me kombetaren , te papergjegjshem komplet, dembela qe e meritojne nje dru te mire

 7. Tironsi says:

  U be marveshja mbas atij barazimi te TURQISE me ISLANDEN nqe u luajt ne oren 18 00 Pra nuk kishim c fare te fitonim me ANDOREN Por me kuoten qe kishte ndeshja jone, i fituar doli vetem bastaxhiu Duka qe jam i sigurte qe bastin e kishte luajtur X+3 gola Urime DUKES per gjetjen e rezultatit

 8. Aldo says:

  Nuk luhet futboll me llafe e selfie. Futbolliste amatore, pa vizion, ça them edhe une , pa vizion, hahaha. Futbolliste kot fare, po kot fare qe luajne ku luajne. Dikur kemi nderruar shalqi per FIAT polak, sot nderrojme futbolliste shqiptare per qepe nga lindja. Po kur Hafizet stratege e kompani ,shajne dmth kane fytyre te shajne Panucin dhe te gjithe trajneret . Oooo, merruni me ato fare lojtaresh kot qe kemi, boll rrahet gjoksin me 3ose4 fitore per 100 vjet. Futbolli eshte pune o karagjoza. Nuk eshte per dembela e per mendjemedhenj. Po punove fiton,po pate pordhe, pjerdh. Nard Ndoka.

 9. Jep says:

  Kta Jan legena, I shesin neshjet, ah po harrova duka eshte I ndershem.
  Pranej marrin lojtare qe luajn nga 10 minuta ne muaj me ekipet e Tyre qe ti she’s in neshjet rehat

  1. Kiri says:

   Mire qe traineret u ndrrokan po kete qypin duken pse se nderrojme.

 10. gloria says:

  PERSE JANE MODEST KETE TE ANDORES…..
  A KA ME ZORAXHI SE KETA MENDER LOJTARET TANE, KEMI NJE EKIP SKANSALOZ QE KETO 30 VJET VETEM NA KANE TURPERUAR, SHIKONI KOSOVEN O PLERA POR FAJI ESHTE DHE I TIFOZEVE BUDALLENJ QE I NDJEKI. FAJIN KRYESOR E KA DUKA I DROGES QE ESHTE KAPUR.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *