Ardian Dvorani, i përgjigjet Metës, pas paralajmërimit për padi penale

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i është përgjigjur Ilir Metës, i cili tha se ditën e hënë do të depozitojë kallëzimin penal në Prokurori kundër tij.

“Në media po mësoj se zoti President, ka vendosur apo po mendohet në fundjavë e deri të hënën, që të bëjë kallzim penal ndaj meje.

Së paku, vërej se, si çdo shtetas a funksionar tjetër, më në fund e në këtë rast, Presidenti po e ushtron një të drejtë që, gjithsesi, Kushtetuta dhe ligji ia njeh kujtdo.

Ndërsa unë, si çdo shtetas dhe funksionar tjetër, i nënshtrohem Kushtetutës dhe ligjeve penale të vendit tim.

Edhe këtë detyrim duhet ta pranoj si kushdo tjetër, pa u justifikuar dhe pa u shmangur me lojra mediatike dhe procedurale përballjes me ligjin, një fenomen ky që jo pak herë ka ndodhur me njerëz të pushtetshëm në çdo kuptim të fjalës.

Respektimi i barazisë para ligjit dhe zbatimi i tij i barabartë për të gjithë ishte nevoja dhe një nga sfidat më të mëdha për të cilën u miratua dhe po fillon të zbatohet hap pas hapi Reforma në Drejtësi”- shprehet Dvorani (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Ardian Dvorani, i përgjigjet Metës, pas paralajmërimit për padi penale”

 1. Sit back and relaks■gf●▪●□○%^* says:

  Jo Dvoran, ti nuk i shmangesh me lojera mediatike, ti i shmangesh me shantazhe mediatike, pranej dhe partia te vuni aty ku te vuni.

  1. I.Hoti says:

   Shko mor maskara ithtare e kimikaz i krimineleve politik shqeptare me Salehin ne krye: Krimineli Meta foli si’qytetar’ i RSH-se…pse i akuzuari i kriminelit te mos flase si qytetare i RSH-se ???? apo ti nuk je i tille vec ushtare i verbert i saleh meta -sergrekisss ????? Mos u trembni nga drejtesi o ‘BURA’…………….. maskarej kriminel

  2. Arbeni says:

   Beji te fala surliut dhe iliros dy maloke ë se Portland us q. nënat ustai I madh matan Atlantikut.

 2. Sit back and relaks■gf●▪●□○%^* says:

  Jo Dvoran, ti nuk i shmangesh me lojera mediatike, ti i shmangesh me shantazhe mediatike, pranej dhe partia te vuni aty ku te vuni. .

 3. Edi says:

  O prokuror i komunizmit ske frik nga asnje ti se je familje komunistesh,ti fute vllain ne dhe dhe heshte si mut.cti besh gruas qe te rref ty e ta ben mir.

 4. ben says:

  Sa bukur
  Me ne fund Dvorani I dha leje presidentit te republikes qe edhe mund ta padisi
  Sa vend qesharak qe eshte katandisur shqiperia
  Ore me keto bandat qe u vrane per tokat e atij Konomit si e zgjidhi timonieri, ciles nga bandave do ja japi? Do ju a ndau per gjysem?? Apo do e mbaje te gjithen per vete??

 5. Koba says:

  Mos u TUT Z.Dvorani .Je ne te drejten e Ligjit dhe tunde Mire Tokmakun e Gjyqtarit kunder Like Hajdutit qe po ben Perpelitjet e FUNDIT.Nuk ka Prapsim Para per te prangosur Zagaret antishqiptare dhe grabitqare te Pasurive Kombetare dhe Publike.

 6. Sit back and relaks■gasf●▪●□○%^* says:

  Jo Dvoran, ti nuk i shmangesh me lojera mediatike, ti i shmangesh me shantazhe mediatike, pranej dhe partia te vuni aty ku te vuni. ..

 7. ajkuna says:

  Dvoran, Meta me shantazhe ka qendruar sa majtas e djathtas. Kush nuk e di kete felliqesire president, qe nuk ka kercenuar deri me jete, e fundit ishte tek blendi ku fytyra e tij lidhej me shpirtin kriminel. Kush nuk e kujton kercenimin qe i beri Tom Doshit, ky eshte felliqesira e popullit. Nje familje plere ku e perbuz populli i tije.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *